Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

Przeguby - jak diagnozować, objawy, jak poznać który uszkodzony?

Blop

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez Blop

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarcinTDI

Witam

 

 

Delikatnie coś mi pyka z prawej strony na skręconych kołach, taki odgłos jakby z przegubu, wymieniłem szybko prawy zewnętrzny i co? I dalej pyka.

Więc może przegub wewnętrzny?

 

 

Może komuś walnął przegub wewnętrzny jak to sprawdzic na 100%?

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie był wymieniany dwa razy (ten sam, bo jeden to był lipa i sie rozleciał po 2 tyg), objawy takie jak u ciebie, tylko że ja tego nie wymieniałem i nie wiem czy to zewnętrzny czy wewnętrzny :rotfl:

 

a w jakim stanie jest osłona przegubu? bo u mnie przegub się sypną bo osłona była pęknięta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

MarcinTDI, jak już to zewnętrzny - węwnętrzny bardzo ciężko uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rozwalony mieszek to moze nalecieć syfu do środka, i przegub moze szlag trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wewnętrznym nie tryka tylko podczas przeniesienia napędu buja autem na boki jak się rozleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to niekoniecznie przegub? Tylko co by się mogło tak tłuc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pukała śruba mocowania skrzyni. Wykręciła się franca i waliła o srubki od półosi, aż do skrzywienia. Właśnie z prawej strony. Od pierwszych objawów przejechałem ze

3 km i też myślałem, że to przegub lub łożysko. Na szczęście jest to śruba przelotowa i nie zgubiłem nakrętki :rotfl:

Koszt naprawy: 10zł ucięcie tarczą do wyjęcia (u przydrożnego "kowala"),

7,10 zł nowa śruba,

montaż własny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinTDI

dodam tylko że to skrzynia Tiptronic,więc jeśli nie przeguby to co?

//scaliłem posty :hyhy: , następnym razem edytuj - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

MarcinTDI, więc skrzynia - jak jedziesz na wprost też Ci coś puka lub huczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinTDI

Skrzynia igła, chodzi jak marzenie.

To takie pykanie tylko na skreconych kołach w prawo i to czasami -dziwne prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin TDI a zawieche sprawdziles,?tez puka szczegolnie dolny prosty :vw: ps. uzupelnij profil zeby bylo wiadomo o czym rozmawiamy :krzeslem::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinTDI

zawieszenie igła, zero luzów......

 

 

1.9 TDI 2000r ATJ 85 kw TIPTRONIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nei dziwne bo przegub w poczatkowej fazie uszkodzenia nie halasuje prosta rada skrec kolami w lewo i rusz tak troche ostrzej to samo w prawo tzn zalzy w ktora strone Ci strzela jesli bedzie to przegub bankowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko: słychac chyba przegub w moim autku jak skrecam w prawo - stuka- jak długo mozna jezdzic na takim przegubie ??czytrzeba go wymienic od razu???

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nei ma reguly kwestia jak jezdzisz moze sie wysypac w najmniej niespodziewanym momencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie majac to na uwadze4 jezdze spokojnie do momentu jaknie wymienie - myslicie ze przy takim sposobie jazdy mozna jeszce pojezdzic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pe_Jot
kolego nei ma reguly kwestia jak jezdzisz moze sie wysypac w najmniej niespodziewanym momencie

dokladnie ja kiedys jezdzilem z "wadliwym" jakies 2 miechy :] - i oczywiscie jak mialem jechac na weekend padl :[ - znaczy sie wieczorem wiechalem na parking a rano jak by mi sprzeglo nie odbilo :]

pozdrawiam

 

edit:

no wlasnie majac to na uwadze4 jezdze spokojnie do momentu jaknie wymienie - myslicie ze przy takim sposobie jazdy mozna jeszce pojezdzic???

nie - ale to moje zdanie

edit: chodzi mi o to z tym "nie" ze ta spokojna jazda chyba na nie wiele sie zda jak ma pasc 100% to i tak padnie w swoim czasie -to chyba tylko moze zadzialac w 2 strone - jak bedziesz dawal w palnik to mozesz tylko przyszpieszyc -hmmmm.... chyba sam sobie zaprzeczylem tym ostatnim zdaniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jaki przegub wymieniłes oryginalny czy jakis inny mniej firmowy ? no i jaka cena?? i jeszcze jedno: czy trzeba od razu wymieniac dwa ak słyszałem ze lepiej od razu 2)czy wystarczy tylko jeden ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pe_Jot
na jaki przegub wymieniłes oryginalny czy jakis inny mniej firmowy ? no i jaka cena?? i jeszcze jedno: czy trzeba od razu wymieniac dwa ak słyszałem ze lepiej od razu 2)czy wystarczy tylko jeden ???

 

hmmm... i tu mnie zagieles bo nie pamietam czy to byl jakis orginalny czy nie to bylo jakies 6 lat temu i to byl stary opel i pewnie wladowalem 'mniej firmowy" :] - ja wymienilem tylko jeden ale z tego co wiem to lepiej jest wymienic dwa choc niestety nie jestem tego pewny - mozesz wymienic jeden jak nie masz lub szkoda ci kasy w najgorszym razie poleci ci szybciej ten stary - tak ja to widze ale to poglad laika :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy trzeba wymieniac 2 przeguby jak slychac tylko jeden ??? czy wystarczy wymienic ten uszkodzony??? bo nie wiem czy pakowac sie od razu w koszty i wymieniac 2

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności