Skocz do zawartości
speedex

vag-com 409 i windows 7 64 bit.Problem z uruchomieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w lapku widnows 7 64 bit i chcialbym uruchomic vag-com 409 lub 311. I tu jest problem jak klikam na ikonke vag com (oczywiscie sie zainstalowal) to sie nie uruchamia wogole. Nie ma nawet okna wstepnego. Pojawia sie koleczko nad ikonko ze czyta i czyta i nic. Poprostu klapa. probowalem ze zgodnoscia widnows xp i tez nie idzie, ta sama sytuacja. Zas na stacjonarnym kompie mam xp i sie uruchamia normalnie. pomozcie prosze bo potrzebuje sie podlaczyc do auta a program nie idzie. czekam na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt... ni cholery nie idzie.

 

XP Mode zostaje. Tylko po instalacji trzeba przechwycić port USB dla aplikacji i będzie śmigać.

 

---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 19:47 ----------

 

http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam zgrac windows xp mode i zainstalowac? Jesli moglbystroche mi to wytlumaczyc to by bylo fajnie. Mam windows 7 ultimate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj virtual pc z powyższej strony, zainstaluje XPMode (czyli faktycznie wirtualkę z XPkiem, dostarczoną również na powyższej stronie), odpal XPMode (czyli odpal wirtualkę z XP), zainstaluj na tej wirtualce VAG-COMa, dodaj skrót do menu start dla All Users i ubij wirtualkę. Od tej pory możesz odpalać VAGCOMa bezpośrednio ze swojego menu start -> wchodzisz w XP Mode Application i masz dostępnego VAG COMa.

 

Uruchomi się w osobnym oknie (już bez otoczki maszyny wirtualnej) - tak, jakbyś go odpalił na swoim windows 7 (chociaż faktycznie będzie w tle działał pod XP).

 

teraz pozostanie problem przekierowania portu USB. O ile da się to robić bezpośrednio z wirtualki (po podłączeniu kabla wybierasz z menu w maszynie wirtualnej USB - konkretne urządzenie), to nie wiem jak to osiągnąć w przypadku, gdy odpalisz tylko samą aplikację (musisz pokombinować). Na pewno jakoś się da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki tak zrobie jak mi piszesz. a czy podczas instlacji xp mode nie wywali mi partycji bo mam 3, roznie to bywa. Oraz jeszcze pytanko czy vagcom to tylko pod 64 bity nie chodzi czy wogole pod windows 7? Bo podczas instalki windows 7 pamietam ze byl wybor wersji 64 i 32 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej partycji? :P instalujesz maszynę wirtualną (Virtual PC), a później zasysasz przygotowany system operacyjny Windows XP (XP Mode), spakowany, w postaci jednego pliku, ważącego około 1GB. Później to uruchamiasz z poziomu Windows7 tak jakbyś odpalał aplikację - klik - działa - klik - nie działa. Zassij, zobacz, to zrozumiesz, bo tłumaczenie co to jest maszyna wirtualna w dwóch zdaniach komuś, to nigdy tego nie dotknął i tak mi nie wyjdzie i tak... (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zainstaluj virtual pc z powyższej strony, zainstaluje XPMode (czyli faktycznie wirtualkę z XPkiem, dostarczoną również na powyższej stronie), odpal XPMode (czyli odpal wirtualkę z XP), zainstaluj na tej wirtualce VAG-COMa, dodaj skrót do menu start dla All Users i ubij wirtualkę. Od tej pory możesz odpalać VAGCOMa bezpośrednio ze swojego menu start -> wchodzisz w XP Mode Application i masz dostępnego VAG COMa.

 

Uruchomi się w osobnym oknie (już bez otoczki maszyny wirtualnej) - tak, jakbyś go odpalił na swoim windows 7 (chociaż faktycznie będzie w tle działał pod XP).

 

teraz pozostanie problem przekierowania portu USB. O ile da się to robić bezpośrednio z wirtualki (po podłączeniu kabla wybierasz z menu w maszynie wirtualnej USB - konkretne urządzenie), to nie wiem jak to osiągnąć w przypadku, gdy odpalisz tylko samą aplikację (musisz pokombinować).

Zobaczcie jakie macie problemy systemowe, im coś nowsze tym bardziej skompliwoane, MS widać ma jakiś powód, ja nie wiem jaki i dlaczego.

Moja sugestia dla speedex, kup śmiganego starszego lapka z WinXP, zrób sobie komputerka pod diagnostykę i ciesz się. Rozwiązania najprostsze są moim zdaniem najlepsze. Nie komplikujmy sobie życia nowymi okienkami z milionami trybów zgodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sipowitz

 

Poniewaz microshit, dazy do tego by w koncu odciac sie od starych programow, oraz zakonczyc ere kompatybilnosci ze starszym oprogramowaniem.

 

Mogli by juz dawno zaprezentowac cos nowego, innowacyjnego. Lecz przez to ze ciagle maja kompatybilnosc ze starszym oprogramowaniem nie moga isc dalej.

 

Co do problemu, albo zrobic virtualnego XP albo kupic laptopa jedynie pod VAG'a. Ja mam u siebie Viśte i tez latwo nie bylo, ale ustawiłem jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam u siebie Viśte i tez latwo nie bylo, ale ustawiłem jak trzeba.

Ja również kupiłem swego czasu Viste Home Basic, wyrwałem kilka włosów, też to skonfigurowałem, jednak całej niezbędnej mi diagnostyki na Viście nie uruchomiłem, dlatego powrót do XP i praca w końcu przebiega normalnie, bez stresów, ciągłych "zezwalaj", trybów kompatybilności, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu rwać. Producent VAG COMa nie wspiera 64 bitów, a Wy psy na MSie wieszacie ;) ehhh... macie XP mode dla takich niereformowalnych producentów, to korzystać!

 

dla niedowiarków:

http://www.youtube.com/results?search_query=xp+mode&search_type=&aq=f

a szczególnie to:

, w którym koleś odpala Firefoxa na XP Mode tak, jakby odpalał go na lokalnym komputerze (nie przejmujesz się co to jest wirtualna maszyna, nie interesuje Cię - klikasz i odpalasz aplikację).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Na wtepie podziekownia dla Marecek za doradzenie. Robilem tak jak mi napisales ale w pewnym momencie cos sie wywalilo i padl system. Wiec dla spokoju format C i zainstalowalem windows 7 wersja 32 bity. VAG sie uruchomil. No trudno szkoda czasu na ciagle instalacje systemu, moze cos dopracuja aby wszystkie programy byly kompatybilne. W lapku mam 4 GB pamieci wiec chcialem aby windows 64 wykorzystywal pamiec, A tak teraz mam 3,12 GB. Ale ok. Dzieki i pozdrawiam. Bede mogl teraz odczytac bledy c VAg Com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

speedex, kurcze, nie pisz takiego czegoś, że "coś się stało i się system wywalił", bo jedziesz mi po ambicji ;)

 

Szkoda, że musisz mieć 32 bity, ale niech to będzie Twoim świadomym wyborem. Instalacja gotowego systemu może trwać do 10 minut max (przy założeniu że masz jakieś dane do migracji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez urazy, zainstalowalem Windows XP (XP Mode) ale w menu start nic sie nie pojawilo, zaczalem wiec probowac szukac katalogu gdzie to sie zainstalowalo, znalazlem jakis plik exe tego katalogu i wyskoczyl blad nie powiem jaki bo zainstalowalem nowy system. Pilnie potrzebowalem zainstalowac vaga wiec nie mialem, czasu aby wnikac. Ale mysle ze wroce do 64 bit bo system chodzil super.Moze jak masz jakies zdjecia lub prtsc to wrzuc jak wyglada u Ciebie Menu start i instalka tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, instrukcja obsługi krok po kroku:

 

1. zasysamy z podanego kilka postów wyżej linku Virtual PC oraz XP Mode. Instalujemy.

 

2. w menu start pojawia się takie coś, jak Virtual PC -> XP Mode.

arx1254488903y.png

 

3. odpalasz XP Mode i uruchomi Ci się maszyna wirtualna w oknie.

opt1254488969k.jpg

 

4. instalujesz na tej maszynie wirtualnej VAGa. Z "mojego komputera" masz dostęp do swoich dysków na komputerze lokalnym (Vista64), więc masz dostęp do binarek, które chcesz uruchomić / zainstalować / przegrać.

 

5. Wrzucasz link do aplikacji, którą zainstalowałeś na XP Mode do folderu All Users\Start Menu\Programs:

arx1254489073f.png opt1254489304x.png

aplikacja znajduje się teraz w "MENU START" maszyny wirtualnej (możesz zmienić nazwę, co by skrót był bardziej cywilizowany niż "shortcut to vag com").

 

6. Ubijasz maszynę wirtualną klawiszem [X] w prawym górnym rogu (maszyna hibernuje się)

rgh1254489431u.png

 

7. zaglądasz do własnego MENU START i co widzisz?

cqs1254489569f.png

 

8. odpalamy... (pojawi się monit, że poprzenia sesja nie zakończyła się wylogowaniem użytkownika - trzeba wybrać continue) i trzeba jeszcze podpiąć kabel do maszyny wirtualnej (akurat mam VAGa przy sobie, więc pokażę jak to wygląda na konkretnym przykładzie)

 

prawy klawisz na ikonie XP Mode na pasku i Manage USB Devices.:

cqs1254489696h.png bwy1254489791t.png

 

i już... :-)

 

tak się rozwiązuje problemy z kompatybilnością dowolnych aplikacji.

 

Zwróćcie uwage, że w ten sam sposób odpalam Internet Explorera 6 czy jakiegoś archiwalnego Adobe Readera... nic fizycznie nie jest instalowane na mojej maszynie (Vista64), tylko wszystko na XP, działającym na odizolowanej maszynie wirtualnej.

 

Piękne, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie na końcu instalacji wywala błąd i nie ma w starcie,ani nie uruchamia się,system to windows 7 32-bit,laptop asus F5gl-AP040C,może jakieś sugestie,być może sprzęt tego nie obsługuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może jakieś sugestie

Ja swoją wyraziłem kilka postów wyżej i będę się kurczowo tego trzymał.

Sami panowie widzicie, ile zabawy jest z tymi nowych "cackami" z M$. Bez urazy, ale to mi troszeczkę przypomina jeżdżenie dużym zestawem (TIR) na poranne zakupy po bułki i masło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sipowitz, ale zwróć uwage, że problem nie leży po stronie M$, tylko VAGCOMa. Aplikacja napisana wyjątkowo tylko pod 32 bity, bez żadnego wsparcia producenta dla systemu 64 bitowego. A system 64 bitowy to już w kontekście Twojego porównania nie tir, tylko cała flota samochodów umożliwiających poruszania się w każdych warunkach i z dowolnym ładunkiem - nie tylko po bułki ;)

 

kac22 - nie napisałeś też czego błąd dotyczy, a to tak, jakbyś napisał "panowie, pomóżcie, bo samochód nie jedzie...".

 

btw. - musisz mieć wsparcie dla wirtualizacji, żeby móc odpalić Virtual PC na Win7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny opis, z tym ze u mnie po instalacji wogole nic nie bylo w menu start. Ale opis sie przyda po kolejnej instalacji na 64 bit sprobuje Twoim sposobem. Mimo to podziekowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, że XP Mode to dwa oddzielne downloady - http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx - pierwszy to sam virtual pc (-naście MB), a drugi to maszyna wirtualna z XP (ten drugi to juz 440 MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pamiętaj, że XP Mode to dwa oddzielne downloady - http://www.microsoft.com/windows/vir.../download.aspx - pierwszy to sam virtual pc (-naście MB), a drugi to maszyna wirtualna z XP (ten drugi to juz 440 MB)

 

Marek, a jest coś takiego do visty 64 ( np vista mode :D ) bo mam taka i niestety kilka programów mi nie chodzi w tym ETKA :( Szukałem ale nic nie znalazłem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności