Skocz do zawartości
Gość yacool

Problem prawdopodobnie ze skrzynią (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yacool

Witam

Mam passata 3BG 2003 1.9 tdi z 'szóstką' skrzynią. Od jakiegoś czasu podczas jazdy pojawił się hałas podobny do wyjacego łozyska koła (tzn tak na początku sądziłem) . Jednak jest on bardziej jakby 'metaliczny' robiacy wrażenie ocierania się o siebie jakichś metalowych elementów i wyraźnie rośnie w miarę zwiekszania predkosci (poziom jak i czestotliwość). Przy czym dodatkowym objawem wyraźnie słyszalnym jest chwilowe zwiększenie w momencie odłączania napedu przy zmianie biegów między 4 i 5 - gdy wciskam sprzegło przy predkości ok. 90-100 wyraźnie staje się głośniejszy i pod obciążeniem (po puszczeniu sprzegła) nieco cichnie. Mechanik u którego dokonuję ekploatacyjnych wymian wykluczył łożyska kół, zostały również oczyszczone tarcze hamulcowe i uchwyty klocków żeby wyeliminować ewentualne przyczyny źródła hałasu pochodzące od układu hamulcowego (była taka sugestia że rdza ze skorodowanych części tarcz wraz z zanieczyszczeniami potrfią się 'gdzieś' odłożyć dając podobne objawy). Niepokojąco - wg mojego mechanika- zochowuje się również mechanizm różnicowy - po podniesieniu jednego przedniego koła jak się nim zakręci - na biegu jałowym - to słychać wyraźne 'haczenia' - taki urywany terkot (generalnie jest ale czasem cichnie).

Dość mocno niepokoi mnie cała sytuacja samochód sprowadziłem niecałe pół roku temu przebieg jest oryginalny i obecnie chyba nie jakiś bardzo duży (170 tys.). Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem.. może sześciobiegowe skrzynie w passatach mają jakieś wady (słabsze elementy).

Przeszukując to forum nie natknałem się na podobny problem i bedę bardzo wdzięczny jeśli ktoś zechciałby odpowiedzieć i pomóc mi we wstepnej diagnostyce problemu.

 

_________________________________________

 

Passat VARIANT B5/3BG 2003 / 1.9 TDI 130 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc robi się to tak:

 

Autko na podnośnik - jedna osoba do samochodu i jedzie

a druga bierze specjalne słuchawki i osłuchuje skrzynię co wywołuje hałasy lub dziwne dźwięki. (Prawdopodobnie któreś łożysko w skrzyni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebekk

mam to samo(tyle ze u mnie nie ma roznicy czy wysprzeglone czy nie-ten sam dzwiek), auto z niemiec 3 tygodnie, skrzyka 6tka- sprawdz wybieraki, ale na 99% to lozysko w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VooWoo

Czy wymienialiście może to łozysko w skrzyni (nie łożysko oporowe)? Według wstępnej diagnozy u mnie jest dokładnie to samo (skrzynia 6-biegowa).

Słyszałem jednak że z tym łożyskiem nie jest taka prosta sprawa. Podobno do jego wymiany potrzebny jest odpowiedni "sprzęt", którym mozna to potem ustawić. Więc pewnie pozostaje serwis VW.

Nie wiem czy łatwiej nie będzie kupić drugiej "używanej" skrzyni?

Możecie coś pomóc w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VooWoo

... dodam, że chodzi o łożysko mechanizmu różnicowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedawno stałem się posiadaczem Passata B5FL , 130 KM skrzynia 6, zdaje się że mam podobny problem, przy większych prędkościach najbardziej na szóstce gdy puszcze gaz jest niezbyt ciekawy hałas, szum tak jakby w skrzyni nie było oleju, dodatkowo przy puszczaniu gazu i dodawaniu chodzi drążek zmiany biegów, biegi ogólnie wchodzą lekko i gdy jest noga na gazie wszystko jest ok, na luzie też nic nie słychać. Czy to będzie to łożysko o którym wyżej mowa, czy może po prostu faktycznie jest mało oleju lub jakas poduszka poluzowana skoro ten drążek tak chodzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy puszczaniu gazu i dodawaniu chodzi drążek zmiany biegów
nie wiem jak z resztą ale poruszający się drążek wskazuje na zużycie poduszek skrzyni do tego czasami słychać głuche uderzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderzeń raczej nie słychać, w tygodniu może uda mi się wjechać na warsztat sprawdzę poduchy olej mam nadzieje że pomoże... mam taką nadzieje że jakaś poduszka tylko, no zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności