Skocz do zawartości
jwlalek

Wąż od chłodnicy (dziwna niby "opaska")

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać na załączonych zdjęciach jest to raczej jakiś pordzewiały drut a nie opaska. Czy tak powinno być czy raczej nie wygląda to na oryginał? Boję się, że podczas jazdy mogę nagle utracić całą zawartość płynu chłodniczego. Jeśli powinno być tam coś innego to czy posiada to swój nr katalogowy?

1111111.jpg

222222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być w oryginale. Oczywiście w oryginale nie ma rdzy. wyciągnij miarkę oleju i puść kilka kropel oleju na tą zawleczkę. Przejrzałem ETKE ale nie znalazłem tej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umyłbyś ten silnik, to by było lepiej widać...!!!:D:D:D

Pozdrawiam Kolegę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak powinno być w oryginale. Oczywiście w oryginale nie ma rdzy. wyciągnij miarkę oleju i puść kilka kropel oleju na tą zawleczkę. Przejrzałem ETKE ale nie znalazłem tej części.

Nieprawda tak nie powinno być. Jest to przykład druciarstwa. Tam powinna być sprężyna mocująca czujnik temp. 4 o numerze 032121142 i kosztuje w ASO ok 2.82 zł

 

sprzynamocujcaczujnikte.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zę typowe druciarstwo,tu się zgadzam z przedmówcą.A ta sprężyna w orginale nie trzyma czujnika temperatury który jest z boku.Blokuje kruciec po założeniu na chłodnicę.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to przykład druciarstwa.

Poniekąd masz racje ze jest to przykład druciarstwa (ale niestety fabrycznego), tylko ze u mnie jest tak samo jak u kolegi, a sprężyny mocującej waz do chłodnicy w ETKA niestety nie ma, chociaż być powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu wiemy co powinno tam być zamiast tego drutu :D

W sumie to nawet nie wiem jak ta sprężyna wygląda więc zapytam: czy da się ją założyć bez ściągania węża z chłodnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy da się ją założyć bez ściągania węża z chłodnicy?

Da się wymienić, generalnie to jest kwestia kilkudziesięciu sekund.

A tak to wygląda w oryginale, nadgryzione przez ząb czasu :D

80b5fccd4de03336m.jpg

 

Taka sama zapinkę masz na górnym wężu. :)

 

---------- Post added at 17:56 ---------- Previous post was at 17:50 ----------

 

Podjedz na jakiś szrot, może tam znajdziesz coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sprężyny mocującej waz do chłodnicy w ETKA niestety nie ma, chociaż być powinna.

Adamie jest. podałem nr. z ETKi oraz cenę od Gajosa. Rysunku nie wklejałem bo mam kłopoty z netem. Ale sprawdzałem i jest ta sprężyna.

Proszę wklejam fotkę.

 

sprzynamocujcaczujnikte.th.jpg

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Jacku, tutaj jest mała nieścisłość z ta sprężyną, bo w ETKA opisane jest ze idzie jedna sztuka, a w rzeczywistości są dwie, do dolnego i górnego węza. A do czujnika który tam jest tez jest podobne mocowanie i jest tylko jedna taka sprężyna mocująca tyle ze plastikowa :confused: I teraz nie wiadomo o co tam chodzi. Chyba ze mam problem z właściwym odczytaniem ETKI :eek:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sprężyna która jest na zdjęciu Jarka to jest sprężyna nr. 4 w ETce i której nr. podałem powyżej (zresztą widoczny na rysunku powyżej. Poza tym jest to trójnik od którego odchodzą dwa węże i otwór na czujnik płynu, mocowany na zawleczkę sprężynową.Nie wytrzymałem i poszedłem do swojego auta sprawdzić i nawet zrobiłem fotki. U mnie wygląda to tak.

 

obraz041sk.th.jpg obraz042v.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna zakupiona. Część o numerze 032121142 to plastikowy klips chyba właśnie do czujnika a prawidłowy nr sprężyny (zdjęcie Gurala), której potrzebowałem to 1J0121142 ;)

Dzięki wszystkim zaangażowanym za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Szukam tej zawleczki na czujnik temperatury ze zdjęcia kolegi J@ceq. Może ktoś podać jej numer? Etka w tym miejscu pokazuje mi tylko jakąś zaślepkę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawleczke na czujnik temperatury kupujesz przeważnie z ww czujnikiem i jest ona plastikowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już ogarnięty. Numer zawleczki to 032121142 razem z oringiem w ASO zapłaciłem 8,50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura 032 to plastikowa podkówka czujnika temperatury (wiem data)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności