Skocz do zawartości
VALDI

Oświetlenie pod nogami (fotele przednie)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Gdzie mogę się podłączyc (najchętniej pod przewody od wewnetrznego oswietlenia - srodek nad kokpitem - ale gdzie je odszukac?) zeby zamontowac podswietlenie w nogach? Bo ciągnac kable aż do samej góry to troszkę za dużo rozbierania ...

 

Chce zeby po otworzeniu drzwi zapalało się "światełko" pod fotelami.

 

Dzieki za pomoc. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz pociagnoc od czujnika kolo drzwi tam sa 2 kable + i -

 

---------- Post added at 15:17 ---------- Previous post was at 15:16 ----------

 

sora za bledy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak a beda sie gasily jak zamkne drzwi ?

nie bardzo wiem gdzie ten czujnik w drzwiach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega raczej chyba o b4 pisal ;) W b6 masz mikrowylacznik wbudowany w zamek takze ta opcja odpada. Przeszukalem etke, ael nei moge trafic na wiazke kabli ;/ W borze kable od oswietlenia ida mi za lewym slupkiem przy przedniej szybie, ale czy tak jest w pasku nie mam pojecia;/ Zdjac to w sumie 30 sekund wiec mozesz zobaczyc jak Ci sie chce ( musisz wydlubac u gory ta zaslepke gdzie jest napis airbag pod tym masz srubke wykrecasz i ciagniesz za slupek ktory jest na klipsach i bedziesz widzial czy idzie wiazka

Edytowane przez Wazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak poznac ktora wiazka jest od czego ... jak zobacze taka mase kabli to jak sie skumac ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VALDI jak sobie zrobisz to oświetlenie to prosił bym żebyś fotki pokazał bo też nad takim czymś myślę :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spox ... zaraz ludzie mnie powiesza ... bo jeszcze mam zrobic fotki czujnikow - tylko ze nie mam czasu ... ale pamietam! jak sie tylko wyrobie to pojawia sie fotencje ;)

Czekam dalej na info od ludzi gdzie nalepiej podlaczyc sie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest tak samo to beda szly tylko dwa kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis postaram sie ogarnac jak te kable tam leca ... moze uda sie jakos upchac kabel (czytaj podlaczyc na dziko do gornej lampki) i puscic go jakos boczkiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myslicie ze jest taka opcja zeby oswietlenie nog kierowcy i pasazerow swiecilo sie nawet podczas jazdy tak jak to ejst w touaregu i audi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka opcja o jakiej piszesz to pestka ... podlaczasz pod wylacznik swiatel ... jak sie konsola swieci to i pod nogami bedzie sie swiecilo ;) chodzi o to zeby swiatlo zgaslo po zamknieciu drzwi.

 

lipa jechac wieczorem a w nogach Ci sie cos swieci ... ale to zalezy kto co lubi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę rozbebeszał wnętrze celem podłączenia poziomowania xenonów to podam gdzie podłączyć pod sterownik by gasły z oświetleniem kabiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Touareg to Touareg , a passat to passat. Masz w Bordnetzie kodowanie na oswietlenie podlogi i jak aktywujesz sobie to i masz pełne MFA+ to bedziesz miał taką opcje na zegarach i bedziesz mogl sobie ustawiac tam jasnośc światła po otwarciu drzwi i nie musisz robic jakiejs prowizorki z rozbieraniem włączników. Bordnetz masz pod kierownicą kolo bezpieczników

Wszystko tu masz opisne .

http://rabbitownersclub.com/vw/showthread.php/footwell-light-install-diy-5062.html

Robiłem tam w swoim Touranie i działa pierwsza klasa. Lampki sa od Touarega i koszt jednej to ok 60zł. a zamontowałem 4 w sumie.

Przy odrobienie sczęscia bedziesz miał juz otwory na lampki wiec prosta sprawa. Nie wiem tylko co bedzie jak nie masz MFA+, ale właczyc opcje napewno mozna VAG-iem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam MFA+ ! widze ze temat sie rozkrecil ;)

tylko ze ja sam nie wiem gdzie te lampki powinny byc usadowione ...

gdzie szukac otworow? albo oryginalnie gdzie to siedzi ... ?

 

Jak mialbym taka opcje to musze te lampki podlaczyc gdzies do jakiegos gniazda? jest gdzies owe wyprowadzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci linka gdzie jest wszystko krok po kroku opisane. Ja u siebei w Touranie miałem tylko miejsce na lampki w przednich fotelach (czyli oświetlenie dla pasażerów z tyłu), pod kierownica montowałem sobie sam, dokręcając uchyty z płytki drukowanej. Calośc zajela mi ok 5h, bo wyjmowałem fotele, prowadziłem kable pod fotele w podlodze a nie w boku. Opis jest sprawdzony bo ja własnie robiłem to wg tego, miejsce w Bordnetzie tez jest opisane gdzie podłączyc. Podłacz VAG i sprawdz czy masz w sterowniku Bordetz. Ja ją zaktywujesz to juz sie pojawi ta opcja na MFA+ nie wazne czy bedziesz miał podłaczone lampki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem albo nie wyswietlilo mi linka ;) sorki ..

czyli na przod to pestka ... gorzej bedzie na fotelach - pociagne kabelki progami ...

co do VAGa to problem - gdyz nie mam tego ... nie znam sie na tym :D musze kogos poszukac ;)

 

A posiadasz moze nr tych lampek ... zeby mozna bylo kupic przez neta czy w aso...

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Ty masz lat dziecko? 2 razy nie wystarczy Ci powiedziec ze WSZYSTKO jest napisane w linku ? Masz NR lampek, nr kabli, wtyczek, itp. Nawet Ci napisałem ile kosztowała lampka, więc jak nie ogarniesz tego a widze ze juz problem to ciagnij LED-y na taśme dwu-stronna z włącznikiem od pralki albo jakimś timerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ciagnij LED-y

 

a właśnie mam pytanie bo też bym sobie takie coś założył ale na Ledy bo mi się to bardziej podoba czy jak np pociągnął bym prąd z zapalniczki ? czy dało by się tak podłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile Ty masz lat dziecko? 2 razy nie wystarczy Ci powiedziec ze WSZYSTKO jest napisane w linku ? Masz NR lampek, nr kabli, wtyczek, itp. Nawet Ci napisałem ile kosztowała lampka, więc jak nie ogarniesz tego a widze ze juz problem to ciagnij LED-y na taśme dwu-stronna z włącznikiem od pralki albo jakimś timerem.

 

Sam sobie ciagniej ledy :D

Spoko wyluzuj czlowieku - nie spinaj sie tak :)

przegladalem wczesniej tylko foto w tym linku ... nie czytajac textu - dlatego taki zonk.

dzieki wielkie za pomoc! postaram sie jakos to ogarnac i przedstawic efekty ;)

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez o tym podswietleniu mysle. Oczywiscie link jest fajny, ale jesli ktos by to przerabial i zrobil fotorelacje to bedzie milo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności