Skocz do zawartości
jaro83

B5 nie ma mozliwosci uruchomienia silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z passatem B5 1,9 TDI 110 98r. kilka dni temu po przejechaniu kilku kilometrow samochod zgasl, czasami po tym jak zgasl odpalal na dotyk i moglem kontynuowac jazde przez kolejne kilka kilometrow a czasami krecilem go kilka razy i nie chcial odpalac dopiero po odczekaniu kilku minut odpalal, pomyslalem ze to moze wina filtra paliwa bo go nie wymienialem. Po wymianie filtra z wielkimi problemami po dluzszym czasie odpalil tylko raz, po chwili zgasilem go bo chcialem dokrecic obejmy na wezu, od tamtej pory nie da sie go uruchomic.

Po podlaczeniu pod komputer vag pokazuje blad 0126 (blad nastawnika pompy wtryskowej). Co waszym zdaniem moglo sie stac i jakies wskazowki do dalszej naprawy ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem z passatem B5 1,9 TDI 110 98r. kilka dni temu po przejechaniu kilku kilometrow samochod zgasl, czasami po tym jak zgasl odpalal na dotyk i moglem kontynuowac jazde przez kolejne kilka kilometrow a czasami krecilem go kilka razy i nie chcial odpalac dopiero po odczekaniu kilku minut odpalal, pomyslalem ze to moze wina filtra paliwa bo go nie wymienialem. Po wymianie filtra z wielkimi problemami po dluzszym czasie odpalil tylko raz, po chwili zgasilem go bo chcialem dokrecic obejmy na wezu, od tamtej pory nie da sie go uruchomic.

Po podlaczeniu pod komputer vag pokazuje blad 0126 (blad nastawnika pompy wtryskowej). Co waszym zdaniem moglo sie stac i jakies wskazowki do dalszej naprawy ?

Pozdrawiam

 

Wydaje mi sie ze nr bledu jasno mowi o co chodzi. Auto do mechaniora i niech kopie w pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polaczylem sie z vagiem w celu zapisania wartosci ale moge sie polaczyc tylko z zakladka SILNIK nie moge sie polaczyc z pompa, mam cos takiego ale chyba nie o to chodzi

blok1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vag 4.9 nie ma polaczenia z pompa, z silnikiem laczy sie bez problemu, moze ktos wie dlaczego? nie moge przez to spisac wartosci, jestem pewien ze cos jest nie tak z pompa lub nastawnikiem pozdrawiam

Edytowane przez jaro83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkrecilem nastawnik bylo w nim duzo opilkow metalu po ponownym zlozeniu samochod mozna uruchomic jedynie psikajac w kolektor ssacy, po pewnym czasie na desce pokazuje sie spiralka, silnik nie wchodzi na wyzsze obroty, vag caly czas pokazuje blad nastawnika (1268). Jak mam sprawdzic ustawienie nastawnika skoro vag nie laczy sie z pompa diesla. Jest wogole jakas osoba na tym forum ktora poradzila sobie z tym problemem. Pomozcie mam kilka wersji vag a nie moge tego ustawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Kilka dni temu skasowałem domowym sposobem service 3000km,Przez kilka dni było ok.Dziś 13-ego wybrałem się z rodzinką do sklepu..a tu !!!!....pisk światła awaryjne same mrugają i nie odpala się auto.na komputerze wyskoczył jakiś napis po niemiecku jednak nie zdążyłem odczytać,oraz wyświetla się lejek do oleju.Czyżby skasowanie serwisu miało jakis wpływ na zaistniałą sytuacje???..poziom oleju jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi nastawnik jest walniety to raczej sam znim nic nie zrobisz, lepiej udaj się do jakiegoś mechaniora który wie o co chodzi. Nie można go sobie tak poprostu rozkręcić i złożyć na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wez to na lawete i do jakiegos speca od VP bo samemu to mozesz pogorszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności