Skocz do zawartości
sooper

Mrugająca kontrolka od ręcznego i napis S T O P

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni zaczęła mi migać kontrolka 11vt6.jpg (ręcznego) dodatkowo na wyświetlaczu pojawia się wielki napis S T O P a następnie BREAK FAILURE, oraz słychać dziwny dźwięk. Po przejechaniu paru metrów wszystko znika i potem już nic się nie dzieje.

Dzieje się tak tylko rano po odpaleniu samochodu i przejechaniu ok 500m potem problem już nie występuję. Wczoraj zrobiłem 300km i wszystko było ok., hamulce również działają bez zarzutów.

-Dodam że płynu hamulcowego jest MAX.

-Po podłączeniu VAG'a nie ma błędów.

Widziałem na forum sporo tematów, ale tam były problemy również z kontrolką ABS'u u mnie mruga tylko ta od ręcznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzuć okiem na klocki hamulcowe, być może są już cienkie i poranna rosa/wilgoć przewodzi prąd na czujki zużycia klocków, po rozgrzaniu woda wyparowuje i jest ok. Dziwi mnie jedno-że vag tego nie widzi hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy wtedy nie świeciłaby się ta kontrolna 21660792bc1.jpg

Klocki z przodu są prawie nowe, z tyłu są trochę zużyte, ale w nich chyba nie ma czujnika zużycia... Co do VAG'a to podłączałem go już ze 4 razy po wystąpieniu usterki i za każdym razem NOT FOUND

Przyszło mi na myśl, że czujnik od wskazania płynu hamulcowego może szwankować, tylko gdzie on jest bo na nakrętce od zbiorniczka go nie ma :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zuzytych klockach zapala sie kontrolka jak pisałes wyżej. Kontrolka od recznego i dzwiek oznacza problem z hamulcami. Jesli plyn masz ok, auto poprawnie hamuje to być może uszkodzony jest czujnik od poziomu płynu hamulcowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnik od wskazania płynu hamulcowego może szwankować, tylko gdzie on jest bo na nakrętce od zbiorniczka go nie ma :|

W dolnej części zbiorniczka kolego - pod spodem w sumie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności