Skocz do zawartości
marcinek79

Zamykanie okna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dziś miałem odłączony na kilkadziesiąt minut akumulator ( w tym czasie dospawano mi (wydłużono) rurę do wydechu) - a "problem" polega na tym, że przed operacją szyby otwierały i zamykały się automatycznie - bez potrzeby przytrzymywania przycisku... teraz działa w ten sposób tylko opuszczanie, a domykanie tylko przy przytrzymanym przycisku...

 

Wiem, że to niezbyt poważny problem, ale może jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw otworzyć, a potem zamknąć szybę, cały czas trzymając przycisk od otwierania/zamykania. Zostaną zapamiętane skrajne położenia szyby i potem już będzie chodzić po "staremu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - problem zniknął, ale niestety tylko z przodu - z tyłu dalej to samo - otwiera się na dotyk a zamyka tylko przytrzymujac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki - problem zniknął, ale niestety tylko z przodu - z tyłu dalej to samo - otwiera się na dotyk a zamyka tylko przytrzymujac...

Tzw. programowanie szyb to otworzenie szyb przez przytrzymanie kluczyka w zamku w położeniu otwórz, i następnie zamknięcie szyb kluczykiem w zamku przez przytrzymanie w pozycji zamknij. Ale coś mi tu nie gra w twoim przypadku.

Rozumiem że mówisz o zamykaniu/otwieraniu wszystkich szyb z panelu sterowania w drzwiach kierowcy? I że przed odłączeniem akumulatora wystarczyło jedne nacisnięcie otwórz/zamknij na panelu kierowcy i wszystkie szyby otwierały bądź zamykały się do końca? Tak dopytuje bo taki tryb działania szyb w moim pasku występuje tylko w drzwiach przednich. W drzwiach tylnych automatyki szyb nie mam. Chyba że czegoś nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu są tylko 2-stopniowe przełączniki. Z tyłu tylko jednostopniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z przodu są tylko 2-stopniowe przełączniki. Z tyłu tylko jednostopniowe.

Dokładnie tak. Po odłączeniu aku trzeba "nauczyć" szyby otwierania i zamykania się i będzie ok. A szyby z tyłu czy to sterowane przednim panelem czy tylnym przyciskiem zawsze aby się otworzyły lub zamknęły do końca trzeba przytrzymać przełącznik, to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z przodu są tylko 2-stopniowe przełączniki. Z tyłu tylko jednostopniowe.

No wlasnie, potwierdzacie Panowie brak automatyki w tylnych drzwiach, wiec ciekawe co autor mial na mysli piszac o sterowaniu wszystkich szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oczywiście na mysli sterowanie z panelu wewnątrz auta, na drzwiach kierowcy...

Tak jak napisałem wcześniej - drzwi przednie sie juz zaprogramowały, natomiast tylne - automatycznie się tylko otwierają, aby je zamknąć - muszę przycisk przytrzymać...

 

Po przeczytaniu powyższych postów, poszedłem sie upewnić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylne - automatycznie się tylko otwierają, aby je zamknąć - muszę przycisk przytrzymać...

 

Już to kiedyś pisałem. Z przodu z racji dwustopniowych przycisków w panelu albo otwierasz i zamykasz okno całkowicie, albo jak wciśniesz lekko otwierasz do pewnego momentu. A z tyłu jakbyś miał automatykę w obie strony i przyciski jednostopniowe mógłbyś z panelu okno otworzyć na max i zamknąć. I tyle. Otwieranie na max jest ok - jak chesz przewietrzyć. Ale jak chcesz zostawić z jakichś powodów okno lekko uchylone, to po prostu nie zamykasz go do końca i tyle. A jakby była automatyka, to uchylenie okna wyglądało by tak:

Włączasz zapłon, idziesz do tyłu, próbujesz łapać za przycisk okna a w tym samym czasie ktoś wsiada i sobie Twoim autem odjeżdża z o zgrozo NIE UCHYLONYM oknem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności