Skocz do zawartości
diabelski66

Passat b4 problem ze wspomaganiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem ze wspomaganiem, a mianowicie, odczułem to podczas ostrzejszych skrętów np parkowanie czy skręcanie podczas wolniejszej jazdy, to tak jakby wyłanczalo mi sie wspomaganie i jest to tylko przez chwile, tak jakby wspomagania w ogóle nie było. Nie mam pojęcia co to może być. proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kolei

1) sprawdz poziom oleju w zbiorniczku

2) sprawdz pasek napedowy pompy wspomagania

3) czy pompa jeczy przy dochodzeniu do skrajnych pozycji? JEZELI TAK- wymiana pompy JEZELI NIE goto 4

4) czy latwosc skrecania sie poprawia jak silnik ma ~2000rpm? JEZELI TAK- wymiana pompy wspomagania JEZELI NIE- goto 5

 

kto napisze 5,6,7,8,....,1337? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie do ad3 jęczenie na końcach skretu nie zawsze oznacza koniec pompy chociaż często tak bywa, Może być też uszkodzenie zaworków przelewowych w maglownicy o czym pisał już JAFO. Jeżeli chodzi o twój problem to miałem to samo, odkręć dolną plastikową osłonę. Potem zluzuj śruby przy pompie wspomagania klucz 13mm, następnie kluczem 20 lub 21 podciągnij pompę by naciągnął się pasek wspomagania i zakręć śrubki. Teraz mamy wilgotne powietrze i chlapę na podwórku, rozciągnięty pasek i woda to właśnie chwilowa utrata wspomagania w nieoczekiwanych chwilach przeważnie przy mniejszych prędkościach, czasem przy maks skręcie pompa staje bo ma największe obciążenie a ślizgający się po kole pasek wydaje dźwięki porównywalne do orkiestry w rzeźni:(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jęczenie na końcach skretu nie zawsze oznacza koniec pompy

- dokładnie, zgadzam się.

Jęczenie podczas kręcenia kierownicą to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności