Skocz do zawartości
felix123

Volkswagen RNS 310 VW SEAT SKODA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazłem coś takiego,przyznam pierwszy raz widzę takie coś proszę o opinie.http://www.youtube.com/watch?v=0fST9OSkoSY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RNS310:

http://www.volkswagen.de/vwcms/master_public/virtualmaster/de3/unternehmen/innovation___technik/infotainment/rns310.html

 

nav_2_180x110.jpg

 

jest jeszcze RNS810 ale ona wymiarami pasuje do VW Phaeton

 

RNS_810.jpg

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RNS 310 to młodszy brat RNS 510 :P montowana jest w nowym vw polo oczywiście za dopłatą. http://www.volkswagen.pl/modele/nowe_polo/galeria/

 

sterowanie m.in. przez 5" ekran dotykowy

odtwarza muzykę w formacie MP3 / WMA

posiada slot na karty SD

wyświetla grafikę z fabrycznych czujników cofania

wyświetla informacje z klimatyzacji

widok mapy 3D, po przybliżeniu wyświetla nazwy ulic

wbudowany tuner TMC (drogowe komunikaty o korkach)

radio FM / AM oraz odtwarzacz CD

możliwość współpracy z modułem bluetooth

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam pytanie ktos sie orientuje czy w rns310 ze skody mozna zmienic za pomoca zwyklej lutownicy diody podswietlajace klawisze w miare bezproblemowo z zielonych na czerwone? widzialem ze w fabrycznym radiu skody ktos robil cos takiego ale to byla starsza wersja radia fabrycznego rns300 chyba. i jeszcze jedno czy da rade zmienic logo startowe ze skody na vw w rns310? bede wdzieczny za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta nawigacja nie jest tak popularna jak RNS510. Jeżeli chodzi o software to nic z nią nie zrobisz. Jeżeli chodzi o diody, to nie znam się. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety ta nawigacja nie jest tak popularna jak RNS510. Jeżeli chodzi o software to nic z nią nie zrobisz. Jeżeli chodzi o diody, to nie znam się. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

 

a co z fabrycznym softem vw do rns310? wydaje się, że powinien podejść bez problemu - różnią się chyba tylko logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,kupilem radyjko od Skody do Tourana i na poczatku wogole nie chcialo mi sie polaczyc z radio i navigation-wyskakiwalo Cannot Be reached na skanie. dzis kilku probach udalo mi sie polaczyc z navigation..z radiem byl status OK, lecz poprzez Select nie wchodzilo.. ?. Czy to moze jest jakas wada mojego VCDS-a lub za stara wersja? Po wejsciu w navigation pojawila sie chmurka z napisem No FIle Found SK-RNS310 A02007 (VW36)

Please make sure you are using the latest version. If you are using the latest version please send an Autoscan from this car to Ross Tech.- . Dodam ze na obudowie mam wersje H19 0353, ze skanu wynika ze jest H12 0227..Chociaz Coraz bardziej mi sie wydaje ze sprzedajacy robil nieudana probe wgrania softu.. .Prosze o jakies sugestie

 

Address 37: Navigation (J794) Labels: 3C0-035-270.clb

Part No SW: 3T0 035 191 HW: 3T0 035 191

Component: RNS310 H12 0227

Revision: 11000000 Serial number: SKZ1Z2I8983621

Coding: 000004010401000000000000

Shop #: WSC 73430 031 00000

ASAM Dataset: SK_RNS310 A02007

ROD: N/A

VCID: EADF469BB95B

 

No ASAM data for: "SK_RNS310" (VW36)

1 Fault Found:

1048632 - ROD - Unknown Error Code

- Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 1

Reset counter: 247

Mileage: 169663 km

Date: 2000.00.00

Time: 00:33:47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pozwolę sobie podpiąć się pod wątek RNS 310 gdyż właśnie kupiłem Passata B6 2009r z tą nawigacją i niestety ale napęd CD nie działa (nie kręci wogóle płytą i po chwili komunikat error CD).

 

Poczytałem forum i przeprowadziłem operację czyszczenia lasera - niestety efektów brak.

 

W radiu jest slot na karty SD i tutaj moje pytanie : Czy jest możliwość zainstalowania/uruchomienia map bezpośrednio z karty SD ?

Mam oryginalną płytę z mapami, próbowałem zrobić z niej obraz ISO i nagrać na kartę SD ale niestety nawigacja nie widzi tak przygotowanej karty SD.

 

Ewentualnie czy jak podepnę zmieniarkę CD (aktualnie jej nie ma) to uda się skopiować mapy z płyty CD na kartę SD i uruchamiać nawigację bez płyty CD ?

 

Z góry dzięki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

pozwolę sobie podpiąć się pod wątek RNS 310 gdyż właśnie kupiłem Passata B6 2009r z tą nawigacją i niestety ale napęd CD nie działa (nie kręci wogóle płytą i po chwili komunikat error CD).

 

Poczytałem forum i przeprowadziłem operację czyszczenia lasera - niestety efektów brak.

 

W radiu jest slot na karty SD i tutaj moje pytanie : Czy jest możliwość zainstalowania/uruchomienia map bezpośrednio z karty SD ?

Mam oryginalną płytę z mapami, próbowałem zrobić z niej obraz ISO i nagrać na kartę SD ale niestety nawigacja nie widzi tak przygotowanej karty SD.

 

Ewentualnie czy jak podepnę zmieniarkę CD (aktualnie jej nie ma) to uda się skopiować mapy z płyty CD na kartę SD i uruchamiać nawigację bez płyty CD ?

 

Z góry dzięki za pomoc !

 

Mapy TYLKO z wew CDroma

By miec mapę na karcie SD tez musisz ją przekopiować z CD

Nie wiem jak mapy na RNS 315 które mozna kupic na SD, być moze te ruszą bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mapy TYLKO z wew CDroma

By miec mapę na karcie SD tez musisz ją przekopiować z CD

Nie wiem jak mapy na RNS 315 które mozna kupic na SD, być moze te ruszą bezpośrednio.

 

Wewnętrzny CD-ROM jest uniwersalny czy przypisany do konkretnego radia ? Jednym słowem czy da rade wymienić sam CD-ROM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wewnętrzny CD-ROM jest uniwersalny czy przypisany do konkretnego radia ? Jednym słowem czy da rade wymienić sam CD-ROM?

 

da rade wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Orientuje się ktoś ile kosztuje polskie menu do RNS310?? Można to gdzieś zrobić do 200zł? Pozdrawiam i czekam na info.

 

Ci co to robią ogólnie biorą od 100 do 200 zł :) Przynajmiej jeśli chodzi o RNS 510, ale myśle, ze 310 podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam w swoim passacie rns 310 ale nie mam orginalnej plyty do navi , co zrobic by plytki kopiowane chodziły? trzeba jakiegos cd unlocka czy w jakis specjalny sposob nagrywac plytke czy jakies inne opcje jeszcze sa by navi smigało? nagralem normalnie plytke i jak wlozyłem do navi to wyskoczyl :error copied cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy posiada ktoś mapki na europe lub spolszczenia do nawigacji RNS 310? obojętnie czy do pobrania czy w pliku. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem że to nie do końca ten wątek, ponieważ mam pytanie odnośnie RNS-315, mianowicie podłączyłem radio jak wcześniejsze RCD-310, radio gra, navi działa z tym że nie łączy mi się z CAN-em, nie działa sterownie z kierownicy.

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za stary gateway , no i RNS 315 działa tylko po BAP - tj kolorowe liczniki lub Czarnobiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc na jaki gateway mam polować?

muszę mieć nowy licznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc na jaki gateway mam polować?

muszę mieć nowy licznik?

 

Tak, musisz miec nowy licznik, bo inaczej GW na wiele się nie zda.

Jak bys miał RNS 310 to ona chodzi po BAP i DDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Wiem że to nie do końca ten wątek, ponieważ mam pytanie odnośnie RNS-315, mianowicie podłączyłem radio jak wcześniejsze RCD-310, radio gra, navi działa z tym że nie łączy mi się z CAN-em, nie działa sterownie z kierownicy.

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

 

Mogę się zamienić na moją RNS 310 :)

Oryginalnie zabudowaną w moim samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos chciał spolszczyć RNS 310 to niech pisze na priv , mam człowieka który robi to bardzo tanio , moge dac namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności