Skocz do zawartości
LukiS

Mechanizm otwierający bagażnik - VW Passat B3 sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ten biały element na zdjęciu (zapożyczone :) ) uległ zniszczeniu przez co nie mogę otworzyć klapy poprzez przycisk.

 

1c2328b635538b1c.html1c2328b635538b1c.jpg

 

Doraźnie doczepiłem do tego cięgła otwierającego kawałek drutu i wypuściłem kolo lampy na zewnątrz żeby móc jakoś otworzyć bagażnik.

 

Nigdzie nie mogę znaleźć tej części. W necie nie znalazłem a na szrotach każdy chciał mi opchnąć całą tylną klapę :636:

 

Dlatego zastanawiam się jak można by to zrobić żeby działało :)

Miał ktoś od czynienia z tym albo jakiś pomysł jak to zrobić bo ja wczoraj całe popołudnie nad tym spędziłem i nic mi do głowy nie przyszło :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chodzi o element nr 36 ze zdjęcia, ale jeżeli tak to kosztuje on niecałe 9 zł.

Cena ze strony Gajosa.

klapat.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie nie wiem czy to jest to bo ciężko z tego schematu to wywnioskować. Może ktoś inny by do tego doszedł :)

 

Albo inaczej zobaczył u sibie jaki to ma nr katalogowy bo ja nie mam tej części :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaka ładna klapa :D

Obawiam się że jest to całość z przyciskiem otwierania. Zerknę niedługo jak pójdę do auta. Zawsze możesz sobie zrobić otwieranie na pstryczek-elektryczek ze środka :)

 

---------- Post added at 16:06 ---------- Previous post was at 11:13 ----------

 

Byłem sprawdzić i nie ma numeru na tym plastiku, tak więc jest to całość z przyciskiem otwierania klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pożyczyłem zdjęcie od Ciebie bo u mnie brak :P dla lepszego uwidocznienia o co mi chodzi :P kurcze dalej mi to nie pomaga :P

 

kolego a jak można to otwieranie elektryczne zrobić?

Bo tego elementu nie mogę zdobyć za cholerę

bylem w ASO rzeszowskim i nie mieli <zgroza>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłownik elektromagnetyczny np. taki http://www.allegro.pl/item735266748_mocny_silownik_12v_klapy_drzwi_bez_klamek.html albo taki od centralnego zamka. Ostrzegam że ten pierwszy iskrzy jak sk***syn na zaciskach przy załączaniu, poza tym na niektórych aukcjach piszą że ma uciąg 30 kg - gówno prawda :P leży u mnie taki na półce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w tym miejscu na stalowym ducie jest wybranie-nacięcie ?

Jeśli jest to dawaj średnicę pręta i głebokosć wybrania to może coś na laserze wytnę, najlepiej jak byś podesłał cały ten rozwalony plastik--sorry ale nie chce mi się u mnie plastików na tylnej klapie rozbierać, mam kombi ale z tego co pamiętam to u mnie jest tez cos podobnego. Albo zarzuć temat w dziale "kupię".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ten sam problem pomogła tylko wymiana całego zamka w klapie ale teraz jest już dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by pasowało od varianta to posiadam ten plastik razem z tym metalem przez który przechodzi bolec, obie tę części są rozłączne, więc podejrzewam że dało by radę coś dopasować,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby pasowało to byłbym zainteresowany :)

Może ktoś potwierdzić ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie pasować to trudno, byś musiał pokryć koszta wysyłki tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk jest taki sam w variancie i limo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to odezwij się do mnie na PM to obgadamy szczegóły.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Mam podobny problem... Nie chce zaśmiecać forum więc odświerze temat ^^

 

Sprawa dotyczy 1.9 TDI kombi

 

Oto co się dzieje:

 

Otwieram samochód pilotem, klapa zamknieta. Mam teraz różne warianty postępowania aby ją otworzyć:

 

1. przytrzymuje środkowy przycisk na pilocie i klapa odskakuje, otwieram bagażnik.

2. przytrzymuje środkowy przycisk i zamek się zwalnia ale klapa ani drgnie, podchodzę naciskam "klamkę" i podnoszę klapę

3. przytrzymuje środkowy przycisk i klapa odskakuje ale... jakby to opisać, "tylko do połowy". Zaczep całkiem nie zwalnia, nie mogę klapy ani zamknąć ani otworzyć, blokuje się w takiej pozycji jak np. nie domknięte drzwi. Muszę użyć kluczyka.

4. próbuje otworzyć klapę używając przycisku w drzwiach kierowcy - efekt zawsze jak w punkcie 3

 

Oprócz tego przy zamykaniu muszę klapą dosyć "mocno" trzasnąć. W przeciwnym wypadku, klapa niby się zamyka ale za pół sekundy odskakuje i znowu jest otwarta...

 

Moja pytanie brzmi:

 

Czy to wchodzi w zakres ustawienia alarmu i centralnego zamka? Czy może to kwestia po prostu awarii zamka?

 

Próbowałem regulować odbojniki w klapie ustawiając je na różnych głębokościach ale nic to nie dało.

 

Ktoś może się spotkał z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo w Variancie. Od 2 lat otwieranie poprzez linkę przeciągniętą do środka. Jakby ktoś posiadał taki plastik do sprzedania, to również chętnie wejdę w jego posiadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam nieco inny problem.

Mianowicie po otwarciu bagażnika, cięgno otwierające nie powraca na swojej miejsce i muszę go ręcznie odciągnąc i mogę zamknąć. Chciałbym się dowiedzieć co odpowiada za powrót tego długiego cięgna na miejsce, bo nie znalazłem żadnej sprężynki która by to odciagała.

Załanczam poniżej foty do tego mechanizmu

http://picasaweb.google.pl/kazek127/VWPASSAT#

Edytowane przez kazek127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności