Skocz do zawartości
Tomek_glw

Holowanie łodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do montażu haka holowniczego do paska.

Czy ma ktoś doświadczenia z holowania przyczep łodziowych paskiem b6?

Krytyczny moment to zrzucanie i wyciąganie łodzi z wody, które odbywa się zawsze na pewnej pochyłości. Tu o niebo lepsze będą 4motion'y ale pytanie do użytkowników zwykłych napędów - jak to się sprawuje - czy mieliście problemy z wyjazdem na śliskiej rampie?

Ogólne wrażenia?

Max masa przyczepy to 1800kg. Na równym nie widzę problemy ale jak z podjazdami?

Wie ktoś ile w ASO za montaż haka?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś ile w ASO za montaż haka?

 

a można wogle takie coś zrobić w ASO?mysle że to jest zrobione fabrycznie i albo jest moduł albo go nie ma :) do tego jest inny zderzak z taka klapka odczepianą w miejscu gdzie przyczepiany jest hak :) a co do wyciągania łodzi to sie nie wypowiem bo ani takiego czegoś nie robiłem ani nie mam napędu na jedną oś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dodatkowe pytanie ile B6 ma na hak... bo moze sie okazac ze producent przewidzial np 1500kg i beda jaja przy kazdym spotkaniu z niebieskimi, do tego zdało by sie prawo jazdy minimum B+E - suma DMC zestawu przekracza 3.5T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoim Passatem miałem problem wyciągnąć przyczepkę ze skuterem z wody, być może by było lepiej gdyby podłoże było wybetonowane a nie piasek więc z łodzią będzie jeszcze gorzej ;/ przede mną gościu wyciągał skuter X5 i tam poszło bez zadrapania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sportline'm po piasku :) A haka to się nie zakłada w aso :) no chyba że masz duuużo wolnej kasy :) potrzebny ci będzie hak, najlepiej ori (allegro), moduł haka(allegro) wiązka (allegro lub aso) i pewnie inne pierdoły, no i kumaty mechanik elektryk, który da radę to skleic.

 

 

Fuck :( gwarancja :( no to problem. Bo w aso, to żeby zrobic to po oryginale trzeba będzie słono płacić :(

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Generalnie przednionapędowym autem jeździ się słabo z przyczepami, zwłaszcza jeżeli chcesz wyciągać łódź z wody. Najlepiej poprosić kogoś kto ma auto 4x4. Widziałem już kilka przypadków gdy przyczepka z łodzią wciągnęły auto...

 

Zderzaka nie kupuje się specjalnie do haka, tylko wycina się otwór a zaślepkę można zakupić w ASO.

 

Z oryginalnym hakiem (WESTFALIA) a jest ich sporo na allegro możesz ciągnąc przyczepę do 2000kg. Jednak nie polecam takich zabaw...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fuck gwarancja no to problem. Bo w aso, to żeby zrobic to po oryginale trzeba będzie słono płacić

 

No więc właśnie. Tylko Aso w moim przypadku ;(

Dzięki za wskazówki. Jeszcze się zastanowię.

Sporo kasy za montaż, do tego kiepska trakcja.. Pewnie lepiej kupić jakiegoś trupa 4x4 w stylu Terrano albo cuś niż potem wyławiać Paska z głębin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszał może ktoś o montowaniu haka do automatu bo ja mam taki problem kupiłem skuter i chciałem założyć hak a diler mówi NIE:636: i nawet haka nie kupie u żadnego dilera w USA jak chce to mogę sobie założyć gdzieś indziej ale w razie problemów ze skrzynia to tracę gwarancje tak mi powiedzieli.A w instrukcji obsługi mojego paska jest napisane jakie przyczepy mogę ciągać i jest to dla mnie bez sensu bo silnik ma mocny 2.0T 200km i skrzynia wytrzymuje taka moc to przecież taki skuterek to nic (jakieś 500kg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Polsce bys z tym problemu nie mial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto z DSG i fabryczny hak (auto z niemiec ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał (imienniku, wszystkiego najlepszego z okazji imienin)

 

Byles tylko u jednego dilera ? Moze ten jeden sie czepia. Niech ci pokaze warunki gwarancji, punkt w którym zabrania sie holowania przyczep, z drugiej strony to po co hak holowniczy z tyłu, skoro nie mozna ciągac nic ? Głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z montażem haka w autach model 2009 (nowe liczniki) może wystąpić problem z elektroniką.Te samochody niechętnie przyjmują dodatkowe wyposażenie np. halogeny lub hak.Chodzi o jakiś sterownik komfortu "bornet" (czy jakoś tak).Ja przy moim passku chciałem założyć halogeny przednie bo jak go konfigurowałem to je przeoczyłem .Okazało sie,że dwa serwisy mi odmówiły "bo jest to niemożliwe ze wzgl. na ów sterownik".Dopiero serwis Autopremium w Poznaniu zainstalował halogeny wprowadzaąc kod binarny do tego sterownika i jest O.K. A wracąc do haka to podawali właśnie taki przykład,że jak się tego nie zrobi profesjonalnie to się mogą dziwne rzeczy dziać.Wydaje mi się,że jak masz samochód na gwarancji to raczej tylko serwis a to już tanie nie jest.Lepszym a może nawet tańszym rozwiązaniem jest kupno jakiegoś szrota z napędem 4 na 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepszym a może nawet tańszym rozwiązaniem jest kupno jakiegoś szrota z napędem 4 na 4.

 

Zgadzam się, z tym że trochę strach wybierać się gdzieś w dalsze trasy typu Chorwacja ;(

No cóż - może trzeba było pomyśleć wcześniej nad inwestycją w 4-motion ale tym i tak nie zrzuciłbym łódki do wody w jakimś dzikim miejscu (a takich u nas 85%), bo do tego trza jakiejś terenówki.

 

Z tym modułem do przyczepki oczywiście masz rację. Znajomy, nieświadomy próbował podłączyć do B6 światła przyczepki bezpośrednio z tylnych lamp ;) oczywiście nic nie zagrało. W LEDach jest jakieś zupełnie chyba inne napięcie i zdaje się, że prąd zmienny. Echh te nowoczesne auta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W LEDach jest jakieś zupełnie chyba inne napięcie i zdaje się, że prąd zmienny. Echh te nowoczesne auta
Do podłączenia gniazda haka jest potrzebny moduł haka . Bez modułu nic nie zadziała bo światła mają pełna kontrolę i każda ingerencja powoduje odłączenie zasilania świateł . Sterownik porównuje pobór prądu i każde dodatkowe podłączenie wykrywa jako błąd i rozłącza światła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje mi tylko montaż u dilera będę się tego domagał. Najpierw szyby otwierani z pilota zapomnij pomimo za w kompie jest taka opcja ale zablokowane jest coś jeszcze i nie działa z hakiem to samo ale skoro są fabryczne haki z DSG to i u mnie może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności