Skocz do zawartości
W3kj

jaki sterownik PDC kupic ??

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem na necie duzo rodzajow sterownikow PDC do Passata :

-8E0 919 283 A, C

-8K0 919 475

-8K0 919 475 A, C

-4F0 919 283

-1K0 919 283 A

Gdzie znalesc opisy czym sie one różnia od siebie ??

Wiem tylko tyle ze niektore sa do Audi.

Ja potrzebuje do Passata B5 2004 1.9TDi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3B0 919 283

 

Poszukaj, jest kilka wątków nt. parktronic'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem watek na temat podlaczenia modulu 3B0 919 283

ale mnie chodzi o to jakie sa roznice w tych wszystkich oferowanych modulach.

Np.Chce narazie podpiac tylko tyl ale moze w przyszlosci zdecyduje sie na podpiecie czujnikow z przodu a wtedy bede potrzebowal modulu z wejsciami na czujniki przednie.

0x7B3 mozesz zrobic mi zdjecia jak to wyglada u Ciebie na FIS'ie. Co pokazuje jak cofasz i dojezdzasz do przeszkody/

 

wiem ze 3B0 919 283 pociada mozliwosc wpiecia przednich ale moze czegos nie ma co ma nowszy model (moze cos w konfiguracji) itd...

Edytowane przez W3kj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze taka różnica 283 nie obsłużą Ci OPS bo to stary sterownik.

Ale jest ich mnóstwo na allegro i w dobrych cenach.

Problem z 3C8 919 475, ciężko go trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem ze 3B0 919 283 pociada mozliwosc wpiecia przednich ale moze czegos nie ma co ma nowszy model (moze cos w konfiguracji) itd...

 

Raczej nie ma możliwości podpięcia przednich czujników.

Złącze ma, bo zunifikowana obudowa, ale na płytce nie ma komponentów.

Musiałbyś szukać 8-sensorowego odpowiednika np. od Sharana.

A ten sterownik 3B0 919 283 nie komunikuje się z FISem. Przynajmniej w shemacie, który ja miałem nic takiego nie było.

 

Mowa o passacie 3BG

Edytowane przez 0x7B3
uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kupujac 3b0 919 283 lub inny model sterownika PDC nie bede mial wizualizacji na FIS'ie tylko grzeczek.

wiec nie ma sensu kupowac za takie pieniadze tego modulu. Moge zrobic sobie na 8051 uklad z czterema wejsciami z czujnikow i zaprogramowac samemu brzeczka w zaleznosci od sygnalu z czujnikow. Wyjdzie mnie to duzo taniej.

Ja od poczatku chcialem miec ta wizualizacje i wyswietlane odleglosci na FIS'e. Czyli rozumiem ze w moim modelu jest to raczej nierealne bo FIS nie ma takiej mozliwosci wyswietlania i wypisywania ??

 

rafi-r ja mam passata rocznik 2004 B5 i nie mam OPS, mam MCD. Mam miedzy zegarami FIS'a i myslalem ze jak dodam sterownik i podlacze go z komputerem samochodowych Linia K to zalaczy sie funkcja PDC, ktora bedzie na FIS'ie pokazywala odleglosci. Ale widze ze sie mylilem.

Edytowane przez W3kj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja od poczatku chcialem miec ta wizualizacje i wyswietlane odleglosci na FIS'e. Czyli rozumiem ze w moim modelu jest to raczej nierealne bo FIS nie ma takiej mozliwosci wyswietlania i wypisywania ??

 

Fis nie ma takiej możliwości.

Niemniej może wyświetlać dane z RDS radia lub grafikę z nawigacji, więc teoretycznie można zbudować układ, który zrobi odpowiednią wizualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PDC będzie tylko pipczał nie ma wizualizacji na FIS tak jak napisał 0x7B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki za informacje.

teraz juz wiem ze u mnie moge miec tylko informacje dzwiekowa a jak bede chcial wizualizacje to musze zmienic Navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności