Skocz do zawartości
Andy123

Drgania - nierówna praca silnika na luzie

Rekomendowane odpowiedzi

Po zejściu z wyższych obrotów na luz dają się odczuć w samochodzie przez chwile drgania. Takie jakby silnik nierówno pracował. Po kilkunastu sekundach czasem dłużej, te drgania ustępują.

Dwumasa jest nowa. Wszystkie filtry są nowe.

Pompowtryski raczej w porządku. Nie byłem na testach VAG ale były sprawdzane Boschem w innym nieautoryzowanym serwisie VW.

Nie wiem czy taki test jest miarodajny.

 

Te drgania pojawiają się najczesciej jak wrzucam na luz i dojeżdzam na luzie do świateł i potem jeszcze przez chwile jak auto stoi.

Czyli na postoju po wciśnięciu hamulca nożnego.

Praca na obrotomierzu jest równa.

 

Jak odpali się samochód to nic się nie dzieje. Dopiero po przejechaniu kilku kilometrów i pracy na wyższych obrotach to na postoju, szczególnie po naciśnietym hamulcu dają się odczuć wibracje mniejsze lub większe.

 

Jest to bardzo denerwujace. Zmieniłem tez paliwo, tzn. kupiłem V-power ale bez zmian.

Co może być winne ???

 

Pompowtryski ? Komputer ? Elementy tłumiace drgania silnika i jego zawieszenie ?

 

Wszystkie akcje serwisowe przewidziane dla tego auta zostały wykonane.

Tak podali w serwisie.

Edytowane przez Andy123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź gumowe przewody podciśnienia od rozdzielacza na grodzi,ja miałem to samo i okazało się ,że jeden pękł - po naprawie problem ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.

A możesz dokładniej opisać gdzie to znaleźć.

Może jakieś zdjęcie. Będe bardzo wdzięczny.

Jaki to koszt orientacyjnie ?

Czy da się samemu czy raczej serwis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawić można samemu , trzeba tylko wylansować kawałek rurki o odpowiedniej średnicy i połączyć wężyk w miejscu pęknięcia.

 

Na fotce u góry masz to pudełko i do niego dochodzi stado wężyków - sprawdź wszystkie.U mnie awarii (pęknięciu) uległ ten w elipsie poniżej , jest w uchwytach na rurze ssącej.

06102009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. :) Wszystko posprawdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac czy to na tym polegal problem u Ciebie, gdyz u mnie jest to samo, bylem u mechanika polecanego przez wiele osob, to mi powiedzial ze to nic niepokojacego i zeby jezdzic. No i nie jest to niepokojace ale napewno denerwujace.

Pozdrawiam

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem wszystkie wężyki i połączenia w okolicach wskazanego miejsca. Niestety wszystkie wyglądają na dobre i problemu nie udało się rozwiązać.

Miałem nadzieje, że już wyeliminuje te denerwujące drgania. :(

 

Widzę że u innych użytkowników tego autka występuje to samo.

No da się jeździć, ale nie daje to radości z jazdy.

 

Ma ktoś jeszcze takie objawy w swoim aucie ?

Może macie jakieś przypuszczenia co do przyczyny tych drgań ?

 

W serwisie chyba nie pomogą jak znam życie.

Edytowane przez Andy123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjzalem sie dokladniej mojej dolegliwosci, wyglada to tak,

jazda na luzie powoli przed skrzyzowaniem, niewazne czy 10m czy 50m caly czas czuc drgania, zatrzymuje sie 2-3 sekundy drga jeszcze i przestaje, to samo tylko na biegu np na 1 powoli bez gazu i drgan ani sladu.

 

Ma ktos pomysl na taka dolegliwosc, dodam jeszcze ze silnik chodzi rowno.

 

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś VAGiem jak i czy leją wtryski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtryski ok, auto bylo przetrzepane kompem w serwisie przed zakupem.

Wiec jakies inne propozycje?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj rozmawialem ze znajomym, i sie okazalo ze mial dokladnie to samo tylko ze w innym aucie (benzyna), i u niego okazalo sie ze swiece zaplonowe byly do wymiany oraz cos z cewka. Jezdzil tak samo z tym az wkoncu auto zgaslo i nie chcialo zapalic.

Teraz pytanie do fachowcow:) czy w passacie tez jest taka mozliwosc ze przyczyna tego drgania moga byc swiece?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dieslu nie występują świece zapłonowe, gdyż mieszanka "odpala się" z powodu wzrostu temperatury pod wpływem sprężania i następuje jej samozapłon. W TDI są co prawda świece, ale żarowe, ich zadaniem jest podczas rozruchu doprowadzenie do optymalnej lub minimalnej wymaganej temperatury w komorach, aby był możliwy w miarę łagodny rozruch. Jeżeli świece żarowe są "klapnięte" lub któraś z nich, to podczas odpalania zimnego silnika telepie nim, trzęsie i dymi do czasu, aż temperatura sprężania osiągnie wymagane minimum. Zjawisko doskonale zauważalne w zimie.

Co do Twojej awarii, skoro twierdzisz, że pompowtryski ok, to szukałbym dalej, słynna pompa paliwa, przewody paliwowe, filtr paliwa. Trzeba przetrzepać cały układ paliwowy oraz silnik (rozrząd). Poza tym sugerowałbym zrobienie logów dynamicznych. Jak? Wszystko jest w dziale Diagnostyka VAG.

Poza tym, jeżeli masz ochotę i smykałkę, samodzielne sprawdzenie tych wtrysków, bo w ASO naprawdę lubią opowiadać bajki, żeby się tylko pozbyć problemu, na którym nie da się łatwo zarobić.

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj przyjzalem sie dokladniej mojej dolegliwosci, wyglada to tak,

jazda na luzie powoli przed skrzyzowaniem, niewazne czy 10m czy 50m caly czas czuc drgania, zatrzymuje sie 2-3 sekundy drga jeszcze i przestaje, to samo tylko na biegu np na 1 powoli bez gazu i drgan ani sladu.

 

Ma ktos pomysl na taka dolegliwosc, dodam jeszcze ze silnik chodzi rowno.

 

Michal

 

Dokładnie tak jest u mnie.

Bardzo to wk....jące jest !!

Troche drga i przestaje .

 

Jak włącze silnik i auto chodzi na biegu jałowym to jest idealnie. Trzeba trochę przejechać i potem zatrzymać auto po paru kilometrach. Jak naciskam hamulec i się auto zatrzymuje to wtedy potrzęsie i przestanie po kilku sekundach.

 

Na serwis raczej nie liczyłbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj u mechanika, umowilem se na wtorek, wiec dam znac co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ... dzis u siebie zauwazylem takie problem ...

przy hamowaniu pojawiają się dziwne drgania ... ale dopiero chwilke przed zatrzymanie auta - tzw. dohamowaniu.

 

obojetne jest czy bede hamowal na luzie czy majac wrzucony bieg ... objaw ten sam ...

kos mi powiedzial ze moga to byc tarcze krzywe ... ale czy to prawda ...

 

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co prawda nie mam az takich objawow z trzesieniem na luzie ale delikatne wybracje ale to minimalne czasem sa wyczuwalne moze to sprawa paliwa tez po trochu. raz lalem zwykly ON na LukOil i czasem telepalo a teraz tyko V-Power Diesel i powiem ze jest lepiej na pewno wiec jakis wplyw to moze miec. Co do dymienia to mimo ze mam garaz to po odpaleniu auta nim sie zagrzeje silnik to dymek idzie bialy, ale jak sie zagrzeje to juz nic nie widac wiec zakladam ze to normalne w zimie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm paliwo zawsze leje na shellu i dziwne byloby zeby bylo trefne ...

ale sprobuje jeszcze zalac tego VPowera moze bedzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym to tez bywa roznie, znajomy ma serwis vw-audi i jakis czas temu trafilo do niego z 5-6 aut ktorym nagle padly pompotryski, okazalo sie ze tankowali na jednej i tej samej stacji shella w okolicy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ostatnio czytalem ranking stacji w swojej miejscowosci - i wg. tego rankingu tankuje na najlepszej stacji w miescie :D hehe a;e to wiadomo ... trafilem moze na parszywe paliwo ;) dzis tam tez tankowalem ale dalej ten zwykly ON

Nastepnym razem zaleje dziada VPowerem.

 

Slyszalem takze opinie ze VW nie zaleca tankowania tego niby ulepszonego ON - ale na ile to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności