Skocz do zawartości
szyko1

Jaka skrzynia biegów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kilka dni temu mój pasek przestał jechać, dziś już wiem na pewno, że to skrzynie biegów się rozleciała, mam pytanie czy muszę szukać skrzyni z identycznego modelu czy pasują może skrzynie z innych typów silników, pojemność, rodzaj paliwa, może też w jakiś innych VW były też montowane takie skrzynie?

 

Moje autko to B3 1992r 1,8 90KM Benzyna

 

pozdrawiam

Szymon

 

P.S.

 

może ma ktoś do sprzedania taką skrzynię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy posiada takową w idealnym stanie i ceni 300pln i daje gwarancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy skrzycnie CTN mozna zastąpic ASD? rozleciała mi sie we wtorek skrzynia musze wyminic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę mozna włożyć wszystko co pasuje:D tylko później trzeba się z tym męczyć. Przełożenie główne (dyfer) będzie odpowiadał za predkość maksymalną i ilość spalonego paliwa, a poszczególne biegi (przełożenia) bedą odpowiadały za przyśpieszenie. Jeżeli włoży się skrzynię od mocniejszego silnika, samochód będzie "mułowaty", a jak od słabszego, bedzie więcej palił. Ot i tyle. Więc warto założyć taką samą skrzynie, bo ktoś tam w fabryce VW myslał nad tym. Jaka skrzynia jest w samochodzie, mozna odczytać z tego przykładowego obrazka.

Skrzynia biegĂłw numeracja.JPG

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lepiej CTN zostawić? na forum golfa pisza ze nie ma problemu z asd:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał się ostatecznie upewnić czy skrzynia AGC z 16v 2.0 podejdzie do mojego paska? Chodzi mi o przełożenia, boję się żeby nie była za "długa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The_Saint Pomogę ;)

Przy 5,5 tys obr. Miałem 205 na budziku dokładnie. Jeśli dowiesz się ile Ty miałeś przy tulu obrotach na 5 sprawa będzie jasna :)

Podaj jeszcze jaką masz skrzynię, oznaczenie kodowe :) To porównam je.

Edytowane przez yokuze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy 5,5 tys obr. Miałem 205 na budziku dokładnie

Ale żeś d o w a l i ł :P ,nie każdy osiaga takie prędkości, podaj przy 3 tys, na piątym biegu , prędzej będzie mozna porównać, nie chciałbym aby przy takiej pogodzie i stanie naszych dróg ktoś testował ile auto pójdzie na piątce przy 5,5 tys/obr:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej jechałem 200 oczywiście licznikowe i nie patrzałem za bardzo na zegary, bardziej pilnowałem żeby się utrzymać na torze jazdy :D silnik wył niemiłosiernie, mogło być w okolicach 6 tyś.

Niech ktoś kto ma 9A powie mi ile jest na piątce przy 100km/h i będziemy wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze że na piątce przy 4 tys. obr. miałem równe 150km/h :D

Proszę podaj oznaczenie skrzyni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9A i skrzynie ASD, 5 bieg jest bardzo długi,przy 3000/obr mam 147-150/h. Nie polecam tej skrzyni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ale Ty masz skrzynie biegów od TDI:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam jeszcze że na piątce przy 4 tys. obr. miałem równe 150km/h

No to muszę zerknąć u siebie jaką mam skrzynię bo też tyle mi wychodzi. 3 tys=110 i każdy następny 1 tys. obrotów przyrost prędkości o 40 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no djkokot ma tdi i pisze o asd bo ja wczesniej pytałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nic nie rozumiem, w profilu pisze ze ma 9A a skrzynię mówi ze ma w nim od TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałem passata to skrzynia była walnieta,nawet nie wiem jaka była,mechanik jak robił go to skrzynie przywiózł ze szrotu a ja myslałem ze passaty maja takie przełozenia,dopiero nie dawno sam do tego doszedłem i jestem zły sam na siebie ze tego nie dopilnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w 9A przy prędkości 100km/h miałem 3tys. obrotów. jak by ktoś chciał to mam tą skrzynię do sprzedania, cena 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się pod wątek problem mój polega na tym że map passka tdi 1z i skrzynią CHA i mam pytanie odnośnie tej skrzyni,czy wymieniać ją na CTN czy zostawić.Na piątym biegu przy 3000 tyś.obrotów mam 120km i teraz nie wiem czy co robić dalej. Jeździłem passkiem kolegi z tym samym silnikiem i odniosłem wrażenie że ładniej się zbiera na niższych biegach.:DI teraz najważniejsze jakie będę miał plusy po wymianie na skrzynię CTN i czy jest sens pakować się w wydatki odnośnie kupna nowej skrzyni zwłaszcza że trafić w dobrym stanie to niezły fuks:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności