Skocz do zawartości
michasso

Czujnik ciśnienia płynu hamulcowego /świeci ABS i ESP/

Rekomendowane odpowiedzi

tym razem mam problem z 2 swoim autem Audi A4 2.5tdi 2002 a mianowicie: pojawil mi sie problem z ABS, zapalila sie kontrolka ABS, pojechalem na diagnoze komputerowa, "czujnik cisnienia plynu hamulcowego" mechanik stwierdzil ze to ten przy pompie ABS (wkrecany w nia z kostka na x3 piny) kupilem 2 uzywany, wymienilem, pojechalem skasowac blad i niestety nadal nie mozna. Wczesniej wymienil jeszcze czujnik przy pedale bo uwazal ze moze to byc to. czy wymieniony czujnik to ten co powinien? wydaje mi sie ze cisnienia przy serwie powinien byc, lub ew. co innego to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... miałem dwa razy sytuacje ze pojawiły mi sie kontrolki od abs i esp musiałem zgasić auto i zapalic ponownie zeby zgasł czym to może byc spowodowane?? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pojawił się u mnie ten błąd. Po zgaszeniu auta i odpaleniu kontrolki gasną. Jak zacznę się rozpędzać i wskazówka obrotomierza przekroczy 2000tys. obrotów znów się zapalają, choć nie ma reguły tzn nie zawsze się tak dzieje. Nieraz odpalę auto i prze 5km jest ok, aż naglę się zapalą. Nieraz mocniej wcisnę gaz na I i II biegu i znów się zapalają. Kasowanie błedu nic nie daje. Próbowałem dostać sie do sterownika, do tej czarnej puszki przy pompie żeby poprawić luty. Odkręciłem tę puszkę, rozkleiłem ale w środku nie ma żadnej płytki, żadnego układu. Wychodzi na to, że sterownik jest gdzie indziej. Czujnik stopu wykręciłem i przeczyściłem styki, jeden styk był troszkę podpalony. Wcisnałem go do oporu przy wyciśnietym pedale. W którym miejscu szukać sterownika ABS, po stronie pasażera? Przy samej pompie nie ma żadnego czujnika, za to jest jakiś czujnik przy tej dodatkowej pompce pod pompą ABS, nie wiem dokładnie jak ona się nazywa. Czy to może bć właśnie ten czujnik cisnienia pod pompą ABS walniety?

1594888959.jpg

Edytowane przez szneider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ephi

Mam ten sam problem co kolega wyzej, czy udalo ci sie moze jakas to rozwiazac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem jak koledzy. Przy przyśpieszeniu powyżej ok 2500 obrotów zapalają się kontrolki ABS i ESP - świecą do zgłaszania zapłonu. Mechanik odczytał błąd Prawdopodobieństwo czujnika ciśnienia w układzie hamulcowym - wymienione przewody hamulcowe, płyn i odpowietrzenie - problem wraca zawsze po przejechaniu jakiś 60 kilometrów. Gdzie szukać czujnika do wymiany lub czujników bo podobno w awx są dwa? Może coś nie kuku z którymś pompowtryskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mają pompowtryski do układu hamulcowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem na ktoryms forum ze padniety pompowtrysk ktory nie trzyma paramwtrow moze zaswiecic esp a u mnie kontrolki zaswiexaja sie w momencie kiedy auto zaczyna dostawac kopa przy rozpedzaniu - z tad te podejrzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam Jeżeli nie w tym miejscu pisze. Mam problem z hamulcami dobrze wszystko hamowalo do czasu jak po dłuższej trasie jak wróciłem I auto stało np noc rano pedal był miększy i na normalne korzystanie było dobrze po 2 tyg zmowy po dłuższej trasie pedały niżej i tak 3 razy po czy już wgl pprzestal hamowaćmam wyciek na tylnym tloczku hamulcowym ale to od dawna i było dobrze. Ktoktos może mógł by pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to istnieją serwisy z diagnostyką komputerową, aby znaleźć tego typu usterki, a nie zgadywać i naciągać klientów na dodatkowe koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czloweku

kup sobie rower

stwarzasz zagrozenie dla innych i siebie !!!

 

pod zadnym pozorem nie moze byc wycieku z ukladu hamulcowego !!!

 

kup nowe tloczki (sa razem uszczelniaczami- koszt okolo 170zl) daj do wymiany i bedziesz mial spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy w dalszym ciągu problem z palącymi się kontrolkami ABS i ESP. Objawy: tylko od u wysokiej temperaturze na dworze i po przekroczeniu 2 tys obrotów zapalają się kontrolka ABS i ESP - w zimie problem nie występuje!!! Im cieplej tym szybciej w/w kontrolki się pojawiają. Diagnoza : błąd czujnika ciśnienia hamowania. Do tej pory wymienione:1. czujnik ciśnienia hamowania - W moim modelu AWX na pompie wspomagającej hamulce pod pompa Abs. 2. Czy unik pod pedałem hamulca - mimo że stopy paliły się zawsze prawidłowo. 3. Pompa ABS - w moim modelu nierozlaczalna ze sterownikiem. Problem dalej występuje. Zauważyłem że po ochłodzeniu całej pompy ABS kontrolki się nie zapalają lecz sama jej wymiana nic nie dała. Może ma to związek z temperatura płynu hamulcowego? Raz miałem zalane przez chwilę serwo - zatkany odpływ - czy moz!lies aby delikatnie blokowało hamulce i tym samym płyn się gotował? Był też problem z bodźcem wychodzącym z Vacum pompy - porządnie uszczelnione. Na tą chwilę dalsze podejzenia: serwo, pompa hamulcowa?, podobno jakieś czujniki od ABS czy ESP mogą być pod tylna kanapa lub nogami pasażera? Najważniejsza wskazówka to wpływ temperatury na zewnątrz. na w/w zjawisko. Podpowiedźcię coś proszę bo juz kasy i chęci brak. Może jakiś namiar na znawcę tematu albo zakład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam niestety mam ten sam problem auto co kolego bif wysietla błąd czujnik obciązenia sygnał z jednostki sterującej silnika

Czy kto może zna rozwiązanie , jakieś sugestie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem już kilka razy i znów powrócił. 
gorący silnik np po postoju w lato i po przekroczeniu 2tyś obr zapala się kontrola ESP ABS (błąd czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym niezrozumiały sygnał)

za pierwszym razem wymieniłem ten czujnik ->  bez zmian (czujnik używany) 
kupiłem komputer pierwszy, drugi, trzeci -> problem znikną 
(pierwszy komputer widział uszkodzony czujnik koła cały czas drugi miał błąd tego czujnika ciśnienia na pompie)

problem znikną na jakieś 3lata ale powrócił, teraz wymiana kompa nie pomogła i skoro było to ewidentnie połączone z temperaturą, gdy były upały po 30st i błąd występował non stop oblałem pompę ABS wodą, błąd znikną więc kupiłem czujnik w sumie przerobiłem ich z 10 allegrogo a błąd dalej się pojawiał.
Dopiero zakup nowego czujnika rozwiązał problem.

 

Pozdrawiam Michał  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności