Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też widać na obrotomierzu i słychać trochę pompę przy maksymalnym skręcie i tak mam od 6 lat, także według mnie nic nie rób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też widać na obrotomierzu i słychać trochę pompę przy maksymalnym skręcie i tak mam od 6 lat, także według mnie nic nie rób.

 

A powiedz mi jeszcze, czy jak masz skręconą kierownicę na maksa (i tak trzymasz), to obroty spadają i wracają do normy, czy wracają dopiero w momencie, gdy odpuszczasz kierownicę?

 

Pytam, bo przeczytałem gdzieś i dało mi to do myślenia :P Z góry dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracają dopiero jak odpuszczę kierownicę, może masz za niskie obroty silnika ja u siebie podniosłem z620 na 700 i poprawiła się kultura pracy.

 

wysłane z Sony Xperia Z5

Edytowane przez ralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to ciekawe, a jak to zrobiłeś?

 

Ogólnie silnik na wolnych obrotach chodzi dobrze, aczkolwiek czasami wyczuwam lekkie drgania i delikatnie wyższe obroty rozwiązałyby problem (mam taką nadzieję :) ).

 

Muszę dokładnie sprawdzić tylko jakie teraz mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O, to ciekawe, a jak to zrobiłeś?

 

Ogólnie silnik na wolnych obrotach chodzi dobrze, aczkolwiek czasami wyczuwam lekkie drgania i delikatnie wyższe obroty rozwiązałyby problem (mam taką nadzieję :) ).

 

Muszę dokładnie sprawdzić tylko jakie teraz mam.

Potrzebny komputer i vcds z kablem

 

wysłane z Sony Xperia Z5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wyszło ci realnie 15.3 przy tankowaniu czy tylko na kompie ci pokazywało :) u mnie na kompie pokazuje od 10.5 do 14 w mieście zależy jak jeżdże, skrzynie mam manualną.

 

Realne, liczone z dystrybutora.Skrzynie też mam manualną ; ]

Generalnie zauważyłem, że po zatankowaniu benzyny 98 spalanie jest jakby niższe, bo od pewnego czasu tankowałem 95 i wychodziło mi ewidentnie więcej w stosunku do 98, tryb jazdy raczej podobny.

Edytowane przez Patryk_17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Realne, liczone z dystrybutora.Skrzynie też mam manualną ; ]

Generalnie zauważyłem, że po zatankowaniu benzyny 98 spalanie jest jakby niższe, bo od pewnego czasu tankowałem 95 i wychodziło mi ewidentnie więcej w stosunku do 98, tryb jazdy raczej podobny.

 

U mnie na kompie pokazuje 16.8L - jazda dynamiczna, krótkie odcinki po mieście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę założyć nowego tematu, dlatego wrzucę to tutaj...

To nie mój film, ale pozwoliłem sobie go użyć żeby pokazać Wam o co chodzi. Moje auto wyje identycznie. Moim skromnym zdaniem to alternator, bo dźwięk dochodzi z jego okolic, ale mechanik twierdzi, że alternator jest ok. Może ktoś miał podobną sytuację. Wszelkie info mile widziane :)

 

Oto i film (chodzi o sam dźwięk silnika):

Edytowane przez bl4dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę założyć nowego tematu, dlatego wrzucę to tutaj...

To nie mój film, ale pozwoliłem sobie go użyć żeby pokazać Wam o co chodzi. Moje auto wyje identycznie. Moim skromnym zdaniem to alternator, bo dźwięk dochodzi z jego okolic, ale mechanik twierdzi, że alternator jest ok. Może ktoś miał podobną sytuację. Wszelkie info mile widziane :)

 

Oto i film (chodzi o sam dźwięk silnika):

Może to być alternator pompa od wspomagania, pompa od klimy rolka napinająca,najłatwiej to sprawdzić zrzucając pasek, wtedy to wszystko wyeliminujesz i pozostaną ewentualnie jakieś nieszczelności w dolocie które można sprawdzić zwykłym plakiem jak się zwiększą obroty na chwilę to masz w tym miejscu co pryskałeś nieszczelność, a ten mechanik to nie miał czasu czy mu się nie chciało tego sprawdzić, olać takiego mechanika. Na tym filmiku to gość ustawia obroty silnika a nie przejmuje się gwizdaniem. Jest jeszcze jedna możliwość, może to być pompa powietrza wtórnego, to gwizdanie zmienia się razem z obrotami czy nie?

 

wysłane z Sony Xperia Z5

Edytowane przez ralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to być alternator pompa od wspomagania, pompa od klimy rolka napinająca,najłatwiej to sprawdzić zrzucając pasek, wtedy to wszystko wyeliminujesz i pozostaną ewentualnie jakieś nieszczelności w dolocie które można sprawdzić zwykłym plakiem jak się zwiększą obroty na chwilę to masz w tym miejscu co pryskałeś nieszczelność, a ten mechanik to nie miał czasu czy mu się nie chciało tego sprawdzić, olać takiego mechanika. Na tym filmiku to gość ustawia obroty silnika a nie przejmuje się gwizdaniem. Jest jeszcze jedna możliwość, może to być pompa powietrza wtórnego, to gwizdanie zmienia się razem z obrotami czy nie?

 

wysłane z Sony Xperia Z5

 

Tak, im większe obroty tym szybsze gwizdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, im większe obroty tym szybsze gwizdanie.

Czyli pompa powietrza wtórnego to nie jest.

 

wysłane z Sony Xperia Z5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uzytkowuje ktoś passata b5 fl 2.8 we Wrocławiu? Potrzebuję podmienić kable i cewke w zamian za piwko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie sportowego zawieszenia do v6 4 motion czy jest w ogóle możliwość coś takiego zamontować.? Szukam wszędzie informacji o tym ale z mizernym skutkiem a na allegro znalazłem tylko coś takiego więc proszę o pomoc i opinie w tym temacie

http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-4motion-zawieszenie-gwintowane-ta-i6687663379.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz poprzez słowo sportowe...?? obniżone stale?? twarde?? czy gwint??

może dopiszę:

zawieszenie jest to samo co w a6 c5 quattro, tu będzie lepszy wybór zapewne

Edytowane przez KrajesK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę nie precyzyjnie to napisałem więc to będzie mój debiut jeśli chodzi o sportowe obniżene zawieszenie a jeśli zaczynać to od razu na poważnie czyli gwint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 4motion w b5 nie ma za dużego wyboru zawieszenia gwintowanego w rozsądnych pieniądzach. Zawieszenie TaTechnix będzie najtańszym potem są już droższe AP itp nie mówiąc o używkach możesz szukać też od a6 c5 quattro bo mają takie samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z "trzęsieniem" budą podczas skręcania (lewo, prawo to samo) przy wolnych prędkościach (zawracanie, włączanie się do ruchu).

Trzęsienie ustępuje zawsze po wciśnięciu sprzęgła - gdy odłączę silnik od skrzyni...

Miał ktoś już podobne problemy i wie co to może być?

Przypominam, że napęd to 4motion.

 

Byłem u mechanika, polecił mi zrobienie geometrii kół. Pewnie dla spokoju to wykonam, ale podejrzewam, że to nie pomoże i jednocześnie chciałbym Was podpytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeguby są ok ? Rozmiar kół/opon 4 x takie same ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony nowe, wszystkie takie same.

 

Mechanik twierdzi, że po naocznym i namacalnym sprawdzeniu wszystko wygląda ok. Także szukaj igły w stogu siana...

Powiedział, że skrzynia jest do wymiany, ale wrzucam to między bajki, bo nie sprawdził jej nijak.

Sprawdzałem łożyska - są ok. Dzisiaj odbieram auto z warsztatu - może dowiem się czegoś więcej (o ile udało im się sprawdzić).

Mają zrobić też zbieżność więc zobaczymy czy się coś zmieni.

 

Co w następnej kolejności po przegubach warto sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności