Skocz do zawartości
Gość Lookas

permanetnie właczony wentylator ( B3 )

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lookas

Problem powstał po ostatnich mrozach:(

 

Wczesniej zdarzyło sie to raz czy dwa, teraz mam to non stop:(

Chodzi o właczony PERMANETNIE wentylator na chłodnicy. Do tej pory wystarczyło rozłączenie na chwile wtyczki z obudowy wentylatora. Po załczeniu wentylator juz nie krecił.

 

Teraz to nie pomaga. Silnik nie pracuje a wentylator kreci. Rozłaczenie nic nie daje. Jak tylko podłącze, kreci dalej:(

 

Co to może byc??

Zacięty termostat?? Zwarcie na jakims czujniku???

 

Pomocy!!

 

Tearz zwyczajnie podnosze maske i odłaczam wentylator na postaju, ale tak przecież nie może być:(

 

Lookas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Miałem to samo-pomogła wymiana termowyłącznika w chłodnicy. Po wymianie-ręką odjął. Koszt niewielki i samemu łatwo zrobić. Płynu nieco wyleci ale jak się sprawnie wykręci to ubytek niewielki! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to by było tyle słów świętych na tę okoliczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gameserv

Witam

Sprawdź czy masz nie zapowietrzony układ. U mnie było podobnie ale w VW jetta. wentylator chodzil cały czas, ale pomogło mu odpowietrzenie. W zimę przy dużych mrozach zmienia się obiętość płynu (moja obserwacja w moim pasku - a jeźdze na Borygo ALUM, a nie koncentratacie) jak Ci to nie pomoże to musisz wymienić termowyłącznik w chłodnicy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiem ze troche OT ale mam takie pytanie - czy to normalne ze w moim autku wentylator na chlodnicy kreci sie nonstop? Nawet jak odpalam go rano przy -1 stopniach to juz sie kreci.

 

1.9 TDI AVF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nienormalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze uzupełnij profil bo nie wiemy jakie masz auto, po drugie napisz czy masz klimatyzację bo przy tej usterce to może być ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w profilu jest wyraźnie ze chodzi o passata z 2002 roku 1.9 TDI AVF, jest klimatronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś na tym forum czytałem o podobnej usterce, wprawdzie o innym modelu ale była spowodowana przekaźnikiem w sterowaniu wentylatorów więc może szukaj usterki w tym kierunku. Może jest u ciebie coś podobnego jak w tym linku?http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=17510&highlight=wentylator+ch%B3odnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności