Skocz do zawartości
Gość dfarmer

Problem z pompowtryskami Siemensa 03g130073d silnik BKP

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dfarmer

Mój Passat B6 silnik BKP 140KM zgasł na drodze, ma przejechane 104 000 km. W serwisie zdiagnozowano uszkodzenie pompowtryskiwacza Siemensa kod 03g130073d.

W Polsce nikt tego nie regeneruje bo nie ma części do regeneracji . W serwisie zregenerowany przez VW kosztuje 2600 PLN i zabierają stary natomiast nowy kosztuje 3100PLN.

Jeżeli padną po kolei wszystkie to koszt wymiany przekroczy 10% wartości nowego Passata z salonu. Kiedy mój był w serwisie oprócz niego były jeszcze dwa z tym samym problemem.

Gdzie interweniować żeby to producent rozpoczął na swój koszt wymianę wadliwych pompowtryskiwaczy?

Czas na ogólnopolską akcję przeciwko VW. Z tym problemem borykają się też inni, dla znających francuski polecam :

 

http://www.forum-auto.com/pole-technique/section12/sujet499654-35.htm

 

Wcześniej, miesiąc po gwarancji, zepsuł mi się moduł od immobilizera naprawa kosztowała około 2800 PLN Tego typu usterka też pojawia się bardzo często w tych modelach. Oczywiście VW mnie olał musiałem z własnej kieszeni pokryć koszt naprawy.

Ogólnie jestem rozczarowany Passatem B6 i już nigdy więcej nie zdecyduję się na kupno VW. Golfem III 1.9 D zrobiłem prawie 500 000 km bezproblemowo, myślałem, że podobnie będzie z nowym Passatem a tu bryndza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemów z regeneracją pompowtryskiwaczy Siemensa. Dzwoń pod ten numer 507065004. Znajomy tam był i dzięki tej wizycie sporo zaoszczędził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

62-640 Grzegorzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie popieram pomysł by coś zrobić przeciwko VW - pierwszy wtrysk wymieniłem przy przebiegu 34 tys drugi przy 40 tyś - usterka cewki, gadanie, że mamy w Polsce złe paliwo to bajki.

Na allegro można dostać wtrysk z końcówką M/MX, a nie D/DX. Po takiej zamianie silnik pracuje, ale trudno powiedzieć czy nie będzie problemów w przyszłości. Czy ktoś może coś wie na ten temat.

Mój adres to: [email protected].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny wątek jest na tym forum 2 albo 3 kliknięcia na "następny wątek" na dole strony. Trzeba by to połączyć i działać razem. Trzeba by może spróbować włączyć TVN Turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w bkp mam problem tego typu , przekroczony zakres regulacji pompowtryskiwacza cyl 1,2,3 sporadycznie i nikt nie wie co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nikt nie wie? Gdzie nie wie?

Jeśli jeszcze autko Ci jeździ, to przeczytaj sobie następujący temat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=71558

 

a jeśli już Ci pompowtrysk padł, to proponuje ten:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=88397

pozwoli Ci to zaoszczędzić trochę $.

 

ps. w tym temacie nie ma potrzeby bawić się w archeologa

Edytowane przez servee79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą to faktycznie nikt w mediach nawet nie poruszył nawet tematu pompowtrysków w tym modelu

w auto świecie czytałem o dwumasach,głowicach,pompach paliwa itp. a temat pompowtrysków przemilczany

w tvn turbo też były wzmianki o awaryjności tych silników ale nic o pompowtryskach a chyba to najdroższa zabawa w tym pasku (mówimy oczywiście o naprawach w aso a nie regeneracjach)

albo panowie redaktorzy :) kiepsko szukają na forach albo .....hmm albo co -ciekawe

 

trzeba by chyba żeby parę osób napisało coś na stronie tvn (może na ich forum) i zamieścić linki do kilku stron tego forum i innych które wszyscy prawdopodobnie przeglądaliśmy

to może się zainteresują sprawą i jakąś presję wywrą na vw

może vw wkońcu się zainteresuje sytuacją że duża część właściceli paska b6 nie zamierza już kupić b7 i zrobią jakiś krok żeby to zmienć

 

to chyba mrzonki ale można spróbować kogoś tym zaiteresować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze jak to pójdzie na TV a później ktoś z was będzie chciał sprzedać Paska to będzie problem, a ludzie dowiedzą się o kolejne awarii B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc jak zdjęć bezpiecznie wtyki wiązki zasilającej pompo wtryskiwacze celem sprawdzenia ich działania elektrycznego .

W treści na forum wynika ,że robi się tego tysiące .

wyciągam je szczypcami- czy robię to źle.

Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności