Skocz do zawartości
Gość focus-pl

Odświeżenie wnętrza - kokpit, plastiki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość focus-pl

Witajcie,

Postanowiłem odświeżyć sobie nieco wnętrze w moim Passaciku, ponieważ ząb czasu już dał o sobie znać ;).

W sumie do zrobienia są tylko 2 rzeczy. Kratki nawiewu z których miejscami zszedł mi lakier aż do białego plastiku i wszelkie uchwyty "gumowane" na drzwiach, które są dość porysowane. Oczywiście mogę kupić na Allegro jakieś w lepszym stanie, ale nie o to chodzi ;). Lubię się zrelaksować picując autko ;). I tak się zastanawiam, czego w tym wypadku użyć.

Odnośnie kratek nawiewu mam dwa pomysły. Albo je wyciągnąć, zmatowić papierem ściernym, puścić podkładem do plastiku i machnąć jakimś matowym lakierem (tylko na ile będzie to trwałe i jakiego lakieru użyć (?)), albo uzupełnić same braki jakimś lakierem do paznokci (tylko jakim :D?). Co myślicie?

Większe "myślenice" mam z uchytami na drzwiach. Można zdrapać ewentualnie tą gumowaną powłokę (która jest mocno porysowana i nie wygląda najlepiej), będzie ładniej, ale będzie to wtedy błyszczało. Znacie jakiś materiał (lakier?), którym można by machnąć te uchwyty, żeby po pierwsze było to trwałe, a po drugie, żeby przypominało strukturą oryginał?

Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii ;)?

P.S. Szukałem na forum, czy coś o tym było, ale nic nie znalazłem, także jakbym powtarzał czyjeś pytania to sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego i z jednym i z druim tak jak napoisałeś, zmatowić, podkład na plastik i lakierek, chociuażby z aerozolu, a jak ma być naprawdę gitara, to daj do lakiernika samochodowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jednak sie zrelaksuj przy piwie a te kratki to zakup za pomoca internetu :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nawiewu, zmatowienie i lakierowanie na nowo moze przyniesc zadowalajacy efekt.

 

Natomiast co do uchwytow drzwi, polecam zainteresowac sie pojeciem flokowania ( flokowanie). Kwestia tylko zakladu, funduszy i chyba tyle. :]

 

/edit/

 

Wujo Google o flokowaniu

Edytowane przez Koucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Nakonr miał fajny pomysł. Tylko trochę może za bardzo się błyszczy, ale co kto lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega Nakonr miał fajny pomysł. Tylko trochę może za bardzo się błyszczy, ale co kto lubi

 

witam

z uchwytami w drzwiach zrobiłem jak kolega Nakonr czyli papier wodny 1500 potem wodny 2500 nastepnie pasta polerska i filc.

zajęcie bardzo czasochłonne ale efekt super. polecam na długie zimowe wieczory.....

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość focus-pl

Flokowanie odpada, bo efekt nie jest dla mnie za ciekawy, o zmatowieniu i polerce myślałem wcześniej (zanim zobaczyłem ten wątek nakonra),ale ten połysk też nie przypada mi do gustu ;).

Jakiego lakieru na uchwyty użyć, żeby mieć efekt podobny do oryginału (chodzi o taką gumowatość/elastyczność, matowość)?

Dużo zabawy jest z wyciąganiem kratek od nawiewu?

 

p.s. A tak wogóle to gdzie kupujecie papier 2500? Jak szukałem takiego w Krakowie (żeby odnowić lampy) to sprzedawcy patrzyli na mnie tak, jakby pierwszy raz o takiej gramaturze słyszeli ;).

Edytowane przez focus-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p.s. A tak wogóle to gdzie kupujecie papier 2500?

 

Ja ostatnio kupilem taki papier w sklepie lakierniczym, jakos nie widzialem zdziwienia na ich minach jak o taki prosilem. Ale to ze wzgledu an to ze to sklep "dedykowany". Bo po marketach nie ma co szukac.

 

Co do podobnego efektu do org, to tez polecam tam zapytac. O ile znajdziesz taki sklep, ale w krakowie to na pewno taki znajdziesz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności