Skocz do zawartości
fialson

Montaż Tempomatu Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Od listopada 2009 manetki i moduł są w nowej wersji - takiej samej jak w B7. Oprócz innego wyglądu zmieniła się lokalizacja modułu kierownicy i teraz jest zintegrowany z taśmą poduszki i czujnikiem kąta skrętu.

Na pewno potrzebujesz nowe manetki - takie jak na pierwszym zdjęciu.

Druga sprawa to wspomniany moduł - potrzebujesz 5K0953569T (według etka).

Jeśli chodzi o funkcję utrzymywania dystansu to jest jeszcze potrzebny moduł radaru montowany w grillu (logo VW) i oczywiście wiązka elektryczna, a także inne manetki.

 

Podłącz VCDS'a i sprawdź jaki masz teraz moduł kierownicy - adres 16.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanie,może ktos pomoze.Chciałbym w swoim passacie B7 kombi zamontować tempomat.Z tego co się orientowałem w serwisie VW potrzebuję do tego taśmę , manetki i obudowę kolumny.U siebie mam moduł 5k0953569s który nie obsługuje tempomatu.Czy ktoś podpowie jaki moduł muszę dokupić zeby zamontować tempomat i wszystko będzie działac.W serwisie podali mi nr 3aa054690c ale nie mogę znaleźć używki o takim numerze. Czy ktoś mi doradzi co kupić?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stąd moje pytanie w jaki sposób mogę zidentyfikować jaki rodzaj tempomatu będize pasował/odpowiedni do mojego auta?

 

Raczej zwykły tempomat bo do tego z regulacją dystansu potrzebny jest radar montowany za znaczkiem VW w przednim grilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam takie pytanie,może ktos pomoze.Chciałbym w swoim passacie B7 kombi zamontować tempomat.Z tego co się orientowałem w serwisie VW potrzebuję do tego taśmę , manetki i obudowę kolumny.U siebie mam moduł 5k0953569s który nie obsługuje tempomatu.Czy ktoś podpowie jaki moduł muszę dokupić zeby zamontować tempomat i wszystko będzie działac.W serwisie podali mi nr 3aa054690c ale nie mogę znaleźć używki o takim numerze. Czy ktoś mi doradzi co kupić?

pozdrawiam

 

Manetki z modułem mają numer: 3C9953501BG, gdzie manetki to 3C9953502B, a moduł 5K0953569T (lub nowszy 5K0953569AS). Osłona dolna kolumny to 3C0858559J.

Dodatkowo potrzebny będzie przewód 0.35mm2 (może być od 0.25 do 0.5mm2) o długości niespełna 2mb oraz 2 konektory 000979009E.

A jaką masz "budę"? To co podałem tyczy się wersji Variant - czyli prawa manetka z obsługą tylnej wycieraczki.

Do demontażu kierownicy oraz manatek potrzebne będą klucze SPLINE M12 i M8.

 

Ten numer co ci podali w serwisie... to lepiej tam nie jedź :-)

 

Pozdr. Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Manetki z modułem mają numer: 3C9953501BG, gdzie manetki to 3C9953502B, a moduł 5K0953569T (lub nowszy 5K0953569AS). Osłona dolna kolumny to 3C0858559J.

Dodatkowo potrzebny będzie przewód 0.35mm2 (może być od 0.25 do 0.5mm2) o długości niespełna 2mb oraz 2 konektory 000979009E.

A jaką masz "budę"? To co podałem tyczy się wersji Variant - czyli prawa manetka z obsługą tylnej wycieraczki.

Do demontażu kierownicy oraz manatek potrzebne będą klucze SPLINE M12 i M8.

 

Ten numer co ci podali w serwisie... to lepiej tam nie jedź :-)

 

Pozdr. Tomek.

 

Dzięki za pomoc , bardzo mi pomogłeś mam własnie varianta więc wszystko juz wiem,będę szukał potrzebnych części a moze wiesz kto to moze mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od listopada 2009 manetki i moduł są w nowej wersji - takiej samej jak w B7. Oprócz innego wyglądu zmieniła się lokalizacja modułu kierownicy i teraz jest zintegrowany z taśmą poduszki i czujnikiem kąta skrętu.

Na pewno potrzebujesz nowe manetki - takie jak na pierwszym zdjęciu.

Druga sprawa to wspomniany moduł - potrzebujesz 5K0953569T (według etka).

Jeśli chodzi o funkcję utrzymywania dystansu to jest jeszcze potrzebny moduł radaru montowany w grillu (logo VW) i oczywiście wiązka elektryczna, a także inne manetki.

 

Podłącz VCDS'a i sprawdź jaki masz teraz moduł kierownicy - adres 16.

 

Pozdr.

 

 

Dziś podłączyłem auto do VCDS i moduł kierownicy u mnie to 3C5 953 501 BF z tego co piszę gość na stronie z tutorialem (dałem wyżej adres) to mój moduł jest typu midline I rzekomo ma się bez jakiś specjalnych zamotów założyć ale proszę o wasze opinie i co mi będize potrzebne. Czy wystarczy mi tylko sama manetka tempomatu którą dołożę do modułu z manetką migacza, taką jak ta:

 

manetka.jpg

 

Czy potrzeba coś więcej, jak mimo wszystko cały przełącznik zespolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś podłączyłem auto do VCDS i moduł kierownicy u mnie to 3C5 953 501 BF z tego co piszę gość na stronie z tutorialem (dałem wyżej adres) to mój moduł jest typu midline I rzekomo ma się bez jakiś specjalnych zamotów założyć ale proszę o wasze opinie i co mi będize potrzebne. Czy wystarczy mi tylko sama manetka tempomatu którą dołożę do modułu z manetką migacza, taką jak ta:

 

[ATTACH=CONFIG]150609[/ATTACH]

 

Czy potrzeba coś więcej, jak mimo wszystko cały przełącznik zespolony?

 

Masz podobną sytuację jak w tym temacie: https://forum.vw-passat.pl/threads/147424-Brak-tempomatu-B6-manetki-B7

Podobnie jak kolega Robert potrzebujesz wymienić manetki + moduł = 3C5953501BG (3C5953502B + 5K0953569T(AS)) - jedyna różnica to prawa manetka - bo w CC nie ma tylnej wycieraczki, stąd inne numery części.

Dolna osłona kolumny też do wymiany.

 

Tutorial który podałeś jest dla Golfa V więc nie wszystko się zgadza - na pewno nie numery modułów.

Ty masz moduł zintegrowany z taśmą poduszki - tak jak w Passacie B7 i nowszych wersjach B6/CC.

 

Pozdr. Tomek.

Edytowane przez nTomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem cały kompletny przełącznik zespolony 5K0 953 569 AB według tego co pisze ross-tech to jest to wariant highline. Mam nadzieje, ze kompletny krzyżak , zapewni bezkolizyjne uruchomienie i działanie tempomatu.

Edytowane przez Patyk0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy ktoś próbował albo wie czy byłaby możliwość wstawienia przełącznika zespolonego od audi? Jego manetki maja identyczne funkcje jak w tych z VW. Pytam czy dla modelu VW który ma analogicznie identyczne w funkcjach manetki podejdą takie 8V0953521BP:

8V0953521BP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o potwierdzenie czy w Passacie B7 z rocznika 2011/2012 z silnikiem 2.0 CR pin w komputerze silnika to będzie 64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koleś napisał:
Witam. Proszę o potwierdzenie czy w Passacie B7 z rocznika 2011/2012 z silnikiem 2.0 CR pin w komputerze silnika to będzie 64?

 

Tak. Dla przykładu silnik CFFB - wtyczka 94pinowa - pin numer 64. Teoretycznie należy użyć konektora 000979030 ale pasuje również 000979009 (sprawdzone w moim pasku). Jedna rzecz na jaką należy zwrócić uwagę to poprawne włożenie konektora do kostki/wtyczki - bo wchodzi dość głęboko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Z pinem nie ma problemu. Mam takich dużo. Są takie same w Skodzie. Ostatnio do Citigo robiłem tempo i też taki pin wkładałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś montowałem tempomat w B7 2012 r.

Montaż spoko. Z kabelkiem do komputera silnika nie miałem żadnych problemów.

 

Problem był jednak ze sterownikiem kierownicy.

 

W aucie był 5K0 953 569 S. Najpierw włożyłem L ale on nie współpracuje z czujnikiem kąta skrętu. Wywalało błąd czujnika, nie działały czujniki parkowania, brak wspomagania, brak hamulca elektrycznego i takie tam.

Wymieniłem na AL i tu już był progress. Zrobiłem adaptację czujnika kąta skrętu i prawie wszystko było OK albowiem na liczniku świeciła się kontrolka wspomagania kierownicy i po wyjęciu kluczyka brak blokady kierownicy. Na liczniku informacja o uszkodzeniu elektronicznej blokady kierownicy.

 

Problem jest z kodowaniem tego sterownika.

Moduł S miał zakodowany bit 0 w bajcie 2 opisany - signal wire for electronic steering column lock active/installed

Moduł AL w tym bicie też ma elektroniczną blokadę kierownicy ale z zastrzeżeniem że tylko dla PQ46

 

Niby to platforma na której jest zbudowany Passat B6/B7 ale ja tego bitu nie mogłem zakodować a tylko tego mi brakowało.

Jak próbowałem to kodowanie było jak sterownika S ale nie chciał tego sterownik przyjąć.

 

Z jakim sterownikiem jeszcze mogę spróbować? Może ktoś ma jakiegoś pewniaka. który na pewno zadziała?

 

Sterownik musi być pod tempomat i kierownicę multi.

Edytowane przez koleś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie szły moduły: 5K0953569T (w ASO już niedostępny), a pod koniec produkcji modelu: 5K0953569AS (można montować zamiast "T").

Ja osobiście w moim B7 zakładałem 5K0953569AS i mogę potwierdzić, że działa. Kierownica oczywiście z multi 12 przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Teraz muszę upolować taki w dobrej cenie bo na allegro to jakiś koszmar. nic ino :sciana

 

Dodam jeszcze, że dolna obudowa kolumny kierowniczej jaką założyłem miała numer 3C0 858 625 A

Edytowane przez koleś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzewam temat bo mam jedno pytanie do znawców tematu.

Jako że jestem na etapie tuż przed montażem mam pytanie czy można wymienić samą manetkę tempo bez wymiany całego układu?

Oryginalny układ w samochodzie:

3C0953 549A Nowy układ 3C0953549J.

Z tego co wyczytałem nie powinno być problemu.

Pozostaje poprowadzić kabel i zamontować obudowę :hurra

Dzięki za podpowiedzi w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2017 o 14:04, Robson75 napisał:

Manetki z modułem mają numer: 3C9953501BG, gdzie manetki to 3C9953502B, a moduł 5K0953569T (lub nowszy 5K0953569AS). Osłona dolna kolumny to 3C0858559J.

Dodatkowo potrzebny będzie przewód 0.35mm2 (może być od 0.25 do 0.5mm2) o długości niespełna 2mb oraz 2 konektory 000979009E.

A jaką masz "budę"? To co podałem tyczy się wersji Variant - czyli prawa manetka z obsługą tylnej wycieraczki.

Do demontażu kierownicy oraz manatek potrzebne będą klucze SPLINE M12 i M8.

 

Ten numer co ci podali w serwisie... to lepiej tam nie jedź :-)

Pomoże ktoś jak zakodować tempomat , graty potrzebne kupiłem, założone ale nie da się zakodować.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł kierownicy: adres 16 -> długie kodowanie -> bajt 2 -> bity 4-7 "20 Cruise Control controlled via Separate Lever"

Moduł silnika: adres 01 -> długie kodowanie -> bajt 5 -> bity 5-6 "20 Cruise Control System (CCS) installed"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nTomek napisał:

Moduł kierownicy: adres 16 -> długie kodowanie -> bajt 2 -> bity 4-7 "20 Cruise Control controlled via Separate Lever"

Moduł silnika: adres 01 -> długie kodowanie -> bajt 5 -> bity 5-6 "20 Cruise Control System (CCS) installed"

i tymi modułem powinno zadziałać co mi podałeś wcześniej?

Zeby było  bliżej to przyjechałbym do ciebie zakodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym wiedział wcześniej to bym podjechał do ciebie bo byłem w Hajnówce na urlopie, ale to był sierpień :)

U mnie ten sam silnik CFFB, i moduł 5K0953569AS - zadziałało bez problemu.

Jak masz kabelek to sobie poradzisz.

Oczywiście jeszcze czeka cię adaptacja czujnika kąta skrętu kierownicy - G85, którą robi się w module ABS i na koniec adaptacja wspomagania kierownicy, którą robi się bez użycia kabelka.

Instrukcja w j. angielskim jest tu: adaptacja G85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności