Skocz do zawartości
Gość karolb21

Jak zabezpieczyc B4 ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolb21

Witam !!! Prosze napiszcie jak zabezpieczyc skutecznie, a w miare tanio passata b4 '94 tdi. Moj jest goly pod tym wzgledem( jedynie atrapa- migajaca czerwona lampka na drzwiach kierowcy). Czy alarm czy jakies odciecie zaplonu( na dotkniecie palcem). Napiszcie co zastosowac i ew. ceny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!: Alarm możesz mieć standardowy - kol. Shade będzie miał dla ciebie super ofertę - poszukaj w naszych postach - użyj wyszukiwarki "alarm"

- niestandardowe dodatkowe odcięcie zapłonu to podstawa

- wywal wszystkie zamki (bębenki) i jeśli chcesz to multilock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze w pelni skutecznego zabezpieczenia nie ma, jedynie co mozesz zrobic to utrudnic zlodziejowi dokonanie jego czynu ;) lubierznego na Twoim aucie ;)

 

Sa blokady skrzyn biegow, blokady zaplonow, blokady pompy paliwowej, wyciaganie bebenkow, blokady na kierownice itepe itede ;)

 

ja u siebie mam blokade zaplonu, zeby odjechac autem trzeba posiadac przy sobie pilota wysylajacego co 15sek kod ktory rozbraja system, albo nacisnac ukryty przycisk. Ale uwazam, ze jedno zabezpieczenie to za malo, dlatego zastanawiam sie nad montazem czegos dodatkowego, blokada skrzyni lub powiadomienie z osobnym systemem blokady zaplonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery

Dobrym pomysłem jest "przerobienie" komputera, polegające na zamianie pinów. Dzięki temu złodziej nie będzie mógł wstawić swojego komputera. To samo dotyczy centralki alarmu (99% samochodów ma centralkę umieszczoną obok kolumny kierownicy).

TYLKO kufa OSTROŻNIE! Jeśli nie wiesz którą klemę najpierw zdjąć z akumulatora to nie dotykaj komputera tylko poszukaj kogoś obeznanego z tematem.

Najtrudniejsze do "złamania" są mechaniczne blokady skrzyni biegów (oczywiście wbudowane w tunel a nie instalowane bezpośrednio na drążku zmiany biegów), koszt takiej blokady to ok 300 zł, jeśli czujesz się na siłach możesz sam zainstalować.

Można też kupić elektrozawór (instaluje się go oczywiście na przewodzie paliwowym :P ) i odpowiednio ukryć wyłącznik do niego, koszt do 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Ja zrobiłem kuzynce w B5 1.9tdi odcięcie zapłonu, sam włącznik "dobrze" ukryłem. Po tygodni chcieli go ukraść. Złodzieje weszli do środka, alarm nie zadziałał, wyłamali stacyjke nie odpalili więc wyciągneli zegary i czegoś tam szukali i też nie znaleźli. Dzięki mojemu włącznikowi samochód został na parkingu. (nic nie ukradli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karolb21

ok. chyba zdecyduje sie na blokade skrzyni biegow(tunel) i dodatkowo odciecie zaplonu z ukrytym przyciskiem. napiszcie prosze gdzie najtaniej moge dostac taka blokade skrzyni i to odciecie zaplonu w dobrych cenach. sprobuje zainstalowac to sam. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Montując samemu jest najpewniej bo możesz to zrobić wszędzie. złodziej nie ma pojęcia gdzie szukać. Chyba że wpadnie mu to w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie będę zaczynał nowego tematu, więc podłączę się do tego.

:?: Silnik 1.9 TDI. Więc kupiłem sobie elektrozawór odcinający paliwo zamontowałem go zaraz na wyjściu paliwa ze zbiornika ukryłem włącznik no wszystko działa. Oczekiwałem, że po odpaleniu silnik będzie chwile pracował i po chwili zgaśnie a on normalnie pracuje może troszkę tak ciężej po pewnym czasie na wężyku doprowadzającym paliwo z filtra do pompy widać bąbelki paliwa no a silnik nie gaśnie. Co może być nie tak (może elektrozawór jest zamontowany za daleko i silnik pali paliwo z filtra sam nie wiem) proszę o opinie.

Pozdrawiam.

:?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie:

1) zawór może za słabo trzymać

2) jest założony za daleko - zanim wypali całe paliwko z układu od zbiornika do silnika - może minąć trochę czasu :) w przewodzie będzie z 1 litr, a to wystarcza na parę(naście) minut pracy. jeśli się myle, to niech ktoś mnie poprawi.

 

btw: próbowałeś go dłużej przytrzymać? a nie lepiej zamontować sobie odcięcie pompy paliwa? nic się nie stanie pompie, jeśli zmusisz ją do pompowania na zamkniętym dalej obwodzie? zaznaczam - nie znam się tak bardzo. wszystko na (może trochę pokręconą) logikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtip zastanawia mnie, ile dałeś za ten elektrozawór, bo rzeczywiście do diesli zwykłe elektrozawory nie nadają się. Pompa ma taką moc ssania, że te zwykłe wymiękają.

Elektrozawory o wzmocnionej sile przylegania kosztują ok. 80-100PLN.

Bywa, że niektóre pompy (Mercedes) zasysają powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Oprucz tego jeżeli elektrozawór jest zaontowany między zbiornikiem a pompą to przy wypaleniu wszystkiego paliwa z pompy możesz ją zatrzeć i bedziesz musiał kupić nową a to kolejny wydatek. Pompki paliwa są smarowane paliwem i ono w nim musi być. Odcięca się robi za powrotem paliwa do zbiornika żeby pompa mogła pracować bez przeszkód a jeżeli paliwo nie może iść do spalenia to zawraca do zbiornika. Jeżeli zrobisz to za pompką przed powrotem pompka może sie zawisić wtedy trzeba ją ruszyć ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokkonen

Taka moja rada: z racji wykonywanego zawodu kilkadziesiąt razy spotykałem się z samochodami pokradzieżowymi. Były to różne marki i typy, ale istotne w Waszej dyskusji jest to, że bardzo często w samochodach tych poprowadzone były przez złodzei przewody od pompki przy zbiorniku do silnika. Jask im się spodoba to i tak ukradną. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to zabezpieczenie mechaniczne. Nie myślę tu oczywiście o tych wszystkich laskach kupionych w supermarketach. Raz tylko widziałem np. kradzione auto z pokonaną blokadą Tytan dipol. W tym wypadku na moje oko sprawca kradzieży musiał spędzić w tym samochodzie ok. pół godziny, bo mocował się z tym niemiłosiernie, wnioskując po śladach. P.S. Nie ma to jak kilka zabezpieczeń...

Pozdrawiam! :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojtip zastanawia mnie, ile dałeś za ten elektrozawór

 

No elektrozawór nabyłem na Allegro (zwykły za jakieś 50zł)

 

Oprucz tego jeżeli elektrozawór jest zaontowany między zbiornikiem a pompą to przy wypaleniu wszystkiego paliwa z pompy możesz ją zatrzeć i bedziesz musiał kupić nową a to kolejny wydatek

No tak ale myślałem że chwilowy brak paliwa da nam pożądany efekt -wyłączenie silnika-

 

Odcięca się robi za powrotem paliwa do zbiornika żeby pompa mogła pracować bez przeszkód a jeżeli paliwo nie może iść do spalenia to zawraca do zbiornika

Kurcze nie kapuje

 

 

Jeżeli zrobisz to za pompką przed powrotem pompka może sie zawisić wtedy trzeba ją ruszyć ręcznie.

Jak ręcznie.

Więc co proponujecie do zabezpieczenia owego silnika wysokoprężnego? :552:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
schak napisał/a:

Odcięca się robi za powrotem paliwa do zbiornika żeby pompa mogła pracować bez przeszkód a jeżeli paliwo nie może iść do spalenia to zawraca do zbiornika

 

Kurcze nie kapuje

 

 

 

 

pewnie chodzi o umiejscowienie "za" miejscem powrotu paliwka:

rysuneczek :P :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BARANMC

zdecydowanie najlepszą blokadą z jaką sie spotkałem to AUTO CASCO!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Właśnie o to mi chodziło. Przedstawił to jedrus na rysunku.

 

A poza tym można zrobić odcięcie na kablu doprowadzającym prąd np. do gażnika/pompy wtryskowej - jeszcze mniej roboty a efekt taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie najlepszą blokadą z jaką sie spotkałem to AUTO CASCO!!!!

No na pewno. Jest jeden mały problemik, co się nazywa „brak kasy” a niestety, jeśli nie płacimy to nie mamy zniżek. No i firmy ubezpieczeniowe nie bardzo chcą ubezpieczać samochody, które są starsze ileś tam lat.

A poza tym można zrobić odcięcie na kablu doprowadzającym prąd np. do gażnika/pompy wtryskowej - jeszcze mniej roboty a efekt taki sam

Tak, ale po otwarciu klapy silnika i podłączeniu kabelka przez złodzieja między pompą a akumulatorem odcięcie to przestaje działać.

pewnie chodzi o umiejscowienie "za" miejscem powrotu paliwka:

rysuneczek :P :

Opiszę, jakie jest u mnie połączenie układu zasilania i proszę o wskazanie punktu gdzie najlepiej owe odcięcie wstawić, (ale jestem cienki)

Zasilanie

1. Zbiornik paliwa → Filtr paliwa

2. Filtr paliwa → Pompa wtryskowa

Powrót

1. Pompa wtryskowa → Filtr paliwa

2. Filtr paliwa → Zbiornik paliwa

:609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności