Skocz do zawartości
pawelekk

Po wymianie zawieszenia - nadal coś puka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymieniłem ostatnio zawieszenie przednie w swoim pasku B5 1.9 tdi 1997 r. - kompet wahaczy, gumy od drążka stabilizatora, końcówki drążków, wymieniłem nawet przednie amortyzatory. I wszystko ładnie i pięknie gdyby nie fakt, że od strony pasażera nadal słychać jakieś PUKI. Nie jest to głos metaliczny, tylko takie dziwne krótkie puknięcie. Jak podjeżdżam np. pod niski krawężnik to na skręconych kołach słuchać puknięcie tylko z prawej strony. Tak sam słychać jak jadę po bruku. Co to może być ? Skąd się mogą brać te stuki ? Przed wymianą zawieszenia też tak pukało, jednakże myślałem, że to przez zawiechę albo amorki. Jednak to nie to.

Poradźcie coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak wiadomo przyczyn stukania, pukania może być wiele. Skoro wymieniłeś całe kompletne zawieszenie przyjżyj się terz np. takim elementa jak osłonma pod silnikiem. Może być pęknięta albo niedokręconai się tłucze. Ja tak miałem i długo szukałem zanim znalazłem. Miałem też przypadek w audi A4 ż mechanik nie przyktęcił mi jednego wachacza jak należy. Nie dość, że na podniesionym samochodzie poskręcał, to sworznia "banana" ne dokręcił,... ale to raczej odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli zawieszenie jest w porządku i wszystko jest poskrecane jak należy to zerknij na poduszkę szkrzyni biegów, u mnie ona pukała w taki właśnie sposób. Wizualnie może wygladac na dobrą ale guma jak wiadomo się starzeje i mięknie.

 

Wymiana stosunkowo łatwa i tania.

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poduszka pod silnikiem może być tego przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo najpierw wymieniłem zawieszenie a potem się okazało , że to poduszka olejowa od silnika stukała trak więc radzę Tobie to samo. Sprawdź wszystkie poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną mogą być też luzy na listwie w przekładni kierowniczej. Sory za nazewnictwo ale jestem laikiem w tych kwestiach. Choć stawiałbym na przegub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem podobny problem , jeśli wymieniłeś zawieszenie to już Ci sporo rzeczy odchodzi ... teraz sprawdź klocki hamulcowe , a jeżeli one są ok to sprawdź wszystkie szczęki hamulcowe czy masz dobrze pozakładane ( u mnie były źle założone , wystarczyło poluzować śrubę trochę przestawić , zakręcić i po problemie ) jeśli to nie to , to wjedź na kanał i zobacz pod spodem czy Ci tam nic nie lata , może się coś odkręciło , poluzowało itp pozdrawiam

 

Dodam iż dźwięki mogą sie rozchodzić po calym samochodzie i to co Ci się wydaje ze puka z przodu może okazać się ze pukało z tyłu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź poduszkę makpersona też często gdy jest uszkodzona będzie stukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wymieniłem komplet wahaczy , klocki, amortyzatory i gumy na kielichu amortyzatora (chyba tak to się nazywa) cała nowa maglownica.Poprzednio Przy hamowaniu za każdym razem był wielki stuk, trzask i coraz bardziej się pogłębiał przed wymianą, aż do dziś 5 miesięcy spokoju i lewa strona już zaczyna stukać co robić ? nie stać mnie na takie pół roczne zabiegi i nie mam osłony wiec też nie ona stuka he poradźcie co trzeba sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy kupiłeś wahacze ? bo te tańsze po 5 miesiącach mogły już odmówić współpracy... ja bym sprawdził wahacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym sprawdził wahacze

...a ja date ostatniego posta:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności