Skocz do zawartości
dempci

Jak zdjąć tapicerkę drzwi przednich passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce dostac sie do kostki zasilającej otwieranie bagaznika gdyz wlasnie ten bagaznik mozna otworzyc tylko z klapy a z pilota ani z wewnatrz nie dziala i chce zdjac boczek bo mozliwe jest ze wlasnie ta kostka sie odlaczyla albo ktos wczesniej odlaczyl przez przypadek. Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cała elektryka w drzwiach jest podpięta jedną kostka, natomiast zeby zdjąc boczek trzeba, rozebrac panel od sterowania szyb, najlepiej podważyc od strony materiałowej, pod spodem sa 3 śruby i nastepnie 2 od dołu, od strony pasażera sa chyba tylko dwie u dołu i dwie pod panelem, później jest kilka zaczepów plastikowych, ja wyszarpałem je na siłe i nawet sie nie połamały, żeby poskładac trzeba poźniej powyjmowac te kołki rozporowe z drzwi i wsadzic w tapicerke i to chyba na tyle :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, mam tylko nadzieje ze to ze bagazni nie otwiera sie ani z guzika ani z pilota jest spowodowane odpieciem od kostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytalem to, tylko tam jest troche inaczej, komp podlaczony bez problemu otworzyl i gosc mi powiedzialem ze to moze byc wlasnie ta kostka wiec trzeba sprobowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce w koncu zabrac sie za zdjecie boczka tylko sie boje ze jak zdjeme to sie okaze ze jednak to nie jest problem wypietej kostki, jak wtedy nei kostka to co?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zacznij od VAG'a tam możesz sprawdzić działanie każdego przycisku. Jezeli nie działa Ci z przycisku ani z klucza to obstawiam że to nie jest problem kostki ale kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vagiem bylo sprawdzane w taki sposob ze gosc z vaga otworzyl klape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodziło o sprawdzenie przycisków bo wszystko schodzi się w "bordnez'ie" i lub komforcie. Sprawdzasz czy przycisk daje 0/1 i wiesz co szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tego nie sprawdzalem a teraz nawet nie mam jak sprawdzic bo nei mam dostep do vaga;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij od sprawdzenia poprawności funkcjonowania bagażnika tzn. czy nie świeci wewnątrz lampka a następnie zapewne jest tam jakaś krańcówka która może nie sygnalizować zamknięcia klapy i nie umożliwia jej otwarcie, miałem tak ostatnio w Fiacie Punto, nie reagował z przycisku i pilota, otworzyłem komputerem i po zdjęciu osłony :zeco krańcówka wisiała sobie luźno

 

Warto wypiąć i wpiąć ponownie kostki łączącej drzwi na słupku, prosty zabieg a może być trafiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moglby opisac czynnosci zdjecia tapicerki bo to chyba czarna magia

dzieki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
natomiast zeby zdjąc boczek trzeba, rozebrac panel od sterowania szyb, najlepiej podważyc od strony materiałowej, pod spodem sa 3 śruby i nastepnie 2 od dołu, od strony pasażera sa chyba tylko dwie u dołu i dwie pod panelem, później jest kilka zaczepów plastikowych, ja wyszarpałem je na siłe i nawet sie nie połamały, żeby poskładac trzeba poźniej powyjmowac te kołki rozporowe z drzwi i wsadzic w tapicerke i to chyba na tyle

 

Taki opis nie starcza?

W tym wątku http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=97620 masz dokładny opis jak zdjąć tapicerkę drzwi tylnych, przednie są trzymane na identyczne klipsy. Z przednimi jest taka różnica ze musisz zdjąć osłonę panelu sterowania szybami i pod nim masz 3x sruba na torx a reszta tak jak w tylnych drzwiach

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy da się zdjąć ten plastik co zaznaczyłem na czerwono bez ściągania całego boczku ?

09072011068.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy da się zdjąć ten plastik co zaznaczyłem na czerwono bez ściągania całego boczku ?

 

Raczej tego nie zdejmiesz bez demontażu boczka, prawdopodobnie jest od środka przykręcony na śrubkę, bo tak dokładnie jest w tylnym boczku. Więc wydaje mi się iż tak samo jest z przodu. Tylnego mam foto i próbowałem to rozbierać, a przedniego nie zrobiłem zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylnego mam foto i próbowałem to rozbierać, a przedniego nie zrobiłem zdjęć.

rozbierałem już boczki też ale właśnie potrzebuję się dostać tam gdzie zaznaczyłem... więc chyba bez zdejmowania całego boczku się nie obędzie... ok Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat... jak jest z drzwiami przednimi pasażera? Śruby są też w rączce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat... jak jest z drzwiami przednimi pasażera? Śruby są też w rączce?

 

W uchwycie drzwi masz dwie śruby do odkręcenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te w rączce i od spodu tylko są? A są jakieś niespodzianki kablami? Żeby czegoś nie urwać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A są jakieś niespodzianki kablami? Żeby czegoś nie urwać

kable są od szyb a tak to nie ma nic ale spokojnie powoli zdejmuj a będzie ok :) ale uważaj na zaczepy bo ja upierdzieliłem parę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności