Skocz do zawartości
Gość toszulko

dlaczego ESP włącza się na V biegu przy 100 km /h???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość toszulko

Cześć

jeżdze Passakiem 1.9 TDI z 2004 roku, przebieg 180k.

Ostatnio wymieniałem u mechanika wszystkie amortyzatory i przegub.

POo wymianie nastapił dziwny objaw:

jade na V biegu, przy 100 km/h nagle włączas ię ESP i dławi moc, dusi predkość i do tego miga kontrolka od ESP.

Mowa o drodze prostej, w miare rownej i suchej 100%. Pojawia się sporadycznie i bez zapowiedzi.

Podpinanie do VAGA pokazuje BŁĄD KOMUNIKACJI na CAB-BUSIE (później podam dokładne nry błędu).

Jest info ze błąd jest SPORADYCZNY, więc mechanik na razie jest bezradny.

 

POMOCY bo mnie szlag trafi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przez koronkę na przegubie (są 2 rodzaje) ewentualnie zabrudzony lub źle zamontowany czujnik ABS.

 

Nie będę wspominał, że były już dokładnie takie przypadki na forum :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TDIUSER

Witam ponownie użytkowników (auto nie "kazało" mi to zaglądać)

Podłącze się do wątku.

 

Czasem - raz na kilka przyspieszań ESP??? powstrzymuje auto

przy prędkości ok. 100km/h (jak w temacie głównym).

 

Jeśli to wieniec sygnałowy na przegubie, to czy da się założyć stary,

czy jest trwale zamontowany?

 

A może jakieś inne pomysły, czy opisy doświadczeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Mam identyczny problem w passacie 1.9tdi 130km (wersja UK)

Przy 100 Km/h zaczyna migać ESP i samochód lekko traci moc jakby był hamowany.

Czasami występuję z ciągłym sygnałem dźwiękowym, czasami występuje tylko ten sygnał bez migania ESP i bez zamulania. Sygnał ustaje od razu po zdjęciu nogi z gazu.

Co ciekawe moge przejechać 200km 90kmh albo 110 kmh bez zadnych problemów.

Dodam że miałem wymieniony jeden przegub, dzisiaj byłem reklamować ale mechanik podłączył go do kompa i wyskoczył błąd USZKODZONY STEROWNIK ABS, zrobili test czujników i wyszło OK.

Teraz mówią ze trzeba cały sterownik wymieniać ale nie chce mi się w to wierzyć. Myśle że to jakaś pierdoła ale nie mam pojęcia co konkretnie.

Żadnych innych błędów na Vag-u nie było.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Właśnie zostałem uświadomiony że problem wynika z zamontowanie niewłaściwego typu przegubu ( nie identyczna ilość ząbków ?? ).

Edytowane przez juraszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z kontrolką ESP gdy jadę tak 60-90 km/h i skręcam lekko w prawo to zapala się lampka a gdy już minę łuk to przestaje pompo wtryskiwacze są dobre, co się może dziać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z kontrolką ESP gdy jadę tak 60-90 km/h i skręcam lekko w prawo to zapala się lampka a gdy już minę łuk to przestaje pompo wtryskiwacze są dobre, co się może dziać?

ESP niema nic do pompek ;) Na dobry początek sprawdź czujnik ABS,wyczyść go/ustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyną identycznego zachowania były stare opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no stare opony raczej nie bo są z maja tego roku a jutro sprawdze czujniki dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ESP niema nic do pompek

 

Coś jednak ma.. bo przy awarji pompek czasami kontrolka ESP się zapala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś jednak ma.. bo przy awarji pompek czasami kontrolka ESP się zapala.

 

Tak?W takim razie niech mi ktoś wytłumaczy jaki pomiędzy tym jest związek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak?

 

Tak jak pisze Slay często awaria pompek jest sygnalizowana przez kontrolkę ESP ale powiązania trzeba by się mocniej zastanowić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisze Slay często awaria pompek jest sygnalizowana przez kontrolkę ESP ale powiązania trzeba by się mocniej zastanowić ;)

 

No właśnie,bo mnie to tak szczerze powiedziawszy zaciekawiło :) Ale to może już w innym wątku?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, a VAG podpinany? Jeśli nie to

 

1.Zczytaj błędy i zobacz czy pokazuje problem na 1 cylndrze - albo nie styka wtyczka do pompowtryskowacza albo leje pompka. dla pewności przeczyść wtyczki dla lepszego przewodzenia.

2.Jeśli nie to nie problem "prądowy" na pompce to sprawdzać czujnik ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Bartek za szczegółową odpowiedź w sobotę popatrzę może będzie w miarę ciepło to piwko się otworzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil - doszedłeś co się działo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

jeżdze Passakiem 1.9 TDI z 2004 roku, przebieg 180k.

Ostatnio wymieniałem u mechanika wszystkie amortyzatory i przegub.

POo wymianie nastapił dziwny objaw:

jade na V biegu, przy 100 km/h nagle włączas ię ESP i dławi moc, dusi predkość i do tego miga kontrolka od ESP.

Mowa o drodze prostej, w miare rownej i suchej 100%. Pojawia się sporadycznie i bez zapowiedzi.

Podpinanie do VAGA pokazuje BŁĄD KOMUNIKACJI na CAB-BUSIE (później podam dokładne nry błędu).

Jest info ze błąd jest SPORADYCZNY, więc mechanik na razie jest bezradny.

 

POMOCY bo mnie szlag trafi !

witam

kurcze mam ten sam problem , wymieniałem ostatnio przeguby i się zaczeło , czasem po 2 km lub 20 zaczyna warjować ESP , mruga , silnik dławi ale tylko na chwilę , mechanik niby sprawdzał przeguby ząbki się zgadzały, wszystko było ok ,

co robić ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

kurcze mam ten sam problem , wymieniałem ostatnio przeguby i się zaczeło , czasem po 2 km lub 20 zaczyna warjować ESP , mruga , silnik dławi ale tylko na chwilę , mechanik niby sprawdzał przeguby ząbki się zgadzały, wszystko było ok ,

co robić ????

 

To sprawdź czy same czujniki ABS są dobrze ustawione i czy nie są zasyfione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem taki objaw po akcji z pękniętą gumą osłony przegubu. Guma wymieniona a później się zaczęło. Wystarczył karcher + płyn do mycia felg + szczoteczka do zębów. Dokładnie umyte i odtłuszczone wszystkie połączenia, dobrze wypłukane, osuszone i do dziś spokój. Warto zrobić to przed zimą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem mechanik wymienił osłonę przegubu w piątek dziś przy spokojnej jeździe na trasie około 100km/h sucha droga i co jakiś czas esp dawało o sobie znac(mruga kontrolka od esp tylko). Co dokładnie wyczyscic?

czy może ktoś ma inne pomysły?

Edytowane przez L3g1on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam podobny problem mechanik wymienił osłonę przegubu w piątek dziś przy spokojnej jeździe na trasie około 100km/h sucha droga i co jakiś czas esp dawało o sobie znac(mruga kontrolka od esp tylko). Co dokładnie wyczyscic?

czy może ktoś ma inne pomysły?

czujnik i koronkę na której pracuje przy kole gdzie przegub był wyciągany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności