Skocz do zawartości
MeCeNaS

podgrzewanie tylnej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

otoz moj problem polega na tym ze lampka od podgrzewania sie raz swieci a raz sie nie swieci

zalezy jak sie jej chce... podgrzewanie dziala....

dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kabelki i wtyczki sprawdziłeś? moze poprostu coś nie łaćzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij przełącznik (kilka sekund) i sprawdź kostkę ale na początek to rozbierz przełącznik i tam popatrz na połączenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to byc przepalona zarowka o ile tam jest zarowka (rozbieralem kiedys ten przelacznik ale nie pamietam) trafilo mi sie tak w podswietleniu licznika, mrugala jedna zarowka. co sie okombinowalem z zapewnieniem dobrego kontaktu oprawy z tasma to moje. wreszcie przyjrzalem sie zarowce i wielkie bylo moje zdziwienie kiedy okazalo sie ze wolfram tak sprytnie pekl ze przy potrzasaniu zachaczal o slupek i spadal, a zarowka raz swiecila raz nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz przełącznik, i go wyczyść, może ci jakiś syf naleciał, i nie łączy samej żarówki, czy diodiy (nie wiem co tam jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyjmij przełącznik (kilka sekund) i sprawdź kostkę ale na początek to rozbierz przełącznik i tam popatrz na połączenia

 

A jak to rozebrać żeby nie uszkodzić ??

 

Zjarała mi się chyba żarówka w środku, wyjąłem przełącznik, ale jak się dostać do środka nie wiem. Próbowałem wyjąć ten cpykacz, który powinien się świecić ale on nie wyłazi. Nie chciałbym czegoś w środku połamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie raz swieci a raz nie swieci :D jeszcze nie rozbieralem, calkiem zapomnialem o tym temacie ze zalozylem :P ale sprawdze to dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozbiera sie to banalnie . Ta plytka w ktorej zatopione są "nóżki" trzyma sie na 4 zatrzaskach , podwadzasz je i ona wychodzi a w reku zostaje Ci cala reszta , tzn obudowa i ten cpykacz :rotfl: ktorego chyba sie nie da wyjac ( i wcale nie trzeba ) . Wyjmiesz tą plytke (to jest tylna scianka przelacznika ) to juz wszystko masz jak na dloni . Zaroweczki sa lutowane i ciezko je dostac ,przynajmniej we Wrocku :[ .

 

pozdrawiam herflik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żarówka jednak działa tylko nie tak jak ja bym to widział.

Rozbija się o to, że jak jadę i jest ciemno to nic mi się na tym klawiszu nie świeci i jak chcę włączyć ogrzewanie szybki to muszę po omacku macać.... A jak juz trafię i włączę to wtedy się zapala na pomarańczowo. I czy to jest normalne ?? Chyba jest..

Na klawiszu od tylego przeciwmielnego jest podświetlenie ale na tym od szyb juz nie ma. Coś się schromoliło ? Czy ten typ tak ma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Nie, są 2 żaróweczki: jedna od podświetlenia przełącznika (obwód ściemniania cockpitu), druga sygnalizująca włączenie ogrzewania tylnej szyby. Rozbierz wyłącznik jeśli masz takie żaróweczki, wywal spaloną i wlutuj sprawną. Złóż i ciesz się oświetleniem włącznika :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

KAZIO ja mam dokładnie na odwrót jak ty. u mnie podświetlenie klawisza świeci a niedziała pomarańczowa konrolka gdy podgrzewanie szyby jest włączone. jak będe miał czs to sprubuje rozebrać ten włącznik. tylko z kąd ja wezme taką żaróweczke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko z kąd ja wezme taką żaróweczke?

skątowni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Np tu

 

 

pozycja 3 - żarowki z wąsami 3x5 mm , moc 0.6 W

 

A jak nie to pytac w sklepach .. tylko weż spaloną na wzor bo ciezko Ci bedzie wytlumaczyc co dokladnie chcesz :D

 

herflik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelekk24

u mnie swieci na zielono wicej nic niewiem jak wlaczyc te ogrzewanie??ciskam ten wlacznik nie ma zadnej reakcji walniety wogule nawet nic nie drgnie

Edytowane przez pawelekk24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności