Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadam Passata B5 2.8 kod silnika AMX mam taki problem Vag wyświetla mi dwie sondy Bank 2 Sonda 1 i Bank 1 Sonda 1 czy orientuje się ktoś która to która jak tam jest ich 4 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bank 1 po lewej stronie a bank2 po prawej sondy pierwsze od silnika to 1 a dalej 2 wtyczki od sond są na ścianie grodziowej po lewej i po prawej stronie silnika

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lewa jak patrzysz na silnik

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego chcesz wymienić? Spokojnie da się zregenerować ja ostatnio to robiłem a zestaw uszczelniaczy kosztuje 24 zł u mnie jest tłoczek 43mm a zestaw kupowałem firmy autofren d4833

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

byłem u mechanika i powiedział mi że cieknie od strony jakiegoś bolca (który skorodował) od hamulca ręcznego i tego zestawem naprawczym nie na rady zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a rozbierał tłoczek czy tylko na oko tak stwierdził? Tam jest dwa uczelniacze na tym wałku i one najczęściej puszczają. Pewnie woli wymienić cały zacisk a nie bawić się w naprawę , ciężko będzie Ci dostać taki zacisk bo tam jest tłoczek 43 mm a nie 28 są firmy które regenerują zaciski ale można to zrobić w domu, jest filmik na YouTube

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozbierał tylko zobaczył skąd wyciek idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie odnośnie V6 4motion posiadam takowe autko i mam następujące pytania jeżeli wiecie coś więcej niż ja to był bym wdzięczny za pomoc a mianowicie:

 

1) Drgania na postoju czasami wydaję mi się, że cała kabina drga ale czuć to najbardziej na pedałach i na kierownicy nie mam pojęcia co to jest ale mnie to denerwuje

 

2) Od jakiegoś czasu strasznie się źle jedzie przy prędkościach powyżej 120km/h czuć drgania na kierownicy mam wrażenie że też coś przy kołach wcześniej tego nie było nawet przy jeździe w granicach 180-200km/h autko leciało płynnie jak po blacie nie czuło się w ogóle prędkości ktoś może wie co to może być?

 

3) No i problem, który nie jest może wielki ale posiadam w passacie zestaw głośnomówiący czyli w podłokietniku stacja na jakiś stary telefon chyba nokia no i jest to połączone z radiem MFD navigation system. Teraz takie pytanie czy można jakoś wymienić tą starą stacje w podłokietniku albo wejście żeby współgrało z smartfonem jeżeli macie jakieś pomysły był bym wdzięczny.

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego akurat silnika ponieważ uważam ten silniczek za najbardziej udany z wszystkich jeżeli chodzi o 3BG B5 :)

Edytowane przez Kaszmir170

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2) Od jakiegoś czasu strasznie się źle jedzie przy prędkościach powyżej 120km/h czuć drgania na kierownicy mam wrażenie że też coś przy kołach wcześniej tego nie było nawet przy jeździe w granicach 180-200km/h autko leciało płynnie jak po blacie nie czuło się w ogóle prędkości ktoś może wie co to może być?

 

U mnie choć koła dały się wyważyć mam do delikatnego prostowania felgi i u mnie to jest przyczyną.

 

 

1) Drgania na postoju czasami wydaję mi się, że cała kabina drga ale czuć to najbardziej na pedałach i na kierownicy nie mam pojęcia co to jest ale mnie to denerwuje

 

Jezeli automat to może coś się dziać ze skrzynią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli automat to może coś się dziać ze skrzynią.

 

Co do felg sprawdzę to może coś tam jest ale koła mam 17 nisko profilowane i felga dość masywna nie widać żeby coś było. A skrzynia jest manualna więc to chyba nie to. w każdym bądź razie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie rozbierał tylko zobaczył skąd wyciek idzie

Uszczelniacz jest od środka i nawet skorodowany wałek nie ma tu nic do tego że cieknie a wałek i tuleja w której siedzi też jest wymienne

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy od wczoraj jestem posiadaczem owego Passacino :) jak wyglądają u was wymiany typu rozrząd ? Bo czytałem stare posty to piszą ludzie po 2 tys. ale teraz to pasek jest za 100 a rolki za 25zl śmieszne piwniadze ;D

 

I co to są za typy(bo przy rejestracji i wybieraniu modelu wyskoczyli mi 4 opcje 2.8 4x4 ;p ) a to mój pierwszy Vw. Pozdrawiam :)

 

Aha i jakie oleje do juz takiego staruszka z97r ? Nadal takie same czy polecacie cos zmienić ??

 

A dodam ze ma niby 250tys przejechane patrząc po zegarach a nie wiem czy mu nie lal 10w40 ten dziadek co go teraz miał przede mną a jezdzil nim tylko na zakupy w niedziele

Edytowane przez Kielcev6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skrzynia jest manualna więc to chyba nie to.

 

To posprawdzaj poduszki silnika/skrzyni czy sa całe bo poprzez nie mogą być przenoszone drgania na karoserię.

 

 

Co do felg sprawdzę to może coś tam jest ale koła mam 17 nisko profilowane i felga dość masywna nie widać żeby coś było

 

Ja mam 225/45/17 i felgi Borbet a więc też masywne i porządnego amelinium ;)

 

 

jak wyglądają u was wymiany typu rozrząd ? Bo czytałem stare posty to piszą ludzie po 2 tys. ale teraz to pasek jest za 100 a rolki za 25zl śmieszne piwniadze

 

To jak możliwośc to kupuj, taniej nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy od wczoraj jestem posiadaczem owego Passacino :) jak wyglądają u was wymiany typu rozrząd ? Bo czytałem stare posty to piszą ludzie po 2 tys. ale teraz to pasek jest za 100 a rolki za 25zl śmieszne piwniadze ;D

 

I co to są za typy(bo przy rejestracji i wybieraniu modelu wyskoczyli mi 4 opcje 2.8 4x4 ;p ) a to mój pierwszy Vw. Pozdrawiam :)

 

Aha i jakie oleje do juz takiego staruszka z97r ? Nadal takie same czy polecacie cos zmienić ??

 

A dodam ze ma niby 250tys przejechane patrząc po zegarach a nie wiem czy mu nie lal 10w40 ten dziadek co go teraz miał przede mną a jezdzil nim tylko na zakupy w niedziele

Odpowiedzi na Twoje pytania są zawarte w tym wątku, wystarczy poczytać , zajmuje to trochę czasu ale rozjaśni to wiele interesujących cię tematów

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już od rozrządach mowa to jakiej firmy najlepiej kupić? Pare tys mi do wymiany zostało i muszę się tym zainteresować :) no i jak cenowo to wygląda, widze ze koło 600 z pompą wody wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak już od rozrządach mowa to jakiej firmy najlepiej kupić? Pare tys mi do wymiany zostało i muszę się tym zainteresować :) no i jak cenowo to wygląda, widze ze koło 600 z pompą wody wychodzi

Rozrząd ina pompa hepu albo skf pasek continental , warto wymienić termostat bo mamy go na wierzchu

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozrząd ina pompa hepu albo skf pasek continental , warto wymienić termostat bo mamy go na wierzchu

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

 

a np cały zestaw ina(pompa, pasek i reszta) nie może byc? Będzie sie to jakoś znacząco różniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a np cały zestaw ina(pompa, pasek i reszta) nie może byc? Będzie sie to jakoś znacząco różniło?

Taki zestaw szedł na pierwszy montaż cały zastaw ina też będzie ok

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem czytałem wiele stron ale jak na razie odpuszczę sobie na dzisiaj przeczytanie wszystkich 220 stron srednio mam dzisiaj na to czas aczkolwiek kwestie rozrządu sobie zostawiam bo byl robiony 10000 temu. Chodzi mi głównie o ten olej bo jutro chce wymienić a znajomy mi doradza żeby jednak go zalać 10w40 bo jednak swoje ma przejechane. Zgadzacie się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności