Skocz do zawartości
jwlalek

Pali się kontrolka ESP - Czujnik przyspieszenia kątowego G202, proszę o foto

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tym czujnikiem juz od jakiegoś czasu. Błąd 01542, kontrolka ESP świeci się ciągle.

 

Kilka tygodni temu przy sprawdzaniu modułu komfortu postanowiłem znaleźć czujnik przyspieszenia kątowego G202. Nie wiem, czy właściwy czujnik znalazłem ale przeczyściłem go i pomogło na 2 tygodnie. U mnie znajduje się on pod wykładziną pod przednim fotelem pasażera (mam angielską wersję), tak bardziej na wysokości słupka środkowego. Przyczepiony jest on 2 śrubkami do podwozia i posiada taki mały "cypelek" z otworem, który to "cypelek" wchodzi w otwór w podwoziu.

Czy to był właśnie G202?

Jakby ktoś miał real foto tego czujnika to mógłbym porównać i byłbym pewien, że na 100% miałem wtedy do czynienia z czujnikiem G202 i że właśnie ten konkretny mam wymienić :-D

 

Dziś podczas hamowania poczułem szarpnięcie i zgrzyt, zapaliła się kontrolka ESP. Pomyślałem, że czujnik znów daje znać o sobie, co potwierdziło sie błędem 01542.

 

Proszę również o nr katalogowy tego czujnika i orientacyjną cenę. Czas go w końcu wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam wersje angielska tylko silnik inny ale u mnie owy czujnik znajduje sie po tylna kanapa centralnie po środku ... jest łatwo dostępne....według znajomego mechanika który pracuje w servisie vw jest często wymieniany w servisach ale równie kosztowny ;)..jesli chodzi o uk to ja biore wiekszość cześci z eurocarparts albo ebay :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie owy czujnik znajduje sie po tylna kanapa centralnie po środku ... jest łatwo dostępne

 

Też już czytałem o tym czyli może nawet czujnik, o którym wcześniej pisałem to było w ogóle coś innego (ale wstyd). Kiedys próbowałem podnieś tylną kanapę ale nie mogłem. Bałem się żeby czegoś nie pourywać. Naprawdę coś bardzo mocno trzymało a ciągnąłęm ku górze z tyłu od strony oparcia.

Czy ktoś wie jak szybko i łatwo jest podnieść kanapę w passacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc czujnik, o którym wcześniej pisałem to było coś innego.

Muszę sprawdzić pod tylną kanapą. Jeśli uda mi się ją zdemontować to postaram się przeczyścić styki.

Dołączam zdjęcie czujnika, którego będę poszukiwał pod siedziskiem.

Dzięki za podpowiedzi.

Czujnik ESP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylną kanape zdejmujesz po przez lekkie uniesienie jej i potem dociskaszi i pchasz ku tyłowi samochodu ...wtedy wyskakuje z tzn. haczyków i gotowe ...proponuje najpierw jedna strone i zobaczec na wlasne oczy jak to wyglada a potem spokojnie i powoli druga ....

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzisko wyjęte, czujnik znaleziony i styki przeczyszczone, okaże się na jak długo będzie dobrze.

 

A czy po ewentualnej wymianie owego czujnika należy robić jego adaptację?

Czujnik ESP pod kanap?.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odsieże wątek. Pytanie: czy trzeba zaadaptowac ten czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że czujnik ESP znajduje się pod tylną kanapą. Namierzyłem go, sprawdziłem połączenie z wtyczką. Wtyczka i styki wyglądają jak nowe. Chciałbym jeszcze sprawdzić wiązkę, która wychodzi z czujnika. Nie wiem natomiast dokąd ona idzie. Na pewno nie bezpośrednio do sterownika na pompie. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że czujnik ESP znajduje się pod tylną kanapą. Namierzyłem go, sprawdziłem połączenie z wtyczką. Wtyczka i styki wyglądają jak nowe. Chciałbym jeszcze sprawdzić wiązkę, która wychodzi z czujnika. Nie wiem natomiast dokąd ona idzie. Na pewno nie bezpośrednio do sterownika na pompie. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

 

powielasz sie,po co ? wystarczy ze napiszesz raz w 1 temacie a nie w 2 to samo

 

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1225739&postcount=67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem tutaj nowy i myślałem, że może łatwiej uzyskam odpowiedź. Więc proszę o wyrozumiałość. Może ty jesteś w stanie mi pomóc skoro zainteresowałeś się tym tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie : Od czasu do czasu zapala mi sie kontrolka ESP. Wczoraj w trasie jechałem z właczonym tempomatem i w pewnej chwili auto lekko przyhamowało,tempomat sie wyłaczył,kontrolka zamrugała kilka razy i chyba pedał hamulca zadrżał tak jak przy ABS.

odczytałem VAG-iem ze jest bład G202. CZujnik jest po tylnym siedzeniem. Nowy kosztuje 662 zł wiec to raczej odpada. Uzywki na portalu akucyjnym kosztuja od 15zł do 150zł z tym,że nie ma na to gwarancji no i dochodzi do tego kłopotliwa wysyłka za granice.

Chcialbym wiedziec czy moze sie stać coś niebezpiecznego przez ten czujnik??czy on moze nagle zahamowac któres z kół??

Jak narazie nie jest to uciązliwe i wolałbym sprawe załatwic podczas wizyty w pl.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności