Skocz do zawartości
pag-bud

Pomocy passat głupieje(klapa).. nagrzewnica nie grzeje

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuje pomocy..

auto mi zgłupiało..:(

a mianowicie wariuje mi tylna klapa..:confused:

nie zamyka się.!!!!!

Jak się zamknie to za 1 minute się otwiera i tak co 10 sekund otwiera już otwarty zamek.. Dodam że nie ma nic na uszczelce co by przeszkadzało w domknięciu..:(

Podczas jazdy przestaje wariować a jak stanę powrotem meksyk się zaczyna..

:mad:

Do tego nagrzewnica nie grzeje jak na złość.. Napiszcie mi jak się dostac do nagrzewnicy (jakieś zdjęcia jak toś ma) bo mam klimatronik- podejżewam że nagrzewnica jest cały czas zapowietrzona albo dostała jakiegos syfu i trzeba jaj pomóc z łopatkami.. Jeszcze nadmienie ze w lato wymieniałem płyn na nowy by nie robic tego przed zimą..

 

Pomóżcie mi co z tymi mankamentami..

Jest to mój 3 passat i powiem że zaczynam tracic dobre zdanie o tej marce..:636: a jak do osatnich miesiecy miałem dobre zdanie. nawet bardzo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zamka odezwij się do zima 18.Zapewne siedzi na Shout boxie.Co do nagrzewnicy ,można to załatwić od strony silnika przy ścianie grodziowej.Zdejmujesz kilka opasek podłączasz wąż tłoczący wodę a z drugiej strony aby woda nie leciała na silnik również wąż odprowadzający i płukanko.Przeprowadź jeszcze test diagnostyki klimatronika bo może zacięła się klapka ciepło zimno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cieszył bym sie oby tak dało rade wszystko wyelimonowac..

Panowie ponawiam temat..

niestety to co kolega mi napisał nie zdało rezultatu.. Poprostu nie moge dostac sie do przewodów.

Jak i gdzie sie dostac do chłodniczki w samym aucie.???

czy ona znajduje sie na samym centralnym punkcie auta??Pewnie musze rozebrac połowe kokpitu.

Centralny nadal głupieje..

Jade jutro na diagnozę kompa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w klamce czujesz klikniecie czy nie?? Jesli nie to masz zblokowany mikroprzelacznik, ja tak mialem, od wewnetrznej strony mogl tez wyskoczyc taki plastik z wiazka do mikroprzelacznika ale wtedy bys nie mogl otworzyc klamka bagaznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to co kolega mi napisał nie zdało rezultatu.. Poprostu nie moge dostac sie do przewodów.

Jak i gdzie sie dostac do chłodniczki w samym aucie.???

No powodzenia życzę, jak chcesz kokpit rozbierać, żeby się do nagrzewnicy dobrać :D

Otwierasz silnik i przy samej szybie masz taką karbowaną czarną osłonę. Jak ją zsuniesz to zobaczysz dwa przewody - to one idą do nagrzewnicy. No i to tam się podłączasz, żeby przepłukać sobie to cholerstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passaty B5FL maja taką przypadłość że nagrzewnice sie zapychają ja też tam mam i mój brat ma passka z 2002 r i też tak ma .A wczesniejsze B5 nie maja tego problemu , ja właśnie załozyłem nagrzewnice BEHR taka w oryginale jest dałem za nia 150zł .Jutro składam konsole i próbuje czy pomogło ( boja ja wiem już z 5 przypadków takich ) tylko w B5FL szwankuje jak masz problem to możesz zadzwonić i zapytać to CI mogę pomóż przy demontarzu i sprawdzeniu .Mój tel 722 381 081 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAIK 78-

Dzieki kolego napewno zadzwonie..

Jutro biore sie za ten nieszczesny zamek i nagrzewnice..

Jak płukanie nie a rezultatu to muszę rozbierac kokpit?? tak??

jak masz mozliwosc zrób jakies fotki..

Dziekuje bardzo..

Jeszcze nie zamykam tematu jutro postaram sie napisac cos na temat usterek czy udało sie usunac..

Nawet przyszło mi do głowy by wlac do układu chłodzenia taki płyn do rur KRET czy cos ale to tak w formie żartu napisałem..

 

---------- Post added at 16:43 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

KOLEGO SLEDZIU

 

ostatnia wiadomość kolego to to ze klapa sie nie chce otworzyć..

Zamkneła sie na wpół zamka i taka nie domknięta jest.

Kurczaki irytuje mnie powoli to auto coraz bardziej.. ale daruje mu bo akurat ten egzemplarz po raz 1 robi mi taki psikus..

 

---------- Post added at 16:48 ---------- Previous post was at 16:43 ----------

 

 

teraz to już zamknoł sie na wpół zamka i sie cholerstwo nie chce otworzyc..

eh.. co tu gadac.. pełna irytacja..

 

 

na pewno zadzwonie i to pewnie jescze dzis, morze masz jakies fotki..

Ja jak bede to rozbierał to bede robił dokumentacje żeby było innym łatwiej..

A tak na żarty to myslałem by wlac kreta ale to żart..

 

---------- Post added at 16:52 ---------- Previous post was at 16:48 ----------

 

eh.. ide do auta juz dzis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ktoś z was zna jakies przyczyny usterek tych aut to proszę pomóżcie bo zbankrutuje.!!!!!!!!!!!!!! Bo to wszystko to elektryczne sprawy..

A tacy panowie to złotówko-wyrywacze na maxa!!!

 

---------- Post added at 00:23 ---------- Previous post was at 00:20 ----------

 

Przepraszam że napisałem a raczej zadałem tyle pytań tak hurtem..

Sory nie chcę zaśmiecać stronki odrębnymi pytaniami, zakładać oddzielne wątki.

Dzięki za pomoc!!!

Edytowane przez pag-bud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke program nie dopisał tego co pisałem.. Dzisiaj już tego nie będę pisał bo wyło tego zbyt wiele..

Jutro usiade na 30 minutek i napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) koledzy ciagnac dalej wontek..

dopisze to czego nie dopisał program forum albo ja zrobiłem jakis bład..

Ale do rzeczy.. Konkretnie to mam ostatnio do vw Pecha..

 

PASSAT

1 Mechanik stwierdził bład z czujnika klocków:( wykasował jest dobrze

2Tylna klapa otwiera sie juz tylko z kluczyka.. nie sprawdził mi tego bo tym sie nie zajmuje a raczej nie chciał mi sprawdzić bo miał nawał pracy..

3 Ogrzewanie nie działa.. wyskoczył bład 05125 cos o łopatkach czy jakis silnik klap dokładnie nie wiem.. i tego chce sie dowiedziec.. jak wymienic te klapy albo jak je odblokowac..??

No i jeszce jedno nie domyka mi szyb z pilota.. co wczesniej było.. a przestało działac..

 

to tyle na temat Passata 2,8

 

a teraz morze nie passat ale nadal stajnia vw chodzi o-

POLO rocznik 2000/2001 nieszczesna przejsciówka

Konkretnie zwariowały mi tam szyby.. od strony kierowcy sterowikiem nie otworze szyby lewej bocznej a jak jakimś cudem sie uda to jej nie zamkne..

ale na dzień dzisiejszy nie działa wcale.

centralny zaqmek nie zamyka.. :( i zgłupiał mi en samochodzik..

otwiera mi sie tylko prawa szyba i to ze sterownika od strony pasażera..i sie zamyka :636: jescze..

napiszcie mi czy to przyczyna to moduł komforu?? tylko jakiego komforty jak oprócz el szyb centralnego zamka i szybra elekronicznego to jest to golas//

Czemu to tak głupieje..

Koledzy piszcie zradami co sie dzieje ztymi autami?? czy to jakis wirus w gararzu sie w darł że obydwa warjuja??:636:

 

takie info dzis w warsztacie spotkałem paska z wlepka z naszego forum..

Motor w tdi i tak jak mój w takim kolorze i wersja wariant.. miło spotykac auta z wlepka z forum..

Morze to kobieta której dałem namaiary na warsztat w Markach-Pustelnik..

no ale miło szkoda że nie spotkałem własciciela lub włascicielki auta.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być moduł komfortu on zajmuje się oświetleniem wnętrza, regulacją lusterek, elektryką szyb i zamkiem w klapie z tyłu (przynajmniej w sedanie) no i centralnym również.

Ja obecnie mam z tym problem i awarie. Zalało mi moduł komfortu, okazało się, że chyba wiązka do modułu gdzieś się przerwała. Sprawdź sobie czy masz sucho pod wykładziną/ tapicerką pod nogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

słyszłem i w poprzednim pasku przez zapchane rynienki miałem wode w kabinie..

Przeczysciłem wynienki i wody nie było...

suszyłem auto 2 miechy a konkretnie tapicerkę (dywanik)

ale mam nadzieje ze nie jest to moduł komfortu..

Koledzy a co z tymi łopatkami czy czymś tam od ogrzewania..

Napiszcie wasze zdanie na temat tych usterek które podałem w tych autach VW

A propos tego modułu komfortu to po diagnozie VGA Wyszło by ze jest uszkodzony.. a tu nic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pag-Bud czy w klamce klapy wyczuwasz klikniecie mikroprzełacznia jak wkładasz łapke czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wyczuwam przyciśnięcie.. Czyli ze cos tam jest pod ta gumą w klamce..

Morze coś takiego występuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj szczegółowy opis wymiany nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:confused:

ojejku.. Kolego.. ta operacja chyba mnie przerosnie..

Cyba że jest ktos chetny odpłatnie mi pomóc w demont. całego kokpitu bo z tego co pisze kolega ZIMA i widziałem jego galerje ztej wymiany to już trzese portkami:(. Ale i8 tak bede musiał wstawic auto do garażu i zacząc rozbierac.. :mad: Juz mam pierwsze straty przez własna głupote ułamałem takie cos niebieskie co trzyma ramie silniczka.. a to tylko dlatego że chciałem pchnąć ramie recznie i sie ułamał plasticzek niebieski.

Z tego co zaopserwowałem to silniczek czerwony rusza sie przy zmianie temp.. a silniczek niebieski ani drgnie..

I dlatego połamałem niechcacy plasticzek :mad: wściekłem sie bo przez własna głupote musze kupic tamie któte nasuwa sie na koncówke silniczka..

 

Na zdjeciu zaznacze częsc która mi sie złamała oraz oznacze w jakiej pozycji stanoł silniczek..

mysle ze to nie łopatki staneły tylko silniczek bo on nawet po połamaniu plastiku i rozczepieniu nadal nie działa.. :636: link do fotki

passatnagrzewnica.jpg

 

 

 

POKAZAŁ BYM,NAWET ZROBIŁEM OPIS CO POPSUŁEM I JAK CO STANEŁO-:636: NA KOLEGI ZIMA ZDJECIU TYLKO NIE WIEM JAK ZAŁADOWC TO ZDJECIE I GDZIE?? :(

Edytowane przez pag-bud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK WSTAWIC FOTKE???

NIE WIEM JAK ZAŁADOWC TO ZDJECIE I GDZIE?? :(

Wchodzisz w ten link:

http://imageshack.us/

 

Po załadowaniu strony, masz na górze przycisk BROWSE. Naciskasz i wybierasz zdjęcie z kompa. Potem niżej masz RESIZE IMAGE. Tam zaznaczasz "ptaszekiem" kwadracik i najlepiej wybierasz opcję dla 15 calowego monitora (bo większość takowe chyba ma). No i na koniec naciskasz START UPLOAD. Czekasz aż ci się fota załaduje i potem kopiujesz całą zawartośc okienka na dole strony - z napisem z boku HOTLINK FOR FORUMS 1. To co skopiowałeś, to wklejasz w posta i jest fota :D

 

ps: oczywiscie jeśli masz zdjęcia o "wadze" ponad 2MB to je zmniejsz trochę w programie PAINT na przykład. Wystarczy fotę otworzyć w tym programie i zapisać ją jako JPEG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje w wolnej chwili to zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy dokończyłem dzisiaj wymiane a raczej składanie paska.. ale znowu psikus..

auto wywaliło IMOBILAJZER i nie chce wogóle gadac.. czy ktos cos wie na ten temat????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności