Skocz do zawartości
piotr647

migająca kontrolka płynu chłodzącego

Rekomendowane odpowiedzi

jestem odd nie dawna posiadaczem passata z 1991 z silnikiem 1,9 td. mam taki problem mianowicie miga mi kontrolka plyn chlodzacego co mam sprawdzic zeby przestala migac???? pomozcie :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co mam sprawdzic

Wyszukiwarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że poziom płynu jest ok sprawdź połączenie przy czujniku poziomu płynu w zbiorniku wyr. Kostka, piny, kable itp.

Przerwa w obwodzie = migająca kontrolka na desce.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak stan płynu chłodniczego bedzie oki i połaczenie kostki tez bedzie ok to masz do wymiany deske rozdzielczą. w srodku licznika jest układ odpowiedzialny za prace wskazniów i całego układu kontrolnego. przegrzał się i .... strzelił :) ( całe szczęście bedzie jak bedzie to co piszą chłopaki powyżej :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręć licznik i popraw luty przy wtyczce w którą podpinasz kable,jak by padł stabilizator na płytce to by ci nie działał wskaźnik paliwa i tamp.silnika.Na forum było to opisywane wiele razy wpisz w wyszukiwarkę "zimne luty "i tam znajdziesz opis co robić krok po kroku.Przerabiałem to rok temu jak kupiłem paska,nie kombinuj więcej tylko lutownica w rączki i do dzieła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem swojego czasu był sam zbiorniczek, zwykle na ujemnych temperaturach rano przy odpalaniu auta czasem włączała się kontrolka, i to tylko raz z rana. Zwarłem na 2 dni wtyczkę wchodzącą do zbiorniczka i problem zniknął, więc wyczyściłem odkamieniaczem zbiorniczek wyrównawczy, i po tej operacji skończyły się pomrugiwania.

 

Moja propozycja - wyciągnij wtyczkę ze zbiorniczka i zewrzyj styki, zobaczysz czy problem zniknie, czy nie, jeśli zniknie, kłopot robi zbiorniczek, jeśli nie, to problem z przewodami lub licznikami, jak koledzy piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi mrugała, bo mi płyn ubywał, niestety miałem jedno z najgorszych chyba usterek - wymiana nagrzewnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności