Skocz do zawartości
bycun

swist przy dodawaniu gazu

Rekomendowane odpowiedzi

witam.moj problem wyglada tak:dzis stwierdzilem,ze w moim passacie,rok 1999 1.9tdi 110 koni,pojawil sie dziwny glosny syk przy dodawaniu gazu ale wydaje mi sie ze tylko podczas jazdy.to jest odglos ,jakby zasysalo gdzies lewe powietrze,wydaje mi sie ze nie traci przy tym mocy.dowiedzialem sie wstepnie ze to moze byc jakas gumowa rura biegnaca gdzies od turbiny pod zderzakiem,ktora mogla peknac.poradzcie czy to jest powazna usterka,czy moge tak pare dni jeszcze przejezdzic dopoki moj mechanik nie bedzie dostepny.z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pojeździć, ale zrób to w miarę szybko. Nie obciążaj mocno silnika.

 

 

Mogło dojść do pęknięcia gdzieś w układzie dolotowym. Sprawdź od dolotu do airboxa, od airboxa do turbo i od turbo do IC i dalej. To sa grube, gumowe węże, zasadniczo bardzo wytrzymałe i elastyczne, ale z biegiem czasu mogły się zmarszczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz węże.W moim przypadku jak pojawił się syk,to okazało się że pękł wąż od IC(ten w kształcie litery "S").Auto straciło troche na mocy i zaczęło troche kopcić na czarno.Po wymianie węża problem zniknął.Ja kupiłem używke,bo cena nowego węża to wydatek około 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak wyżej,popierwsze węże i chłodnica IC i napewno za Tobą smuga dymu że nic niewidać(ja tak miałem pęknieta guma przy turbo i pęknięty uchwyt w chłodnicy IC)koszt gumy 40funta na abay a chłodnica w sklepie nowa 180 f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wstepne porady.dym jakis jest czasem ale nie dymi az tak mocno.postaram sie jutro jeszcze to obejrzec a pojutrze jesli nic nie poradze,obejrzy to moj mechanik.w kazdym razie po wszystkim dam odpowiedz co z tego wyniklo.jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.dzis zajrzalem pod samochod i zobaczylem ze jest peknieta gruba gumowa rura pod zderzakiem przy samej opasce metalowej wiec poluzowalem opaske,docisnalem rure glebiej i dokrecilem opaske za peknieciem.po odpaleniu i przejechaniu sie stwierdzilem ze syk zniknal i dzwiek jest normalny.operacja sie udala ;D dziekuje wszystkim za pomoc i porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności