Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Nom niestety jest to wyzwanie, lekko nie będzie niestety

 

Jakos trzeba bedzie dac rade nie ma rzeczy niemozliwych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem tam wszystko i nie widziałem drugiej pompy , bo jej tam nie ma ;)

Sprawdź jeszcze co Ci na zimnym pokazują czujniki , cieczy chłodzącej i zasysanego powietrza .

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozbierałem tam wszystko i nie widziałem drugiej pompy , bo jej tam nie ma ;)

Sprawdź jeszcze co Ci na zimnym pokazują czujniki , cieczy chłodzącej i zasysanego powietrza .

 

Pozdr

 

To kolega halogenv6 mnie w błąd wprowadził...Nie dawało mi to spokoju i grzebałem w obu komorach i jeszcze w bagażniku.Okazało się,że zakładając nową pompę użyłem nowej obejmy(skręcanej) a przewód pompa-wieko,jest tak cienki że obejma w miejscu gdzie ma śrubę nie jest idealnie okrągła i tam uciekało ciśnienie,udało się reanimować oryginalną obejmę ,która trzyma. Jest już dużo lepiej,ale nadal po 12h trzeba pokręcić kilka razy- odpali nierówno,a po kilku sekundach od odpalenia wszystko jest OK-. W sobotę będę szukał dalszej przyczyny,bo wszystko wskazuje na to ,że gdzieś schodzi ciśnienie po postoju...Jak to nie pomoże udam się na VAGa...

Pytanie-czy prąd na pompkę u Was też podaje tylko przy pierwszym włączeniu zapłonu(około sekundy.),a później już tylko z rozrusznikiem?Skoro zeszło cisnienie nie powinna pracować dłużej,może to jest błąd w przekaźniku,albo czujniku ciśnienia?

PS.Od tego szukania "drugiej pompy" zaczął mi wariować wskaźnik paliwa....Pokazuje więcej niż wcześniej,a raz nie pokazywał wogóle...:wsciekly

Edytowane przez bass-vr6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się jakie oznaczenie miała manualna skrzynia biegów montowana w tej furze po lifcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam otóż taki problem ;).. Wywala mi non stop błąd na vagu przepływki - signal to low. Silnik to 2.8 V6 ACK + LPG.. Czyszczenie nic nie dało. Parametry przepływki na vagu w normie, przynajmniej na jałowym bo tylko zczytał mi taki:/. Na aucie przepływka Hitachi 078 133 471 C 3 kable, ale po odpięciu wtyczki i zsunięciu koszulki ukazał mi się ucięty czarny czwarty kabel:/. I teraz nie wiem czy któś wrzucił inną przepływkę i dorobił wtyczkę jak oryginał ma 3 piny czy może tak fabryka zrobiła bo wychodziły 3 i 4 pinowe przepływki. Idzie sprawdzić jaka była oryginalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś orientuje się jakie oznaczenie miała manualna skrzynia biegów montowana w tej furze po lifcie?

Szukaj na wlepce w bagażniku.Tam masz oznaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z poszarpywaniem podczas utrzymywania stałej prędkości powyżej około 80km\h jak i zwalniania problem występuje i na gazie i na benzynie wycięte są katalizatory wstawione są rurki oraz słychać nieszczelność układu wydechowego (może sonda źle odczytywać i za mocno wzbogacać mieszankę bo spaliny idą bokiem? o ile dobrze kojarzę sondy są 4). W vagu zero błędów a na jałowym nie falują obroty ale czuć taką nie równą pracę. Wspomnę jeszcze że mam już nowe przewody WN i świece zapłonowe wszystko NGK. Gdzie szukć rozwiązania może ktoś miał takie coś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwne pytanie ale nie bez sensu.

Jestem w trakcie zakładania gwintu do mojego wariata. I o ile przód poszedł bez żadnych problemów (pomijając zapieczone śruby) To tył totalnie nie wiem jak ugryźć. wiem już że do odkręcenia jest raptem 3 śruby i MCk powinien wyjść, tyle że wahacze tak mocno sprężynują że nie ma opcji ich odgiąć, a w dodatku od góry amortyzator wchodzi głęboko w tuleję która jest częścią nadwozia, więc dalej nie da się tego ugiąć na tyle żeby wypadł amor.

 

Będę dozgonnie wdzięczny za pomoc, bo nigdzie nic na ten temat nie mogę znaleźć

Edytowane przez DJ.Tuning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które śruby odkręciłeś? Robisz to na 2 strony czy na jedną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które śruby odkręciłeś?

 

2 górne co trzymają MC do karoserii

1 Dolna co jest przykręcony amor do wahacza

Odkręciłem też gumę stabilizatora.

 

Robisz to na 2 strony czy na jedną?

 

Na dwie bo sądziłem że jak zejdą oba koła w dół to dam radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha, to nie ośka że odkręcasz amory i belka spada. :D

To po kolei. Najlepiej robić na dwie strony ponieważ "puści" Ci stabilizator tak jak z przodu. Gumę niepotrzebnie odkręcałeś ale już trudno. :P Odkręcasz śrubę, która trzyma amorek u dołu, później te 2 co są na górze. Następnie odkręcasz tą która spina wahacze z piastą i tarczą hamulcową. Później ciśniesz całą piastę na dół a amortyzator wyciągasz do góry. Jak wyskoczy z dolnego mocowania i z wahacza to powinieneś mieć go już prawie na wierzchu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ha ha, to nie ośka że odkręcasz amory i belka spada.

 

no i właśnie ;-)

Wielkie dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki za podpowiedź.

 

Proszę, jakbyś miał jeszcze pytania to pisz. :) Ja wrzucam gwint u siebie prawdopodobnie w poniedziałek. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę, jakbyś miał jeszcze pytania to pisz. :) Ja wrzucam gwint u siebie prawdopodobnie w poniedziałek. :D

 

Mam pytanko. Jakiej firmy masz gwint?? i jak z komfortem jazdy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej firmy masz gwint??

 

Nie wiem jak Tomek ale ja zakładam TA-Technix. Jeździłem w B3 na gwincie tej firmy i było miodzio.

 

i jak z komfortem jazdy ??

 

Na kołach seryjnych jest twardo ale opona jednak znosi drgania. Ale jak założyłem 19" i opony /35 to już jest mega twardo. Do driftu to to jeszcze daleko ale o komforcie limuzyny możesz zapomnieć. Auto prowadzi się jak gokart w zakrętach, ale i dziury wybiera tak samo.

Po prostu to trzeba lubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej firmy masz gwint??

 

KW V2

 

 

jak z komfortem jazdy ??

 

To zależy kto co lubi, ;) ja lubię jak jest twardo. Komfortu prawie żadnego nie ma ale dla mnie jest ok. :)

Zdjęcie z tamtego roku po założeniu gwintu. Przez cały sezon przejeździłem na takiej wysokości.

dafota.2.nbl1414609626w.jpg.sm&th=1654

 

 

Dj. Tuning, poradziłeś sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KW V2

 

 

 

 

To zależy kto co lubi, ;) ja lubię jak jest twardo. Komfortu prawie żadnego nie ma ale dla mnie jest ok. :)

Zdjęcie z tamtego roku po założeniu gwintu. Przez cały sezon przejeździłem na takiej wysokości.

dafota.2.nbl1414609626w.jpg.sm&th=1654

 

 

Dj. Tuning, poradziłeś sobie?

 

 

Witam. Ja załozyłem gwint w zeszlym tygodniu. Pojechalem na ustawienie geometrii i u mnie kola leżą i z przodu i z tyłu.... a u ciebie na zdjeciu w miare prosto stoją... Samochod prowadzi sie o niebo lepiej ale denerwuja mnie skośne koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dj. Tuning, poradziłeś sobie?

 

Jedną stronę mam na gotowo ale z drugą mam problem, bo ktoś już grzebał przy tym i zamiast śruby regulacyjnej, założył nawet nie utwardzaną. Zapiekło się to tak w tulejce że żaden ci*l tego nie wybije. Ale pozalewałem to czym tylko się dało i do jutra zobaczę czy odpuści. Jak nie to będę miał grubszą robotę :-/

 

ale denerwuja mnie skośne koła.

 

Może to wynikać z tego że niektórzy mechanicy uważają że do sportowego zawieszenia musi być ujemna geometria. A im niżej tym bardziej negatyw.

Edytowane przez DJ.Tuning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tyłu musiałem ciąc, nowe tulejki i nowe sruby zakladać. Inaczej sie nie dało. Przynajmniej na geometrii facet był zadowolony. Jak mi sie uda wrzuce fotke jak u mnie stoi na kolach zimowych 16' i skreconym gwincie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu gwintu z tyłu można ustawić geometrie natomiast z przodem się nic nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności