Skocz do zawartości
Gość BAJO

hak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BAJO

Witam serdecznie mam pytanie na temat Haka holowniczego do B3 nie wiem juz sam jeden mówi że teraz taki hak muśi być odpinany a drugi że może być na sałe ale ponoć coś sie zmieniło w przepisach że nic nie moze wystawac poza gabaryty auta.czy to prawda? i gdzie można taki odpinany zakupić? prosze o rade.

zdrowych i wesołych swiąt oraz szczesliwego nowego roku życzy bajo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hak powinien być odpinany. Na Allegro kosztuje ok 150 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo to nowosc... a co z autami ktore maja hak na stale ? przerobka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli maja fabrycznie na stałe to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo jeśli są wcześniej wbite w papier to tez ok

nie wiem jak teraz ale gdy zakładałem hak dwa lata temu (a podobno wtedy te "unijne " przepisy weszły) głośno było o tym ze tylko odpinany inne nie, a ja miałem do założenia nie dopinany, stały (bo za pół darmo zdobyłem) założyłm, pojechałem na jedną stację Pan Diagnosta od niechcenia wyszedł i zobaczył że nie odpinany/odkręcany i stwierdził że nie zalegalizuje bo takich już nie można i takie są przepisy i nie ma mowy, się wkurzyłem zadzwoniłem do koleżanki co ma starego diagnostę tylko w innym mieście i on mówi jak najbardziej można, no to pojechałem na inna stację, gość obejrzał, podpiął elektrykę w celu sprawdzenia, postawił stempel i ok. Tak więc zamiast na forum polecam postawić to pytanie trzem diagnostom, wyciągnąć średnia i będziesz wiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witanko.

Odpinany czy nie ważne aby był. Dwa lata temu przy okazji porządków wyszło na jaw, że mój hak (a właściwie to jego mocowania) to jedna wielka rdza. Mechanik mówi może go wypierd***, i tak jest do niczego. A ja patrzę, że dziura będzie w zderzaku nieciekawa (sedan) i zostawiliśmy. No i miesiąc temu stoję przed skrzyżowaniem a tu jeeeeebu. Koleś mi wjechał fordem mondeo w tył. Komóreczka w łapie i: zagapiłem się, przepraszam.

No ładnie - myślę sobie i patrzę z niepokojem na tył passka a tam... żadnych oznak walnięcia. Hak siedzi jak siedział, ani drgnie jak wmurowany. Coś tam pod zderzakiem może i sie przesunęło ale nie sądzę. Mondeo trochę się ztunningowało od spotkania z hakiem: zderzak, pęknięta lampa, tablica rej. za asfalcie.

Krótko mówiąc: przydaje się ten kawałek żelastwa.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się o tym kiedyś przekonałem, gdy zasiadłem polonezowi na kuperku z hakiem, jemu prawie nic, zderzek z jednej strony z plastików zdjeło, a ja w opelku cały przód roz... tzn do blacharza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekolo

Witam

Nie będę zaczynał nowego tematu, więc podepnę się pod ten.

Mianowicie:

Mam zamiar wyjechać do Niemiec i mam pytanie.

Posiadam passata b5 i hak mocowany na stałe.

Czy bez problemów będę mógł pojechać z takim hakiem zagranice ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobik

Nie widzę najmniejszego problemu, szerokiej drogi :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności