Skocz do zawartości
szczepbydg

passat b5 1,8 necam GAZ - chore spalanie!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno kupilem passata b5 1999r 248,000 serwisowany w VW przez cala czasy w Holnadii z wmontowana od poczatku holderska instalacja gazowa.. Niestety nie mam szczescia do gazu... Moj passat 1,8 125km z instalcja necam na poczatku palil 16litrow gazu pojechalem do firmy serwisujacej holdenerskie instalcje gazowe ,gosc badal spaliny w koncu wlazl pod fure i zmienil sklad mieszanki. mialo odejsc jakies 1-2 litra niestety auto zaczelo mi palić 20litrow po jego zabiegu. Ostatnio na 42l zbornku gazu przejechalem 220kmi auto samoczynnie przelaczylo sie na beznzyne. Za tamta regulacje zaplacilem 130zl zadzwonie do faceta ze auto chodzi jeszcze gorzej zaproponowal ze zregeneruje dystrybutor za kolejne 270zl ,nie wiem co poczac z tym fantem moze ktos pomoze

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych z LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co poczac z tym fantem moze ktos pomoze
Spróbuj podjechać do fachowca od gazu na ulicy Kubusia Puchatka w

Bydgoszczy:http://wilgosiewicz.pl/?go=mapa

może coś poradzi. Ja jestem zadowolony z jego usług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sonda lambda.Czy sprawdzałeś spalanie na Pb?Ze check nie świeci?Chyba że nam o tym nie napisałeś.O jakim dystrybutorze piszesz?Gość na tyle ustawił ci mapę że masz za ubogo aż się przełącza na PB.Nie dystrybutor a reduktor(koszt 100zł).Gościu łosia znalazł:D

Moge ci polecić ale nie w Bydgoszczy tylko w Lubiczu,ale warto.

http://www.auto-flesz.pl/site.php?page=art&art=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojade na kubusia zapytac jutro i na pewno dam znac..

wczesniej skorzystalem z uslug http://www.auto-heart.bydgoszcz.pl/ gosc ma dobra reputacje niby przyjezdzaja do niego az z gdyni..

 

a co do znalezienia losia to nie sadze na stronie necam.pl widac schemat calej instalcji i znajduje sie w niej owy dystrybutor. fakt faktem na PB nie sprawdzalem ile pali ,nie mniej jednak na pewno nie wyskakuje zaden check engine silnik ma 248.000 smarowany jest oleje shell helix plus i serwsiowany byl przez caly czas w VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dystrybutor to chyba coś a'la listwa lpg,znajduje się tam krokowiec,może o niego chodziło gościowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Wygląda że masz zainstalowany wtrysk ciągły. Przede wszystkim tego też się nie reguluje na ucho i znajdź kogoś kto ma soft i wie jak siędo tego podłaczyć.

Druga sprawa to przebieg auta i pewnie podobny na gazie . Z tego co słyszałem z tymi instalkami jest spokój do 200k później zaczynają się problemy - reduktory nie są wieczne i pewnie trzeba by przeczyścić silnik krokowy w rozdzielaczu.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile powinien palić passat 1,8 125km z taka instalacja tego gazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mój pali 12-13 lpg na setke, ruch tylko miejski 80% korki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jak by nie była powinien spalać do 12,5 w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez ma passata b5 1.8 20v 125KM LPG. Tankuje 56l gazubo mam ten ogranicznik zepsuty. Ale mniejsza o to.Na tych 56l robie po miescie jakies 405km. Wychodzi na to ze spala mi jakies 14-15l. Dla mnie to poracha:( Mam polska instalacje STAG 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam też staga 300 i "najlepsze" wtryski żółte valtek :) i jestem zadowolony auto pali mi w trasie 8-9 a w mieście 11-12 gazu chyba poniżej tego spalania nie da sie zejśc :) żadnych problemów z gazem nie mam oprócz tego że "valdemary" już były raz regenerowane,filtry gazu co 10 tys zmieniam pozdrawiam :)

Edytowane przez coffin80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

pomocy spalanie 14 l lpg na 100 km na trasie , idzie sie załamać

lpg 2 miesiące i sprawdzane wiele razy wszystko ok

przepustnica wymieniona i zaadaptowana

brak błędów na vag-u

passat b5 1.8 adr automat +lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz jaką masz instalację i zdjęcia z pod maski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachment.php?attachmentid=52469&stc=1&d=1304609721

 

Reduktor -Tomasetto

wielozawór- Tomasetto

elek. jednostka ster. ECU - Agis

wtryskiwacz gazu - OMVL

Zdj?cie0021.jpg

Edytowane przez killer73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dziś sprwdziłem ponownie całą elektrykę i wszystko OK

prawdopodobnie feler tkwi w rozrządzie

a i łańcuszek zaczyna grzechotać na wolnych obrotach .

zaczynam od sprawdzenia ciśnienia oleju a potem reszta

obym tylko sie w porę opamiętał bo wszystko wymienie:lol3

pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Od niedawna jestem posiadaczem paska 1.8 T AWM.

Podkręcony silnik do 170 KM i automatyczna skrzynia naprawdę robią swoją robotę.

Mi pali 14/15l gazu w mieście i myślę że to normalne spalanie...ze względu na Twój przebieg myślę, że 16 to norma nie żaden "szalony" wynik..

Ci którzy twierdzą że zamykaja się w 10l wozą swoje auto na lawecie chyba ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie podłączę się do tematu parę dni temu zamontowałem instalację gazową do mojego paska adr i przeraża mnie spalanie średnio trasa miasto wychodzi 19 litrów przy jeżdzie w miarę dynamicznej ale przy takiej palił mi 12,5 benzyny w mieście i 9 na trasie reduktor mam tommasetto artic sterowanie stag 4 wtryski reg xxl co do jazdy niemam zastrzeżeń auto pracuje idealnie żadnej różnicy porównując do benzyny a nawet jakby ciut lepiej wtryski zamontowane tak jak u kolegi :kiler73:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by kolega mapki pokazał to by cos powiedział.Wtryski zamienił bym na hanna i ciekawe jak tam sonda lambda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od biedy instalacja obleci -- panowie gaziarze do regulacji się nie przyłożyli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego krzysiek1972 to jakieś chore masz spalanie. Ja na gazie zrobiłem już 6 kkm. Statystykę prowadzę na stronce motostat ale nie wiem jak mam zapodać Ci do niej linka. Średnie spalanie z 8 tankowań i 2000km mam 11,48 z czego w dużej mierze miasto. Najwięcej mi skopcił 12,76lpg/100km, ale wtedy dostawał baty i był zmieniany soft w sterowniku lpg więc i strojony był od nowa. Ja mam komputer LPGTECH, wtryskiwacze TechDRAGON, reduktor KME silver. Auto jedzie 200 na benzynie i 200 na gazie, także nie ma mowy o ubogiej mieszance. Sam osobiście siedziałem za kierownicą podczas strojenia więc wiem, że jest wystrojony git. 19 litrów na setke to bogato i to dużo za bogato. Gaziarza za nos i niech zbiera mapy i stroi jak trzeba bo leją ci te wtryski ostro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności