Skocz do zawartości
Gość marek-1971

Brzęczyk świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek-1971

Witam wszystkich

Wczoraj przestał mi działać brzęczyk przypominający o wyłączeniu świateł.

Czy te brzęczyki się psują czy też to wina jakiegoś braku połączenia?

Gdzie mam szukać tego brzęczyka? Jeśli trzeba go wymienić czy dam radę sam czy szukać elektryka (ze mnie nie jest fachowiec od napraw). Ile może taki brzęczyk kosztować?

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek-1971, w nadwoziu nad progiem po prawej stronie jak otworzysz drzwi kierowcy jest przełącznik, który za to odpowiada i trzeba go przeczyścić. Syf tam jest niemiłosierny a i sniedźi nie brakuje. U mnie po takim zabiegu już z rok spokój :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek-1971

Czy ten przełącznik jest tylko do brzęczyka? Jak otwieram drzwi to światło się zapala normalnie wewnątrz auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten przełącznik jest tylko do brzęczyka?

Już nie pamiętam ale światło napewno też miałem. Zacznij od przełącznika i dalej się zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość toni1980

Miałem coś takiego w swoim pasku. Jeśli odsyfianie bolca nie pomoże to spróbój inaczej. Mi Pomogło wyjęcie przełącznika świateł (cały zestaw z kokpitu) Rozpięcie kostki (ek), kontrola wzrokowa, włożenienie i O.K. - może banalna naprawa ale pomogło. Coś sie poluzowało. Jeśli nie ustąpi to schemat przełącznika na kolana i nitka po nitce dojdziesz do bolączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do drzwi mozliwa jest sytuacja ze swiatlo jest a brzeczyka nie ma. krancowka kierowcy ma inna konstrukcje (3 przewody - 2 w pozostalych). co do przelacznika - jesli jest podswietlenie po wlaczeniu swiatel to raczej bym go sobie odpuscil.

za brzeczenie w b3-b4 odpowiada przekaznik swiatel, to on brzeczy. po sprawdzeniu drzwi i ew. przelacznika swiatel zajalbym sie przekaznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze sie tak wtracam , ale czy ktos mógłby mi polecic jakis fajny brzeczyk do swiateł do b3, ja nie mam wogole , a powiem szczerze ze przydałby sie (czesto zapominam o wylaczeniu swiatel)

prosze o pomoc gdzie mozna taki kupic i jak to sie montuje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Corrado
marek-1971, w nadwoziu nad progiem po prawej stronie jak otworzysz drzwi kierowcy jest przełącznik, który za to odpowiada i trzeba go przeczyścić. Syf tam jest niemiłosierny a i sniedźi nie brakuje. U mnie po takim zabiegu już z rok spokój :P

 

Ale to jest przelacznik ktory odpowiada za oswietlenie wnetrza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to jest przelacznik ktory odpowiada za oswietlenie wnetrza!

Tak, i za razem za brzęczenie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Corrado

a czy kazdy B3 ma taki brzeczyk??

I co jesli oświetlenie wnętrza działa a brzęczyk nie? to juz nie jest wtedy wina tego przełącznika???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy kazdy B3 ma taki brzeczyk??

Nie, nie każdy to ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

1)Sygnalizator włączenia świateł:

trzeba się zarejestrować i kupić na wysyłkę miejsce firmy to Bielsko – Biała woj. śląskie

 

strona firmy

http://nowyelektronik.pl/

 

strona z przedmiotem

http://nowyelektronik.pl/opisy/opis.php?nr=59894

 

Urządzenie informuje zapominalskiego kierowcę o obowiązku załączenia świateł mijania w okresie jesiennym i zimowym. Urządzenie posiada wygodny przełącznik zima/lato, którym wyłączamy sygnalizację. Specjalna estetyczna obudowa pozwala na montaż sygnalizatora w dowolnie wybranym miejscu.

 

2) z allegro podobno 2 w 1

 

http://www.allegro.pl/item151949372_sygnalizator_swiatel_mijania.html

 

Spełniane funkcje

 

-Sygnał dźwiękowy przerywany po ok. 12 sek. od załączenia zapłonu przypominający o załączeniu świateł mijania.

 

-Sygnał dźwiękowy ciągły po wyłączeniu zapłonu i nie wyłączeniu świateł mijania.

 

-Przełącznik LATO-ZIMA.

 

-Kontrola świateł mijania i drogowych !!!

 

-Przypomnienie o wyłączeniu świateł pozycyjnych w VW,AUDI,itp.

 

Wyrób produkowany od ponad 10 lat.

 

2 Lata gwarancji. Faktura VAT. Hurt i detal.

 

3)Masz to samo co w pkt 2 ale w automacie

 

http://www.allegro.pl/item148665125_automatyczny_wlacznik_swiatel_montaz_okazja.html

 

Urządzenie samoczynnie włącza światła i natychmiast wyłącza, gdy silnik zgaśnie.

Te urządzenie załącza się zaraz po uruchomieniu silnika a nie po przekręceniu stacyjki, co jest bardzo ważne, ponieważ nigdy nie rozładuje nam akumulatora.

Dodatkową zaletą tego urządzenia jest wskaźnik prawidłowego ładowania alternatora, w momencie, kiedy psuje nam się alternator urządzenie nie załączy się samo i wiemy od razu, iż nasz alternator działa nie właściwie (światła możemy zapalić tradycyjnie przez włącznik) i udać się do warsztatu w celu sprawdzenia lub naprawy alternatora.

W przypadku montażu samemu pomoc telefoniczna GRATIS !!!

Układ zabezpieczony jest przed niewłaściwym podłączeniem, więc jeśli źle się podłączy podczas montażu to nic się nie stanie.

Przełącznik trzy pozycyjny (AST-plus występuje tylko w opcji) ZIMA / LATO(automat) / WYŁĄCZONY

 

W zestawie:

- automatyczny włącznik świateł (foto poniżej)

- instrukcja montażu i gwarancja 12 miesięcy !!!

- przełącznik dwupozycyjny

 

4)Lub podobny ale z diodą LED

http://www.allegro.pl/item150054312_promocja_automatyczny_wlacznik_swiatel_z_led.html

 

Automatyczny włącznik - wyłącznik świateł z sygnalizacją LED

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek jesli ci sie zapala swiatelko po otwarciu drzwi to znaczy ze nawalil przekaznik ktory jest brzeczykiem w skrzynce bezpiecznikow. nr chyba 37 ale nie pamietam dokladnie, wez go sprawdz czy sie nie poluzowal przypadkiem. teraz nie moge ale jutro jak nie zapomne to sprawdze u siebie i ci napisze, jak przylozysz reke to czuc ktory brzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Corrado

te linki do allegro nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek-1971

Brzęczyk znowu zaczął brzęczeć - sam z siebie. Ale będę wdzięczny za podanie który to przekażnik brzęczy i jak go znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to przekaznik nr 36, 3 od lewej w dolnym rzedzie przekaznikow.

nr czesci to 3A0 951 307

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z brzęczykiem a mianowicie przestał działać i nie brzęczy przy włączonych światłach ani przy otwartych drzwiach patrzyłem na przekaźniki i u mnie 3 od lewej jest przekaźnik oznaczony nr 197 (tak ma być). Znajomy mówił mi że to normalne a brzęczyk muszę mieć w zegarach???? jeżeli ma racje i to czy jest możliwe wymiana go i w jak to zrobić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności