Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem wlasnie passata z tym silniczkiem i chcialbym zalozyc temat na jego temat.Spalanie,awaryjnosc,zalety i jak sie go uzywa itd.kazdy kto co wie to prosze pisac bo jest nas malo troszke i ciezko cos znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zamieszania na początek :) Wg mnie bardzo dobry pomysł bo użytkowników V6 2.8 jest niewielu w stosunku do wszystkich użytkowników forum.

 

Ja borykam się teraz z takim problemem: Mianowicie po uruchomieniu zimnego silnika strasznie wolno się grzeje. Jednak zauważyłem że po przejechaniu 2-3km jak go zgaszę i zapalę to temperatura od razu pnie się do góry... Wg moich obserwacji termostat do wymiany. I teraz pytanie, czy jak nie zrobię tego "na dniach" to będzie miało to negatywny wpływ na silnik? Bo przy wymianie termostatu wymieniłbym od razu rozrząd, jednak na razie czekam na fundusze które będą dopiero na przełomie styczeń/luty. Czy nie czekać tylko się zapożyczyć i robić od razu? Bo szkoda dwa razy rozbierać samochód u mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szneke, a sprawdzałeś czujnik temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szneke, czujnik prawdopodobnie uszkodzony, ten który daje sygnał na zegary. Wskazówka wolno idzie lub wcale bo jest błąd ale jak zgasisz silnik (reset) a płyn jest już wystarczająco zagrzany to po ponownym uruchomieniu (resecie) buja go do góry :D Takie jest moje zdanie :)

Termostat do tego raczej nic nie ma skoro po ponownym uruchomieniu jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy silnik jest tak skonstruowany że układ tłokowo-korbowy ma optymalne luzy przy określonej temp.Dla silnika chłodzonego wodą jest to ok.90 st.Przy niższej temp. pracy odczujesz rowniez większe spalanie gdyż wzbogacanie mieszanki zachodzi automatycznie przy nizszej temp.Kiedyś jeżdzilem z takim problemem benzyna i choć trochę czasu to trwalo to oprócz zużycia paliowa i dyskomfortu w kabinie(niedogrzanie) nie zauwazylem ujemnego wpływu.Ale zrobiłem tylko ok.3 tyś km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Mam to samo z tą temperaturą.

Tez zakładam że to czujnik - zreszta już kupiłem i tylko czekam na wymianę ( 84 pln w ASO).

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Podjadę do szwagra do warsztatu w wolnej chwili. Tylko zapomniałem dodać że jak już wejdzie na połowę tarczy miedzy 0 a 90 stopni a nie jadę pod górkę (czyli nie jest obciążony silnik) tylko po prostej to wskaźnik zaczyna powoli opadać. Nie miałem okazji przetestować na mrozie na większych dystansach, więc nie wiem czy też tak się dzieje.

 

Ok dość o temperaturze :]

 

Jako że to topic o V6 i 4motion, mógłby ktoś coś napisać/wkleić jeśli już było (chyba słabo szukałem) na temat tylnego zawieszenia? Chodzi mi o ewentualne zamienniki amortyzatorów i kwestię reszty części. Znawcą niestety nie jestem, ale jeśli dobrze się orientuję to Passaty z 4Motion maja niezależne tylne zawieszenie zamiast belki.

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mobil 0w-40 bedzie dobry.spelnia norme :ok: czy wybrac inny??a filtr oleju w moim ubogim sklepiku znalazlem championa :przestraszony: co wy na to???wiem ze olej moze brac bo za rzadki ale che wyprobowac moze bedzie inaczej :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gino9, eksperymenty to sobie rób na silniku 1.6.....

 

filtr oleju w moim ubogim sklepiku znalazlem championa :przestraszony:

 

Znajdź knechta....

 

czy mobil 0w-40 bedzie dobry.spelnia norme :ok:

 

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie znalazlem knechta i kupilem w ASO originalny za 60pln.olej mobil.nigdy wiecej serwisu w anglii :krzeslem: musze wymienic chyba plyn do chlodnicy bo jakis taki mdly i dziwnie pachnie jakby woda przegotowana a po korkiem jest jakby kamien sie osadzil :przestraszony: ale to w polsce zrobie,chyba to nic powaznego :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kosia31

Mam podobny problem z temperaturą w tym modelu.Wskaźnik temp. mi skacze . Trzyma potem temp. 90 st. ale zdarza się ze jak już przejade jakies 20 km i silnik jest już nagrzany to spada temp nawet do zera potem sie podnosi itd. Nie wiem co jest, bo nie zdarza sie to codziennie. Dwa dni jest ładnie temp utrzymana na trzeci tak skacze. Jade jutro na warsztat , zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WIKTORKA2000

Sie ma wszystkim.

Przymierzam sie do kupna paska z 2002 w benzynce 2.8 v6.

Ciekawi mnie jedna rzecz-ile to polknie paliwka???

I czy przebieg 200tysiakow powinien mnie martwic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Tez myslalem nad tym motorkiem ale jakos mnie straszyli wirem w baku.

Ostatecznie wybralem 2.3 V5. 20 koni mniej i naped na jedna os.

Spalanie w miasteczku na dystansach 4-5km o 9 rano w maxymalnym ruchu z zimnym silnikiem to 14-16 litrow z tym ze silnik nagrzewa mi sie dopiero pod robota.

W trasie przy 140km/h jakies 9-9,2 a przy predkosciach rzedu 110km/h jakies 8,5.

Najnizej zszedlem do 8 przy okolo setce.

Przyjemnosc z jazdy nie do opisania. Wyprzedzanie bajka. Wyposazenie w tej wersji bedzie naprawde luxusowe.

V5 to swietny kompromis jesli nie potrzebujesz napedu na 4 lapy choc pewnie spalanie nie bedzie roznilo sie pewnie jakos kolosalnie.

Co do przebiegu to nie wiem. Moj ma zaledwie 70000mil i jezdzi swietnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymon_uk

Mialem audi a8 z tym silnikiem (jezeli to ten 30-sto zaworowy) i przy jezdzie do130 palila 8-9 litrow .

Moja miala wlasnie 200tys mil i nie brala ani kropli oliwy a jezdzilem na pelnym syntetyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sie ma wszystkim.

Przymierzam sie do kupna paska z 2002 w benzynce 2.8 v6.

Ciekawi mnie jedna rzecz-ile to polknie paliwka???

I czy przebieg 200tysiakow powinien mnie martwic??

Książkowe spalanie;

miasto skrzynia ręczna 15.4 automat 16.5

poza ---,--- --,-- 8.1 ---,--- 8.0

całkowite --,-- --,-- 10.8 ---,--- 11,1

a ile w rzeczywistości pali? Niech się wypowiedzą mądre głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wprawdzie starszy model ale powinno byc podobnie. W zaleznosci od nogi ale srednio (trasa) pomiedzy 10-12 aczkolwiek jak ktos pyrka jak satry dziadek to i ponizej 10 tez sie da :) Jezeli jest tylko miasto to 14-16; a jak masz cegle pod butem to chyba nie ma gornej granicy ;)

Oczywiscie spalanie dotyczy kombi z tiptronikiem a jezdze umiarkowanie szybko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie w mieście udaje mi się zamknąć w 14 , ale jazda raczej spokojna - w trasie 10-12. Mam kombi i 4x4.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ludziska.mam 3 pytania. czy to normalne jak wskazowka zbliza sie do Komornika:mad: to czuje male oslabienie a jak zatankuje chociaz do polowy to idzie normalnie???I niewiem czy mi sie tylko wydaje ale jak dam mu po zaworach:Dczasami czuje niemily zapach??przez chwile tylko.filtry wymienione klima dziala jak nalezy, wlaczam klime zima:confused:Czy cos trzeba sprawdzic??co ile rozrzad w tym autku bo z tego co ja wiem to co 90tys ale slyszalem ze co 60tys??to jak to?dzieki i pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebek30

witam mialem ten sam przypadek i jest to termostat a jest on pod rozrzadem wiec jest to niezly wydatek trzeba zdjac caly przod i pasek od rozrzadu

 

witam mam te same objawy nieraz smierdzi tak jak spalony olej najpewniej to uszczelka pokrywy zaworow i leci na wydech i jak odma jest przypchana to tez wywala korkiem

 

Szneke zrob to sobie jak nawczesniej bo na taki termostacie to pali jak cholera i silnik cierpi jak mu gazujesz jak wymien caly komplet tzn.termostat, pompe wodna ,napinacze i pasek bo to jedna robota a sam teermostat to te same koszta naprawy bo trzeba caly przod rozebrac robilem to 2 tygodnie temu

 

Scaliłem 3 posty! Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki/Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cisza?!czasami jak jade i nagle smrod jakby kto baka puscil??przez chwile tylko w normalnej jezdzie.co sie dzieje koledzy???????????:confused::confused::confused::confused::confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności