Skocz do zawartości
Shit-Tzu

szukam sposobu montażu glosników 10cm na kokpicie

Rekomendowane odpowiedzi

czyli na desce rozdzielczej. mogą grac na szybę lub wprost. głośniki alpine 2 drożne obcięte do kosza, czyli okrąg. interesuje mnie jak zrobić sensowną zabudowę, ciecie dechy nie wchodzi w grę. może być na słupkach, pod szybą, gdziekolwiek. głębokośc głośników około 5cm. Nie interesują mnie ilośc i jakość basu, one są do wokali i do wysokich tonów. ****?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robota bez sensu. Jeżeli będą grały w górę, to tylko pogorszą scenę dźwiękową. Wolałbym włożyć w słupki duże soprany z cewką przynajmniej 1" i podzielić przedni system dobrą zwrotnicą, niż bawić się z takimi 10-kami Alpine. A a tak z ciekawości , to jaki masz system z przodu i pod czym to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak: jednostke sterujaca jvc avx-3, drzwi przednie dół seria, wysokotonowe infinity zapożyczone z renault launa 2 ze zwrotnica 6bd/okt (oryginalna 12db, ale 6 brzmi bardziej miękko) te infinity niezłe są tylko że duże gabarytami. tył założone głośniki od passata b4, oraz tweetery które były z przodu, ale są do wyrzucenia, fatalnie grają, ostre. tył za kanapą wrzuciłem suba vibe space 15 wzmaku slick a7, 600wrms Image.aspx?id=158541633

Image.aspx?id=158541977

sub gra poprzez otwór na podłokietnik w tylnej kanapie. Alpiny chce w całości, grają na srodku i górze fenomenalnie, dobierałem ten zestaw do passata b4, miałem to w takim zamocowane, teraz wrzucam do b5 brakuje mi tych miejsc z przodu na dwie 10cm, jak to było w b4 możliwe.

pomyślałem o montażu na słupkach, pojadę kupię przednie słupki i spróbuję jakos sensownie to zamocować...

Wiem, że dobry zestaw tweeterów 1 cal i głosników do drzwi rozwiązuje problem, ale obawiam się o niską głośność takiego zestawu. chce uniknac montazu wzmacniacza na glosniki przednie, ale nie wykluczam, posiadam dobry 4x125 rms z panelem wyswietlaczem i korektorem.

wole jednak bez. da się zrobić to na wzmacniaczu radia i tak, jak mowiles, zestaw dobry w drzwi?

 

---------- Post added at 19:34 ---------- Previous post was at 19:30 ----------

 

Image.aspx?id=158541977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie graja takie Alpiny tylko 87 mm.

Powiem krotko-żal.pl

Jak jakies Unitry w radiu z dlugimi falami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że dobry zestaw tweeterów 1 cal i głosników do drzwi rozwiązuje problem, ale obawiam się o niską głośność takiego zestawu. chce uniknac montazu wzmacniacza na glosniki przednie,

A jak w ogóle chcesz podłączyć te Alpiny z mid-basami w drzwiach? Przecież łącząc równolegle to bez zwrotnicy 3-drożnej wyjdzie Ci wspólny opór kanału równy 2 Ohm. Jeżeli nie chcesz uszkodzić radyjka, to nie radzę tak robić. Po drugie, wątpię, że podłączając tak jak chcesz, będzie Ci to grało głośniej od dobrego systemu odseparowanego z dobrymi sopranami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem tak w starym pasku b4. radio znosi to bez problemu.... sam sie dziwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem tak w starym pasku b4. radio znosi to bez problemu.... sam sie dziwie.

No to miałeś źle. Radio może i dawało radę, ale to raczej nie na dłuższą metę. Przy obciążeniu końcówki mocy radia niższym oporem głośników niż 4 Ohm, może się to skończyć upaleniem końcówki. Nie radzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności