Skocz do zawartości
dawidgsm

Przepływomierz 4 a 5 pinowy

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje rozpiske pinów przepływomierzy klapowych 4 pinowych i 5 pinowych.

i czy jest możliwość podłączenia 5 pinowego do gniazda 4 pinowego,mam passata b3 z 4 pinowym,a drugą przepływke z opla i jest 5 pinowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W omedze 2.0 pinów jest 5, z tym że nr 1 jest nieużywany co daje 4 ;)

opel: 1 nie używany, 2 - klapa, 3 - zasilanie VAF (5V), 4 - masa, 5 - czujnik temperatury powietrza

VW PF: 1 - czujnik temp., 2 - klapa, 3 - zasilanie VAF (5V), 4 - masa

w oplu piny są numerowane normalnie, w VW od prawej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeszcze jedno,ta numeracj pinów,liczy sie patrząc na przepływke czy na kostke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przepływomierzu (gniazdo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na przepływomierzu (gniazdo)

 

jak kolega napisał od prawej zgadza sie, ale i tam sa oznaczone numery takze widać wszystko, co do podłączenia takiej przepływki to moze numery porównac, ale chociaz jak ormowiec napisał ze kolejnosc pinów odpowiada za cos innego, ja mam PF sinik i zamontowałem sobie przepływke termiczną i z zadnymi klapkami sie nie mecze, ale kolego jak byś potzrebował to moge ci załatwić klapke za 250 zł, jak najbardziej sprawne do VW, jak cos to na PW pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpisz sie na temat termicznej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec podsyłam fotkt jak to wyglada w realu:D

 

dscn2118h.jpg w2048.png

 

operacja nie jest skomplikowana ale bardziej kosztowna, ja zdecydowałem sie na to bo jedna klapka poszła w powietzre a druga kupiłem bubel:D koszt tego w zaleznosci od czesci to:

 

nowa puszka filtra powietzra ok 20 zł

przepływka ok 100 zł ja mam od audi 1.8

blos do gazu 250 zł

i płytka regulacyjna 200 zł, całe serce przepływki ktore zmienia wszystkie parametry

 

zrobiłem na tym zestawie ponad 20 tys, zero zadnych strzałów, do tego czas reakcji drutu jest znacznie szybszy niz klapy, co za tym idzie auto jest bardziej zrywne, nowy mieszalbik od gazu(BLOS) spisuje sie rewelacyjnie, jezdzac z predkoscia ok 120 km/h spalanie wynosi ok 10 litrów, a jak jade ze gaz ledwo ledwo to zapominam o stacji, na pełnym zbiorniku ok 37 litrow moge zrobic 400 km co koszt wynosi ok 70 zł, co jesce ogolnie wszystko ok:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pokaż jak wygląda reszta elektroniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jutro zrobie fotke, do płytki ida kable idace dod starej przepływki a wychodza juz do termicznej, cała operacja ma sens jak zasilanie na przepływce klapkowej ma zasilanie nie całe 5 Volt, ale skoro umnie tyle jest to zapewne w innych paskach tez jest:D płytka jest tylko połaczona kalbem z masa i hermetycznie zamknieta, i schowana zaraz przy sterowniku, najlepeij tam zeby był jak najszybszy sygnał płytki ze sterownikiem, płytka ma wymiary ok 4x10 cm , jak zrobie zdjecie to odrazu wrzucę hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności