Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy nie mogę znaleźć konkretniej odpowiedźi a zależy mi na czasie więc pytam o skrzynie biegów zamienna do 2.8 V6 4 MOTION o oznaczoniu Far

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślizgi w skrzyni biegów da się naprawić czy lepiej szukać innej skrzyni? Wie ktoś jaki jest ewentualnie koszt takiej naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam zamiar kupic do passata jakies wydechy koncowe macie moze jakies ktore sa warte uwagi u siebie ?? :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jeszcze jedno pytanko mam passata 2.8 v6 i nie ma w nim odcięcia obrotów "odcinki" tylko jest odcinka paliwa czy kazdy tak miał czy mozna to jakos ustawic czy inne komputery moze to maja ?? mam oznaczenie ACK silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer raczej tu nie nic do tego. Ja bym zaczął od wymiany świec, przewodów WN ewentualnie cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, chcę kupić dokładkę z PDC od W8 z wycięciami. Jakiej średnicy końcówki wejdą pod tą dokładkę? Widziałem, że na forum polecają ultera i myślałem o czymś takim: http://ulter.com.pl/pl/offer/endings/double/347

 

s_320_500_n2-57_lpx_-_70mm_img_2534.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Posiadam Paska B5 2,8 AQD i od kilku miesięcy nie mogę dojść do ładu z jednym problemem. Mianowicie auto po przejechaniu kilku-kilkunastu km wyrzuca błąd abs i kontroli trakcji i tak na prawdę nic dalej się nie dzieje pod warunkiem, że podróż nie jest zbyt długa. Po każdej trasie dłuższej niż ok 100km auto zaczyna gubić płyn hamulcowy. Zwykle z okolic łączenia pompy hamulcowej z serwem, ale raz też wywaliło z pompy ABS. Najdziwniejsze jest to, że pompa jest sucha, wszystkie uszczelki ok i po rozłożeniu i złożeniu wszystkiego od nowa nie cieknie aż do następnej dłuższej trasy. Czy ktoś ma jakiś pomysł o co w tym wszystkim chodzi? Ja już straciłem nadzieje a chyba 15 już z kolei mechanik rozkłada ręce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z temperaturą silnika caly czas nagrzewa się do prawie 100stopni,mały wentylator załącza sie przy 95 i sie nie wyłącza.okazało się że mam uszkodzony czujnik temp ten przy chłodnicy,wymieniłem na nowy i dalej to samo.wiskoza niby się kręci więc powinna być ok.Termostat teżwymieniony niedawno przy okazjiwymiany rozrzadu.Płyn w porządku.Jakies pomysły gdzie szukać.Ps czujniki wymienione oba na nowe i dalej blisko 100stopni. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,mam problem z temperaturą silnika caly czas nagrzewa się do prawie 100stopni,mały wentylator załącza sie przy 95 i sie nie wyłącza.okazało się że mam uszkodzony czujnik temp ten przy chłodnicy,wymieniłem na nowy i dalej to samo.wiskoza niby się kręci więc powinna być ok.Termostat teżwymieniony niedawno przy okazjiwymiany rozrzadu.Płyn w porządku.Jakies pomysły gdzie szukać.Ps czujniki wymienione oba na nowe i dalej blisko 100stopni. Pozdrawiam

 

walnięta uszczelka pod głowicą też daje takie objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na uszczelkę nic nie wskazuje,olej ok,płyn też brak jakichkolwiek ciśnień w układzie.Zaczne od wiskoza jutro będzie nowa na 100 sprawna,potem będę zajmował chłodnice i szukał wygląda to tak jakby był ograniczony przepływ w układzie i płyn wolniej przepływał i przez to się bardziej grzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiskoza zmienione temperatura na postoju 98stopni wisko i wiatrak elektryczny nie dają rady schłodzić płynu.Jakies podpowiedzi może....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiskoza zmienione temperatura na postoju 98stopni wisko i wiatrak elektryczny nie dają rady schłodzić płynu.Jakies podpowiedzi może....

A korek w zbiorniczku wyrównawczym dobrze trzyma ciśnienie? Tzn jak odkręcasz na ciepłym to słychać syczenie? Bo jak nie będzie odpowiedniego ciśnienia w układzie to pompa będzie mielić płyn na małym obiegu.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki olej idzie do skrzyni manualnej 2.8 99r. ? 75w90 czy 75w80? jakie normy musi spełniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
75w90

:kciuczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jaki olej idzie do skrzyni manualnej 2.8 99r. ? 75w90 czy 75w80? jakie normy musi spełniać?

75w90 norma gl4 wchodzi 3 litry

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a norma gl 5 juz nie bedzie pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a norma gl 5 juz nie bedzie pasować?

Gl4 to minimum tak że może być i gl 5

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korek podmieniałem nic się nie zmienia, w piątek zrzucam przód i zmienię termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Korek podmieniałem nic się nie zmienia, w piątek zrzucam przód i zmienię termostat.

A pompę wymieniałeś przy okazji rozrządu bo może ona słabo pompuje ten płyn, brat miał tak przy bmce.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletny rozrząd nowy wsadzony wraz z pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź,jaki numer i kolor ma czujnik temperatury na węży przy chłodnicy.Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

 

Dla potomnych numer 078919501c kolor czarny.

Edytowane przez bob82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności