Skocz do zawartości
emce

Passat B5 FL 2005 - pali tylko z zaślepionym egr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sprawa ma się tak że znajomy kupił auto z patentem.

Silnik 1.9TDI na PD

Wyświetlało błąd egr poza zakresem więc szukam przyczyny i znalazłem

zaślepiony wężyk od n18 od podciśnienia.

n18 sprawne

 

i teraz sprawa ma się tak że auto się dusi przy odpalaniu jakby egr był na maxa otwarty i nie dostawał powietrza (na odczycie też mi pokazuje powietrze poniżej 250, około 80 jak gaśnie)

 

znalazłem kolejny zaworek elektryczny po lewej stronie bloku na dole podłączony do zbiornika podciśnienia bodajże N75 jak go odepnę od ecu to silnik pracuje prawidłowo..

 

Jak odłączę wężyk podciśnienia od zaworu egr też silnik pali..

 

Wygląda mi na to że egr jest cały czas otwierany tylko nie wiem co kontroluje jego otwarcie w tym przypadku.

Błędów po odetkaniu n18 brak pomimo tego silnik gaśnie

 

Moim zdaniem przy niskiej temp silnika i biegu jałowym egr nie ma prawa się włączyć

a włącza się i dusi silnik

Edytowane przez emce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj i nie martw się.http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8886&highlight=zaw%F3r+egr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wszystko było by fajnie bo był zaślepiony egr ale na komputerze mam cały czas błąd check engine

Egr poza zakresem

 

poza tym przecież jak odblokowałem egr to silnik przestał palić więc coś jest nie tak..

 

A ponad to wyłączył bym sobie egr vcds'em ale jest problem bo to silnik PD a na tym nie przejdzie patent ze zmianą dawki powietrza..

No chyba że się mylę to proszę podać login do adaptacji

 

Poza tym gdzie znajduję się czujnik po którym ecu wnioskuje jak otwarty jest egr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności