Skocz do zawartości
cfo

Podmiana modułu komfortu 1J0 959 799 R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem posiadaczem Passata b5 98r kombi. Zamontowany jest w nim moduł o oznaczeniach 1J0 959 799 R z tego co się dowiedziałem z forum jest to bardzo uboga wersja modułu nie posiada nawet pilota, u mnie poprzedni właściciel dorobił nieoryginalny mimo wszystko chce go wymienić i mam takie pytanie: Nie dawno dostałem od znajomego moduł 1j0 959 799ah i chciałbym go założyć do mojego Passata i teraz pytanie jaki kluczyk musiałbym dokupić do tego modułu komfortu chodzi mi o pilota jaka częstotliwość 434 Mhz 433 Mhz czy muszę coś przeprogramować vagiem przy przełożeniu modułu i czy funkcje np otwieranie 4-rech szyb elektrycznie w nowym module nie będzie komunikatów o błędzie skoro w poprzednim miałem tylko dwie elektryczne szyby i co z immo czy będę mógł zaprogramować nowy kupiony kluczyk przez zamek od kierowcy czy też nie będzie takiej możliwości

 

Proszę o porady pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekodowujesz moduł komfortu na takie kodowanie, które miałeś wcześniej. Zapewne jest to 00257 i takie wpisz w nowym module. Kluczyki kupujesz na 433 mhz (zajefajnie drogie). Pestkę Immo możesz przerzucić ze starych kluczyków i włożyć do nowych.

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie za pomoc ale nie bardzo rozumie o co chodzi z tym przekodowaiem i jak mogę sprawdzić kodowanie mojego modułu i nowego możesz opisać coś wiecej ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz Vaga ? Jeżeli nie to musisz się w niego zabezpieczyć lub gdzieś podskoczyć bo bez niego ani rusz. Wchodzisz w Moduł Komfortu [46] i tam jest podane kodowanie modułu. Jeżeli nie masz tylnych szyb to powinno być 00257. Ja posiadam 4 szyby i tak jak widać na focie kodowanie jest 04097.

beztytuuop.th.jpg

Wyposażenie samochodu ..... ................................... ..... nr kodu:

Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 00256

Dwa podnośniki szyb .......... Otwieranie wszystkich drzwi ... 00257

Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 00258

Dwa podnośniki szyb .......... Otwieranie wszystkich drzwi ... 00259

z pamięcią

Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 04096

Cztery podnośniki szyb ........ Otwieranie wszystkich drzwi ... 04097

Centralny zamek ................. Otwieranie jednych drzwi ...... 04098

Cztery podnośniki szyb ........ Otwieranie wszystkich drzwi ... 04099

z pamięcią

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie podobne.

Mam auto z 1997( pilot +alarm fabryczny).Chciał bym zmienić przy zamykaniu- sygnał klaksonu na sygnał migacze.Mam moduł ---VAG pokazuje 3BO 959 796 K

W nim nie można tego zmienić.

PYTANIE jeżeli założę 1J0 959 799 AH/03C (z1999 roku)-TO DA RADE i czy to jest MOŻLIWE REALNE?

jeszcze jedno co oznacza AH i 03C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj zabrałem się za podmiane modułu komfortu i tu nie miła niespodzianka jedna z wtyczek nie pasuje jest szersza i teraz mam pytanie posiadam dwa moduły komfortu jeden z koncówka ah drugi chyba r w obu są takie same gniazda a w moim aucie są inne czy ktoś wie jaki moduł moge tam zapchać żeby miał otwieranie 4 szyb i pilota chodzi o oznaczenie załączam foto mojego i tego co chciałem podłaczyć

 

attachment.php?attachmentid=16796&stc=1&d=1253265221

DSC02072.JPG

Edytowane przez cfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA to pytanie odpowiem WYTNIJ w wtyku tak jak ja

konfort (5).jpg

konfort (6).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpada ta możliwość moja kostka jest inna jest dłuższa nie wystarczy poobcinać czesci z niej wystające fizycznie jest wieksza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokarz te wtyki Coś tu nie gro masz auto z 1988.

(ja 1997 i wtyki obcinałem do komf z1999 i gra !

Co prawda mam inne teraz problemy ale to inne buty

Jeszcze jedno jesteś 101% pewny że do TWEGO PASUJE TO DOCINAJ I PO BALU

konfort.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Wczoraj zabrałem się za podmiane modułu komfortu i tu nie miła niespodzianka jedna z wtyczek nie pasuje jest szersza i teraz mam pytanie posiadam dwa moduły komfortu jeden z koncówka ah drugi chyba r w obu są takie same gniazda a w moim aucie są inne czy ktoś wie jaki moduł moge tam zapchać żeby miał otwieranie 4 szyb i pilota chodzi o oznaczenie załączam foto mojego i tego co chciałem podłaczyć

Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi z tymi modułami.U siebie miałeś z R i chcesz wymienić na AH?Jeśli tak to z R jest na dwie szyby i nie ma sterowania pilotem.Jeśli dokładałeś z tyłu szyby i dołożyłeś 4 brakujące przewody to wystarczy jak podłączysz pasującą wtyczkę. Druga wtyczka 15 pinowa jest potrzebna do anteny od sterowania pilotem,której u ciebie nie ma.Najlepiej poszukaj oryginalnej anteny z wtyczką i po sprawie.A tej nie pasującej wtyczki nie musisz wcale podłączać bo w niej są tylko przewody potrzebne do drzwi z szybami na korbę.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko działa w połowie. Teraz wyskoczył 1131-sterowanie kierunkowskazami 25-10 nie zidentyfikowany stan przełącznika.Nie mam też klaksonu--ALARM (jak zrobiłem test)I przy włączonym zapłonie słyszę pompę ABS. To moje choroby! może ktoś wie jak to wyleczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a więc sprawa jest taka u mnie niebieska wtyczka do modułu komfortu jest taka sama jak w module na który chce wymienić czyli z koncówką AH jednak druga końcówka ze starego modułu R jest inna fizycznie, nie wystarczy wyciąć krawędzi poprostu ma inne ułożenie pinów nr kostki to 1J0962612 a wmodule ah jest koncówka 1J0 962 615 B. Moduł z koncówka AH po podłączeniu nie zamyka mi tylnych drzwi i dlatego musze dowiedzieć sie co za przewody są w mojej nie pasującej wtyczce w starym module

15_1260037691.jpg

Edytowane przez cfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Możecie mi podpowiedzieć, o co chodzi, jeżeli mam u siebie końcówkę "F" bo próbowałem podłączyć pilot i jakoś nie poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moduł z koncówka AH po podłączeniu nie zamyka mi tylnych drzwi i dlatego musze dowiedzieć sie co za przewody są w mojej nie pasującej wtyczce w starym module

A kodowanie nowego modułu (z końcówką AH) jest takie same jak w starym ® ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Możecie mi podpowiedzieć, o co chodzi, jeżeli mam u siebie końcówkę "F" bo próbowałem podłączyć pilot i jakoś nie poszło.
Bo miedzy innymi moduł komfortu z "F" na końcu nie obsługuje fal radiowych pilota centralnego zamka i wszystko w temacie ;) Panowie to wszystko jest na forum,wystarczy poszukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przekodowałem moduł komfortu jednak za wiele to nie zmieniło. Znalazłem schemat podłączenia mojego modułu komfortu w programie autodata i nowego zamówiłem części do przerobienia zobaczymy co się bedzie działo :D dam znać

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wszystko podłączone szybki z tyłu działają jednak mam problem z drugą wtyczką kolor beżowy oznaczenie 1J0 962 615B antene sobię podłączyłem chodzi jeszcze o jeden przewód mianowicie T15/15 nie wiem gdzie mam go wpiąć dokładnie znalazłem opis z forum golfa jednak nie za dobrze jest opisany i jeszcze jednen opis ale po niemiecku może ktoś podpowie ?

 

T15/1 Motorhaubenschloss (DWA)

T15/7 Antenne Masse

T15/10 Antenne Leitung

T15/11 Hupe / Sirene

T15/12 Sicherung f. DWA

T15/13 Blinker rechts

T15/14 Blinker links

T15/15 Sicherung f. ZV / DWA

 

 

brązowa wtyczka

T15/1 - do czujnika otwarcia maski

T15/6 - kabel czarno/żólty - pin 3/1 trąbki alarmu z własnym zasilaniem

T15/7 - kabel osłonowy anteny

T15/8 - pin 6/6 lampki kontroli wnętrza - kabel niebiesko/czerwony

T15/9 - pin 3/1 wtyczki wyłącznika kontroli wnętrza oraz pin 6/5 lampki kontroli wnętrza

T15/10 - kabel anteny

T15/11 - kabel czarno/żółty 1,5mm - pin 2/2 trąbki alarmu bez własnego zasilania (opcja jak nie ma z własnym)

T15/12 - 1,5mm czerwono/żółty - bezpiecznik dodatkowy obok przekaźników 15A - z tego bezpiecznika dajesz też napięcie dla dodatkowej syreny z podtrzymaniem - pin 3 (jeśli ją założysz)

T15/13 - czarno/zielony 1,5mm do wiązki kierunków np włącznik awaryjnych ten sam kolor

T15/14 - czarno/biały 1,5mm do wiązki kierunków np włącznik awaryjnych ten sam kolor

T15/15 - 1,5mm czerwono/czarny - następny bezpiecznik dodatkowy obok przekaźników 15A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy naprawdę nikt nie wie gdzie jest podłączony ten ostatni przewód T15/15 co to za dodatkowy bezpiecznik ? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewód czerwono-czarny może trzeba podłączyć do zasilania poprzez bezpiecznik 15A ? Przewody tego koloru odpowiadają za zasilanie lampek wewnętrznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robsoft1

witam. mam problem z zalanym modułem komfortu, stary zalany moduł miał oznaczenie r, zakupiłem nowy o oznaczeniu ah gdyż modułu r nie mogłem nigdzie znaleźć. podpiąłem niebieską wtyczke do modułu ah i moduł w ogóle nie reaguje(nie wiem co zrobić z drugą wtyczką gdyż nie pasuje do nowego modułu) mam zaklinowane oboje tylnych drzwi a centralny w ogóle nie reaguje. próbowałem też podpiąć wag-a pod moduł i ani z starym ani z nowym modułem nie moge sie połączyć

(wszystkie bezpieczniki ok)proszę o podpowiedź jak podpiąć drugą wtyczkę do modułu ah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności