Skocz do zawartości
maxam9

Dziwny "problem" z nawiewem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem paska (B5 1.9TDI 110KM 1999) i mam mały problem. Sprawa dotyczy nawiewu sterowanego poprzez climatronik. Chodzi o to, że gdy ustawię nawiew na szybę, to spod maski / okolic sprężarki klimatyzacji dochodzi dziwny pisk. Jest na tyle głośny, że słychać go wewnątrz samochodu. Problem występuje tylko przy nawiewie na szybę - reszta jest ok.

Dodam, że filtr przeciwpyłkowy został wymieniony.

Wiecie może co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy włączasz nawiew na szybę, to automatycznie włącza się klimatyzacja. Pisk pochodzi pewnie ze sprężarki klimatyzacji. Wina leży po stronie zbyt luźnego paska klimy, zużytego paska klimy albo po prostu sprężarka kończy swój żywot. Zacznij od wymiany i pożądnego naciągnięcia paska klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełącz ne econ i zobacz czy też śwista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie ECON nic nie piszczy... Tak się przysłuchałem i problem chyba tkwi w wentylatorze przy chłodnicy - załącza się on od razu po przełączeniu kierunku nawiewu na szybę. Jak jest z jego demontażem? Trudna sprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w afn ale umnie w avf wentyl chodzi caly czas na 1 biegu, chyba ze masz na mysli ten od klimy. Jesli na econ jest wsio w ok to masz odpowiedź, że to cos po stronie klimy i jej osprzetu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% dźwięk dochodzi z okolic wentylatora klimatyzacji, ale przy włączonym nawiewie pracuje on (chyba bez przerwy) na każdym biegu.

Pytanie - czy demontaż wentylatora jest mocno problematyczny i czy rozebranie jego silnika jest dobrym pomysłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pisz od razu wentyl klimy a nie przy chłodnicy ;) Jest też 2 biegowy, chodzi zawsze jak jest odpalona klima. Pewnie szczotki powiedzialy dosc. Przekop forum, było o tym bardzo dokładnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temt.

 

 

 

Mam troche inny problem, ale moze tez zaciekawi.

 

 

 

Kilka dni temu zauwazylem, ze po przekreceniu kluczyka do momentu wlaczenia kontrolek (nie odpalenia) nie dmucha mi z nawiewow.

Po odpaleniu auta wszystko gra, dmucha, grzeje, chlodzi.

Nic na climatronicu nie mruga, ani nic w tym stylu.

 

Wczesniej jak przekrecilem kluczyk do pozycji zaplonu to klima sie zalaczala i dmuchala a teraz dopiero po odpaleniu

Ma ktos jakis pomysl?????

 

---------- Post added at 13:32 ---------- Previous post was at 13:17 ----------

 

Juz dziala:D

Wystarczylo zrobic resset:p:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 99% dźwięk dochodzi z okolic wentylatora klimatyzacji, ale przy włączonym nawiewie pracuje on (chyba bez przerwy) na każdym biegu.

Pytanie - czy demontaż wentylatora jest mocno problematyczny i czy rozebranie jego silnika jest dobrym pomysłem?

 

Kolego...tu masz cały temat dotyczący climatronica http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1046&highlight=problem+nawiewem&page=2

Czy problematyczny czy nie zależy od zdolności i cierpliwości zainteresowanego

PS: Szukanie nie boli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też podepne się pod temat

U mnie wentylator klimy świszczy w kabinie jak jest wilgotno na zewnątrz bez względy na to czy jest na auto czy econom. Podajcie mi link do tematu w którym jest opisane oliwienie tego wiatraczka. Mam wrażenie że jest on tuż za klimatronikiem bo z tamtąd pochodzą odgłosy. :confused:

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem,także piszczał mi pasek.Wymieniłem na nowy i nic.Okazało się iż musze wymienić sprzęgiełko spręzarki.Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Daj znac czy udalo Ci sie rozwiazac problem.Mam to samo i szukam najbardziej prawdobodobnej przyczyny.Czy to byl luzny pasek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piszczy pod maską to 1 wentylator klimy jest go łatwo zdemontować 2 może być sprzęgło spręzarki po 3 jak w środku samochodu słychać popiskiwanie to wentylator trzeba zdemontować schowek i 3szt. srubek odkręcić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z (Maik78) ale jeszcze gdy pisk ze srodka to może być sterownik klap przy wentylatorze za schowkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Daj znac czy udalo Ci sie rozwiazac problem.Mam to samo i szukam najbardziej prawdobodobnej przyczyny.Czy to byl luzny pasek ?

 

 

Problem został rozwiązany. Mechanik zdemontował filtr przeciwpyłkowy i wprowadził do środka na wężyku środek smarujący, który odpowiednio natłuścił łożysko wiatraka. Jest to procedura doraźna ale prawdopodobnie za jakiś czas trzeba będzie wymienić wiatraczek który znajduje się koło schowka w desce rozdzielczej. Aby się do niego dostać należy zdemontować schowek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo niestety to nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja mam dosyc dziwny problem z nawiewem w passacie, otoz gdy wlacze klime wiatraki zaczynaja chodzic normalnie ale po jakims czasie wiatrak z nawiewu srodkowego przyspiesza dmuchajac silnij (jakby do pelnych obrotow) i po chwili znow wraca do prawidlowego tepa (powiedzmy do polowy obrotow).

ktos mial taki dziwny przypadek?

dzieje sie to tylko na klimie, wymienilem filtr przeciwpylkowy (ten obok aku, taki duzy) i nic to nie dalo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

ja mam dosyc dziwny problem z nawiewem w passacie, otoz gdy wlacze klime wiatraki zaczynaja chodzic normalnie ale po jakims czasie wiatrak z nawiewu srodkowego przyspiesza dmuchajac silnij (jakby do pelnych obrotow) i po chwili znow wraca do prawidlowego tepa (powiedzmy do polowy obrotow).

ktos mial taki dziwny przypadek?

dzieje sie to tylko na klimie, wymienilem filtr przeciwpylkowy (ten obok aku, taki duzy) i nic to nie dalo :/

 

Pewnie tak działa w trybie AUTO ;) Normalna rzecz,w końcu po to jest Climatronic żeby automatycznie śmigał,jeżeli jest ciepło achcesz (pewnie) dosyć znacznie schłodzić,choćby do 22 stopni to czasami przyspiesza wentylator nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko ze w audi mi sie tak nie dzialo nawet jesli samochod byl bardzo nagrzany.

zrozumialbym gdyby w trybie auto z poczatku wial na max obrotach a potem zmalal do polowy, ale on od samego poczatku wieje na polowie, potem na sekunde przyspiesza i znow spada do polowy :/

dosyc to dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak, tylko ze w audi mi sie tak nie dzialo nawet jesli samochod byl bardzo nagrzany.

zrozumialbym gdyby w trybie auto z poczatku wial na max obrotach a potem zmalal do polowy, ale on od samego poczatku wieje na polowie, potem na sekunde przyspiesza i znow spada do polowy :/

dosyc to dziwne

 

Zrób na początek test klimatyzacji: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=54&highlight=climatronic+b%B3%EAdy post #2,zobaczymy co klima pokaże.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności