Skocz do zawartości
Gość showtime

Częściowa przeróbka Passata B3/B4? Jak to zrobic?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość showtime

Witam wszystkich

 

Jakiś tydzień temu przyciagnalem z Austrii Passata B3 Variant z 1992 roku. Silnik 1.9 TD, w szarym metalicu, z czarną skórą i na alusach. Prezentuje się pieknie. Zmienilem juz kierunki na białe, tarcze zegarow, ale to mnie nie satysfakcjonuje do konca. Chcialbym jeszcze wymienic zderzaki z wersji B4. Czy dużo jest z tym pracy? Szukalem wątku na forum ale nie moglem nic znalezc. A jak wyglada mozliwosc przerobki przodu (reflektorow, grilla, maski, blotnikow) od B4 i podobnie z tylną klapą i oswietleniem tylnym? Istnieje wogole taka mozliwosc? Czy obie wersje B3 i B4 mialy inne wymiary? Prosze pomozcie, to moj pierwszy Passacik

 

Pozdrawiam, Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no lampy przód i tył są całkiem inne, ale jak wiadomo, Polak potrafi, tu się wytnie tak poszpachluje i będzie dobrze. Zderzaki na pewno nie pasują, przy sporej wyobraźni i zdolnościach manualnych założysz je.

 

Jest sens zakładania "body kitu" prosto od B4, przecież są np. na allegro atrapy przednie z bad lookiem, inne progi zderzaki itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość showtime

Rzeczywiscie sporo jest roznych zderzakow tuningowych, spojlerow itp. Tyle, ze nie podoba mi sie to zeby go faszerowac spojlerami. Wole oryginalne ksztalty, tylko chcialem go po prostu odmlodzic ale zeby wygladal normalnie, a nie jak "wieś tanczy i spiewa"... No chyba ze znajde naprawde ladne i delikatne zderzaczki (glownie chodzi o to zeby byly mniej kanciaste niz oryginaly w B3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne masz podejście, piszesz że staro wygląda więc po co go kupiłeś, jak masz teraz włożyć w przeróbkę, to trzeba było od razu kupić B4 - nawet pewnie wyszło by taniej. B3 ma swój klimat, wygląda jak pancerwagon i tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość showtime

Moze i masz racje ale skrecamy nie w te strone. B3 kupilem bo mi sie podoba ale to nie znaczy ze nie moge go przerobic, upiekszyc, odswiezyc. Tematem jest czy mozna i jak duzo pracy trzeba w to wlozyc zeby np. przelozyc zderzaki od B4, ktore uwazam sa ciekawe, a dla samych zderzakow nie warto wkladac chyba dodatkowych 4.000 zl zeby kupic B4, bo sam wiesz, ze oba modele B3 i B4 roznia sie od siebie niewiele? Czy np te zderzaki trzeba mocno docinac? Sztukowac? Jak to wszystko wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są inne mocowania owych zderzaków i jeżeli nawet uda Ci sie je założyc to chyba nie będą troszke pasowały do przodu samochodu jak i do nadkoli co będzie również wymagało przeróbek. A nie prościej by było przerobic oryginalne zderzaki od B3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj! jezeli chcialby wymieniac blotniki to napewno w b4 przod jest bardziej sciety, ale mozna to latwo przerobic, ale przeciez ranty nie beda pasowac do drzwi... Jak to bedzie wygladalo?

ja jak juz bym sie bawil w cos takiego to zderzaki bym wymienil( widzialem B3 z zderzakami od B4 i nawet ladnie wygladal)

z lampami juz bys mial problem bo bys musial caly pas przedni wymienic-jak do niego by maska pasowala?? najlepiej caly przod wymienic od b4, alle czy sie oplaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość showtime

Dokladnie o to mi chodzilo. Ten Passat z ogloszenia wyglada super z tymi zderzakami i to samo chcialbym zrobic ze swoim. Dziekuje za pomoc. Czas zdjac zderzaki, kupic te od B4 i rozpoczac nocki w garazu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

showtime, poszukaj tematu jedrusa, kiedys zakładał taki sam i z tego co pamietam to nie podejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet ładnie wygląda i nie widać zeby cos tam było przerabiane w blacharce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi że od tak kupisz i załozysz to się mylisz! będziesz musiał troszkę pokombinować (czytałem kiedyś o tym na forum)! Jezeli chodzi o tył to chyba będzie łatwiej! wiem że mozna zmienić tylną klapę wraz ze światłami bez zadnych cięć, szpachlowania i malowania! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności