Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

No i wymiana tego regulatora nic nie pomogła. Trzeba będzie podpiąć się pod kompa i pojechać na sprawdzenie pompy manometrem. Dobry pomysł? Czy jeszcze jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Kupiłem niedawno takiego Passata o jakim piszecie w tym poście.

Ogólnie bardzo przyjemny wóz, ale niestety są również nieprzyjemności.

Mianowicie utrudniony dobór części zamiennych.

Na przykład skąd mam wiedzieć czy zaciski hamulcowe są typu lucas czy ate a może jeszcze inne?

No i teraz dobrać odpowiednie tarcze i klocki, trudna sprawa. Dla kogoś kto zna już temat to może nie ma problemu, ale ja nie jestem w tym oblatany. Muszę nabrać doświadczenia. :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i wymiana tego regulatora nic nie pomogła. Trzeba będzie podpiąć się pod kompa i pojechać na sprawdzenie pompy manometrem. Dobry pomysł? Czy jeszcze jakieś sugestie?

Sprawdź kompem no i zegar na sprawdzenie ciśnienia :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mianowicie utrudniony dobór części zamiennych.

Na przykład skąd mam wiedzieć czy zaciski hamulcowe są typu lucas czy ate a może jeszcze inne?

No i teraz dobrać odpowiednie tarcze i klocki, trudna sprawa.

Z częściami nie jest aż tak źle, a poza tym w serwisie też nie jest zabójczo drogo, oczywiście nie wszystko, ale trafiają się części tańsze niż zamienniki (sam doświadczyłem). Na zaciskach hamulcowych jest wytłoczony napis, a jeśli chodzi o tarcze to średnica jest ważna i tyle.

Polecam tarcze Ate PowerDisc na przód i Ate na tył oraz klocki Ate ceramic. Zrobiłem już 10 kkm i hebel ogień a niewielkie zużycie materiału oraz mało pyłu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie może jak pozbyć się na stałe natrętnej kontrolki katalizatora? Pojawia się notorycznie błąd, którego żaden mechanik nie potrafi ogarnąć (bez wymieniania połowy auta na ślepo), a nie ma żadnych dodatkowych problemów np. spalania czy spalin (wczoraj były mierzone na stacji). Usuwać co parę dni przez VAG już mi się odechciało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.. zakupilem paska b 5 fl 2.8 benzyna w wersji amerykanskiej i moj problem polega na tym ze nie ma hamulcow tzn jak sie wciska hamulec to slabo hamuje i to bardzo slabo a jak sie jedzie z wieksza predkoscia i wciska sie go z calej sily to schodzi troszke na dol ale zaraz odbija do gory i praktycznie tego hamowania nie ma.. miał ktos taka przypadłosc u siebie??? jA Osobiscie podejrzewam serwo ale moze ktos obeznany w temacie sie wypowie....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podejrzewam serwo

Serwo owszem, ale czy odpowietrzałeś cały układ hamulcowy?

Stan zacisków w tym głownie tłoczków jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serwo owszem, ale czy odpowietrzałeś cały układ hamulcowy?

Stan zacisków w tym głownie tłoczków jest ok?

 

szczerze nie odpowietrzałem i zaciskow tez nie sprawdziłem... hmm zrobie to w poniedziełek i jesli nie przyniesie skutku to chyba czeka mnie serwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kolejne. Jako, że nie mogę zakładać tematów to piszę tutaj chociaż jest to trochę chaotycznie jak ma się kilka pytań na raz.

1. Jak sprawdzić olej w skrzyni (automat) i ew. do jakiego poziomu go uzupełnić i na jaki?

2. Co może być przyczyną tego, że jadąc nagle nie zmienia biegów (np. jadę na 4 lub 3) i przełączając na tip nie da się też nic zrobić a na wyświetlaczu pokazuje wszystkie tryby/biegi zaznaczone jakby wszystkie były włączone? Przy czym nie ma żadnych szarpań ani wibracji. Po restarcie silnika jest ok.

3.Czy taki kabel na allegro z VAGiem, bo są do kupienia będzie działał i cokolwiek da się nim zrobić?.

 

Na razie tyle pytań. Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie kolejne. Jako, że nie mogę zakładać tematów to piszę tutaj chociaż jest to trochę chaotycznie jak ma się kilka pytań na raz.

1. Jak sprawdzić olej w skrzyni (automat) i ew. do jakiego poziomu go uzupełnić i na jaki?

 

Nie sprawdzisz, nie ma w tipie wziernika/bagnetu. Poziom ustala się poprze uzupełnienie. Procedurę uzupełnienia znajdziesz na forum np. tutaj http://forum.vw-passat.pl/threads/42947-Dolewanie-oleju-gt-Tiptronic-foto-wideo?highlight=wymiana+oleju+tiptronic

2. Co może być przyczyną tego, że jadąc nagle nie zmienia biegów (np. jadę na 4 lub 3) i przełączając na tip nie da się też nic zrobić a na wyświetlaczu pokazuje wszystkie tryby/biegi zaznaczone jakby wszystkie były włączone? Przy czym nie ma żadnych szarpań ani wibracji. Po restarcie silnika jest ok.

 

Skrzynia wchodzi w tryb awaryjny. Konieczna diagnoza komputerem.

 

3.Czy taki kabel na allegro z VAGiem, bo są do kupienia będzie działał i cokolwiek da się nim zrobić?.

Taki nie wiemy jaki. Ale zasadniczo tak. VAG KKL powinien sprawę ogarnąć.

Edytowane przez Aleiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Dam znać co i jak. A jeszcze jedno pytanie. Samochód wcale nie jeździ na benzynie (wcześniej miał tylko problemy z odpalaniem i zamulanie) a teraz nie odpala ani nie jeździ w ogóle, chyba, że przegoni się go na trasie przełączając co chwilę z gazu na benzynę. Podczas odpalania tylko zapierdzi w pierwszej sekundzie i dalej pod paru sekundach już nie ma zapłonu. Wymieniłem już filtr paliwa i regulator ciśnienia paliwa. Zero efektów. Gość od którego go kupiłem twierdził, że komputer gazowy ma błędy i przez to rozwala mapę na benzynie. To możliwe? Komputer pokazał czujnik położenia wałka rozrządu, lecz wymieniłem na używany oryginalny i także zero efektów. Jednak od tamtego czasu nie zapinałem pod kompa, bo zamiast płacić 50zł za to wolę lkupić kabelek z VAGiem i sam spróbować zdiagnozować.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: Jeszcze pytanko, czy jakby było za mało oleju w skrzyni to zapaliłaby się jakaś kontrolka lub komunikat?

Edytowane przez hakirim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi. Dam znać co i jak. A jeszcze jedno pytanie. Samochód wcale nie jeździ na benzynie (wcześniej miał tylko problemy z odpalaniem i zamulanie) a teraz nie odpala ani nie jeździ w ogóle, chyba, że przegoni się go na trasie przełączając co chwilę z gazu na benzynę. Podczas odpalania tylko zapierdzi w pierwszej sekundzie i dalej pod paru sekundach już nie ma zapłonu. Wymieniłem już filtr paliwa i regulator ciśnienia paliwa. Zero efektów. Gość od którego go kupiłem twierdził, że komputer gazowy ma błędy i przez to rozwala mapę na benzynie. To możliwe? Komputer pokazał czujnik położenia wałka rozrządu, lecz wymieniłem na używany oryginalny i także zero efektów. Jednak od tamtego czasu nie zapinałem pod kompa, bo zamiast płacić 50zł za to wolę lkupić kabelek z VAGiem i sam spróbować zdiagnozować.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: Jeszcze pytanko, czy jakby było za mało oleju w skrzyni to zapaliłaby się jakaś kontrolka lub komunikat?

 

Nie wiem czy można aż tak rozjechać ustaiwienia gazu, żeby później benzyna nie chciała wogóle palić, musiało by być na maksa rozjechane chyba. musiałbyś podpiąć się do kompa gazu i zobaczyć co tam jest, oraz do kompa silnika i zobaczyć korekty jakie są na gazie no i również co się tam dzieje na benzynie.

 

 

Nie znam tego silnika, nie wiem jak się zachowuje kontrolka od oleju. W moim jak się już zapali kontrolka to po frytkach :P

Edytowane przez Aleiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gazownik się podpinał VCDSem pod głównego kompa, sprawdzał odczyty z jakichś sond w % i twierdził, że gaz jest roz*****y. Dodatkowo tego gazu pali w **** 18-19 w mieście. Jak było wszystko ok to palilł 14-15. Proszę odpowiedz jeszcze na te dodatkowe pytanie co do kontrolki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odpalaniem auta gdy na dworze jest ciepło (powyżej 24stopni) Kreci 2-3s. Mam dwa paski V6 i oba dręczy ta sama bolączka. W jednym jest LPG w drugim nie ma. Żadnych błędów nie wywala. Ktoś może się z tym spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kojarzycie może jak pozbyć się na stałe natrętnej kontrolki katalizatora? Pojawia się notorycznie błąd, którego żaden mechanik nie potrafi ogarnąć

 

Jaki to numer błedu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni zaczęły pojawiać się problemy z odpalaniem na rozgrzanym silniku - odpala dopiero po kilku/kilkunastu próbach aczkolwiek nie jest to reguła, czasem na gorącym odpali bez bólu. Na zimnym odpala "na dotyk". VAG pokazał błąd 16500 Engine Coolant Temp. Sensor (G62).

 

Rozumiem że jest to czujnik temperatury od strony skrzyni? Wymieniał go ktoś z Was ostatnio? Dużo przy tym zabawy?

 

W sobotę rano jadę na urlop ~400km w jedną stronę i zastanawiam się czy ogarnę to na szybko przed wyjazdem czy pozostawić i wymienić na spokojnie po powrocie.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kilku dni zaczęły pojawiać się problemy z odpalaniem na rozgrzanym silniku - odpala dopiero po kilku/kilkunastu próbach aczkolwiek nie jest to reguła, czasem na gorącym odpali bez bólu. Na zimnym odpala "na dotyk". VAG pokazał błąd 16500 Engine Coolant Temp. Sensor (G62).

 

Rozumiem że jest to czujnik temperatury od strony skrzyni? Wymieniał go ktoś z Was ostatnio? Dużo przy tym zabawy?

 

W sobotę rano jadę na urlop ~400km w jedną stronę i zastanawiam się czy ogarnę to na szybko przed wyjazdem czy pozostawić i wymienić na spokojnie po powrocie.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Witam miałem to samo czujnik przekłamuje wartość na ciepłym, u mnie na ciepłym na zegarach 90 st a na vagu -40st. Potem dowiedziałem się że komputer blokuje pompę paliwa przy takiej temp żeby nie uszkodzić silnika. I wielu myśli że się pompa przyciera a tu winny jest czujnik. Czujnik znajduje się z prawej strony zaraz pod rurą dolotową do przepustnicy, musisz ją odkręcić i czujnik masz na wierzchu. Ja wymieniałem już 3 razy 2 razy ori z ASO wytrzymały max 3 tygodnie potem po lekkim wkur....niu kupiłem na alledrogo za 30 zł zamiennik i już 2 rok dobrze chodzi. Zaopatrz się w zapasową plastikową zawleczkę gdyż lubi się połamać. Robota na około 20 minut i oczywiście strawić najpierw ciśnienie w układzie oraz wymieniać na zimnym silniku. Pozdrawiam

Edytowane przez Prezes007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jutro poszukam czujnika na mieście a wieczorem strzelę podmiankę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam miałem to samo czujnik przekłamuje wartość na ciepłym, u mnie na ciepłym na zegarach 90 st a na vagu -40st

 

Bo to są dwa czujniki w jednym. Jeden daje wskazania na zegar a drugi do ECU, a robota... 20 minut to realny czas nawet z browarkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, jakie są objawy zbyt małego poziomu oleju w skrzyni autoamtycznej tiptronic? Skrzynia co raz częściej wchodzi w tryb awaryjny a dzisiaj zauważyłem już, że nawet manewrowanie drążkiem jest ze 30% cięższe niż było. Lopatologicznie to zbyt niski poziom? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak przełącza biegi ? szarpie ? przeciąga ? jakieś błędy w kompie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności