Skocz do zawartości
PiotrK

po wymianie końcówki drążków problem z abs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum, Passata mam po raz pierwszy, wczoraj wymieniłem końcówki drążka kierowniczego a teraz świeci mi się abs i kontrola trakcji, Sprawdzałem ponownie czy nie uszkodziłem jakiegoś kabla czy może się coś odpięło, ale wszystko OK. Możliwe że komputer odczytał na początku jak coś było błędne ustawienia a teraz trzeba wykasować błędy VAGiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sam wymieniałeś czy ktoś i czy ustawiał zbieżność ?? Jak tak co musiał coś ruszyć przy okazji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wiesz gdzie są czujniki ABS to super ;)

skręć sobie koła tak byś je widział i mógł się do nich dostać.

dociśnij je przez lekkie poruszanie - lewo< >prawo.

być może tylko się któryś z nich wysunął.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysun bolce <czujniki ABS>i oczysc je delikatnie papierem sciernym ,tak zeby nie bylo rdzawego nalotu,potem wsun na miejsce i dobrze docisnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

końcówki drążka wymieniałem sam, zbieżność miałem ustawianą, jutro sprawdzę to jeszcze raz co z tymi czujnikami. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś wszystko sprawdziłem jeszcze raz i wszystko OK. pale auto jadę ok 200m znowu kontrolki się zapalają. gaszę silnik, uruchamiam jeszcze raz, tnę laczka-zadziałała kontrola trakcji, hamuje-zadziałał ABS, jadę jeszcze kilkaset metrów i nic się nie zapala. potem przejechałem jeszcze 10km i jest OK. Nie wiem co to było, ale teraz jest dobrze więc nic nie szukam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności