Skocz do zawartości
Nequam

Tiptronic - dławi silnik przy hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój problem ze skrzynią wygląda następująco:

w czasie przyhamowania np. przed światłami skrzynia jakby nie wysprzęglała, zaczyna dławić silnik jak przy hamowaniu bez sprzęgła, muszę popuścić na chwilkę hamulec i wszystko wraca do normy (skrzynia wysprzęgla). Bywa również, że przy gwałtownym dohamowaniu gaśnie silnik.

podczas spokojnego zwalniania i hamowania nie ma tego problemu (a przynajmniej baardzo sporadycznie).

Byłem w serwisie skrzyń automatycznych gdzie serwisant podłączył się VAG'iem ale na skrzyni nie było żadnych błędów, jedyne co się pojawiło to błąd na silniku "P1113 sporadic: sensor 1: internal resistance too large" który został przez nich zinterpretowany jako błąd cewki na pierwszym cylindrze.

Moja ciekawość jednak wzięła górę i sam sprawdziłem błąd który w internecie został opisany jako "błąd sondy lambda".

Serwisant powiedział, że jak nie ma błędów na skrzyni to on nie wie co to może być iiii stwierdził, że może to być wina cewki (która jak już wiadomo jest ok),

I teraz moje pytanie. Czy ktoś już się z czym takim spotkał ? czy to możliwe żeby było to wynikiem błędnych sygnałów z sondy lambda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jeżeli skrzynia nie ma błędów szukaj przyczyn tylko i wylącznie w silniku jak silnik ma blędy skrzynia biegów głupieje wiem bo miałem takie przypadki bo naprawiamy skrzynie tzn mój tato od 88r a ja od 2004 i wiele aut przerobiliśmy także skrzynie ewentualnie zostaw w spokoju pamiętaj o oleju co 50 tys km zółty olej oraz oczywiscie filtr co do sondy lambda są testery podłancza sie przyrząd i sprawdza jej wydajnośc podlec do mechanika bardziej specjalistycznego on ci ją sprawdzi można też sprawdzić wydajnośc obroty itd np przyrządem diagnostycznym autoboss Launch itd Pozdrawiam michał

Edytowane przez speedvr6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę w takim razie szukać, jednak ten błąd od jakichś 2 tyg się nie pojawił,

jeśli chodzi o wymianę oleju i filtra to dokonałem tego jakieś 5 tys km temu i prawdę mówiąc dopiero po moich przejściach z mechanikami którym nie udało się rozkręcić flanszy z której miałem wyciek, a który chciałem zahamować, zaczęły się problemy ze skrzynią. w ASO połamali 2 klucze i się poddali, teraz jeżdżę dalej z wyciekiem z flanszy przy lewej półosi a skrzynia ma wyżej opisany problem ;/

najgorsze jest to że po wykasowaniu tego błędu z sondą lambda nic się nie pojawia a skrzynia dalej ma ten sam objaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam identyczny problem, tylko skrzynia bez TipTronica. Póki co, sam szukam rozwiązania. Byłem w VW zczytali błędy, poresetowali wszystko, w skrzyni żadnych błędów nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie licz sie z wymianą sprzegla konwertera które zaczyna sypać opiłkami które blokują ci sterownik. Możesz mieć zaciete 2 elektrozawory.Jedz do specjalistycznego zakładu bo nikt w aso ci tego nie zrobi to musi być specjalistyczny warsztat zajmujacy sie tylko i wylacznie skrzyniami automatycznymi. Ja tez je naprawiam ale ostrów to za daleko od krakowa ... podam ci numer do kolegi co naprawia skrzynie w pobliżu krakowa ... Auto-mat sentysz 12 655 81 58 lub 12 269 35 98 Pozdrawiam michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w specjalistycznym warsztacie w Krakowie zajmującym się tylko i wyłącznie skrzyniami automatycznymi i właśnie w nim mi powiedzieli, że skoro nie ma błędów na skrzyni to żebym szukał błędów w silniku. Dodatkowo jeszcze usłyszałem, że szkoda że nie walnęło nic całkiem bo wtedy byłoby wiadomo co się zepsuło a w tym wypadku musieliby szukać po omacku.

chyba jeszcze raz do nich podjadę i może podrzucę pomysł ;)

dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności