Skocz do zawartości
falla_x

1,5 cm luz lewej półosi napędowej

Rekomendowane odpowiedzi

witam dziś jak robiłem przegląd auta zdjąłem osłony pod silnikiem i przez przypadek poruszałem lewą półosią napedową i co się okazało ma ona spory luz lewo prawo okolo 1,5 cm i przy tym ruchu jak sie od końca do końca rusza półosią jak sie dobija w stronę koła slychać metaliczne walenie jak by uderzać młotkiem w kowadło , i teraz pytanie czy taki luz jest dopuszczalny ? 1,5 roku temu miałem wymieniane łożysko w tym kole moze czegoś mi nie założyli ? jakis podkładek sprężynujących albo ktos mi podpowiedział ze nie założyli pierścienia zabezpieczającego na przegub ? co goroziło by wyrwaniem półosi z przegubu ? poradźcie cos koledzy :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieli założyć zabezpieczenia na wieloklin półośki który wchodzi w przegub przez to masz luz, ja tak jeździłem ok 1 mieś. aż ktoś mnie postraszył że może wypaść półośka!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za zabezpieczenie ? pewnie chodzi o ten pierścień zabezpieczający ? właśnie też mi ktoś o tym powiedział ze to wlaśnie tego może brakować albo podkładki sprężynującej

 

a powiedz mi ile cie kosztowało przywrócenie tego do stanu używalności, i teraz już nie masz luzu ? czy muszą mi znowu założyć nowe łożysko , czy tylko sam pierścień brakujący zakładają ? ja już tak prawdopodobnie jeżdżę 1,5 roku albo lepiej

 

czy ty miałeś jakieś objawy tego luzu ? czy też tak przez przypadek to zauważyłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o ten pierścień, nie ma tam żadnej podkładki lub sprężynki, zauważyłem to tak jak ty porównując lewą półoś a prawą.Robota taka sama jak przy wymianie przegubu,u mnie okazało się że ten pierścień nie był założony.Koszt ok10zł w ASO plus robocizna jeżeli nie umiesz wymienić sam.Nie trzeba żadnego łożyska wymieniać w tym że w górnym poście piszesz że wymieniałeś łożysko więc to oni zawalili lub założyli ponownie stary pierścień a one są na ogół jednorazowe

http://moto.allegro.pl/item709434274_przegub_vw_t4_seat_alhambra_kpl_z_abs_super_p59.html

 

Dokładnie na literce "A" jest te zabezpieczenie z ogłoszenia

Edytowane przez zaku75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności