Skocz do zawartości
mazbasi

2 pytania o dźwięki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 2 pytania dotyczące dźwięków w Passatach:

 

1. Czy można i jak włączyć Vagiem sygnał dźwiękowy, który uruchamia się jak otworzymy drzwi a światła są włączone? Ewentualnie jak otworzymy drzwi przy włączonym silniku.

 

2. W module komfortu, w kanale 10 mamy "nastawienia dźwięku alarmu". Do wyboru są 3. Ustawiałem wszystkie opcje, ale nie słysze żadnej różnicy. O jaki dźwięk alarmu chodzi?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sygnał dźwiękowy, który uruchamia się jak otworzymy drzwi a światła są włączone?

Jeśli nie działa Tobie ten dźwięk, to możesz mieć też krańcówkę w zamku uszkodzoną-sprawdzałeś to :?: Świeci lampka w drzwiach i wskazuje na desce otwarcie drzwi :?: Ewentualnie lampka w kabinie świeci przy otwartych drzwiach :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak drzwi są otwarte, to lampka w środku się świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro drzwi "czyta", czyli brzęczyk powinien też działać. Tego dźwięku nie można włączyć lub wyłączyć. Chyba, że przez kodowanie:-?? Ale kodowanie na pewno masz ustawione na Europę. Zrób test wyjść w Instruments [17] i sprawdź czy oba brzęczyki działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście je słychać. Jakie wartości należy dodać/odjąć w kodowaniu? Jest to gdzieś rozpisane na forum?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego nie ma wartości. Wartości, które się dodaje lub odejmuje to są do kontrolek. Ja bym stawiał na zamek drzwi kierowcy. Światełko jednak się zapala, ale może inny lut, który odpowiada za podanie sygnału do licznika nie łączy.

Chociaż z drugiej strony, jeżeli światełko się zapala to i brzęczyk powinien działać. Ja bym jednak na początku sprawdził owy zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Będę kombinował. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności