Skocz do zawartości
bunia23

jak sprawdzić sondę lambda

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko czy jest jakaś możliwośc sprawdzenia czy sonda lambda jest dobra podłańczali mi pod vaga nic nie wykazało . robiłem dzisiaj taki eksperyment on dawno mój silniczek jak go z rana odpaliłem dopuki sie nie nagrzał strasznie go dusi najbardziej na gazie . dzisiaj przed odpaleniem odłączyłem sondę i jak go odpaliłem to na zimnym silniku nie było zmian jak z podpięta po dodaniu gazu krztusił sie , jak się przełączył na gaz było lepiej . po rozgrzaniu z odpięta sondą na gazie chodził w miare normalnie a na benzynie wcale niechciał chodzic . gdy podłaczyłem sonde to na ciepłym silniku była poprawa na benzynie juz tak go nie dusiło . Czy to mozliwe ze sonda nie działa jak silnik jest zimny i go zalewa bo jest czuć takim dymem trudno okreslic ale tak jak by miał zaduzo paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dołączam. Odkąd kupiłem paska mam takie same objawy. Im zimniej tym gorzej. I też z tym walczę. Już mi ręce opadają. :( Właśnie wróciłem z garażu. Podmieniłem czujnik powietrza dolotowego IAT. Sprawdziem działanie regulatora podciśnienia.Przeglądnalem wszelkie gumowe przewody. Sprawdziłem wzrokowo przewody elektryczne. I sprawdziłem ładowanie. Wymieniłem ezektor, odmę olejową, przeczyścilem przepustnicę. Wczęsniej wymieniany był rozrząd , chłodnica, pompa wody, rozrusznik, rolka napinająca pasek klimy.

Odłaczałem też listwę gazową wraz z odpięcem parowika i zakręceniem butli gazowej. Nadal tak samo na ssaniu czuć nieprzepaloną benzynę, dławienie się silnka jakby pracował na 3 garach.

 

Co do sondy lambda to instalacja gazowa symuluje działanie sondy lambda nawet podczas regulacji instalacji LPG gazownik sprawdzał ustawienie instalacji lpg aby zakres działania sondy lambda mieścił sie we właściwych zakresach. Z tego powodu motor dobrze działał na gazie.

 

 

Mam pytanie czy w silniku APT z elektronicznym pedalem gazu (brak linki) po czyszczeniu trzeba przeprowadzać adaptację przepustnicy po czyszczeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemeku2005

Na początku wymieniłem świece,następnie kable wysokiego napięcia,przeczyściłem przepustnice,wymieniłem przpływomierz z plastiku na aluminium,wykręciłem katalizator dałem strumienice,włożyłem inny używany czujnik temperatury,podłączony do vaga zero błędów oczywiście zrobiona adaptacja przepustnicy,udałem się na stacje dignostyczną sonda wykazała wynik za duży oraz o2 ,po czym mechanik kazał przepędzić go na pb jakies 200 km na wysokich obrotach aby zalał wtryski benzyny,następnie zrobiłem 100 km na lpg 70-90 km/h w jeżdzie mieszanej wynik 9,6 lpg a na sam koniec 3 km na pb i na ciepłym silniku zero drgań ale jak spadł do 60 lekko były wyczówalne ale zobaczymy rano,jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc

 

---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:52 ----------

 

Jeszcze jedno czy sonda mogła pokazać inny wynik po założeniu strumienicy a tak po za tym jest dobra

 

---------- Post added at 22:57 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

 

Po założeniu strumienicy samochód jak by dostał ze 20 koni więcej,i wymieniłem jeszcze cewke zapłonową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności