Skocz do zawartości
palec

Problem z TIPTRONIC 2.5TDI AKN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczow.

Stalem sie szczesliwym posiadaczem passka V6 z 2000 roku.

Niestety ma jedna wade, skrzynia biegow - tiptronic:/

Wszystko jest ok podczas wrzucania D lub R a takze.

Problem polega na tym ze autko na 4tym i 5tym biegu wpada w jakas dziwna padaczke w zakresie obrotow 1400-1900, czasami 1600-1800.

Nie wiem co jest nie tak, silnik zdrowy zadnych bledow na VAG, turbina pompuje jak oszalala:].

Prosze o pomoc.

Dziekuje z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 90% konwerter do wymiany lub regeneracji, w mniejszym stopniu może być płyta sterująca i zawory na niej, poszukaj kolego było na forum dużo o tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 90% konwerter do wymiany lub regeneracji,

 

kolega już podpowiedział ja jeszcze dodam, że część już tej przypadłości powinno być wyczuwalne na 3 biegu po załączeniu lock-up. Dodatkowo, zacznij od poziomu oleju w skrzyni i dyferencjale....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I tu macie Panowie niestety racje a szczegolnie kujon.

Martwi mnie tylko koszt naprawy:/

Moze wiecie ile mnie to moze kosztowac??

Dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem polega na tym ze autko na 4tym i 5tym biegu wpada w jakas dziwna padaczke w zakresie obrotow 1400-1900, czasami 1600-1800.

 

nie zapomnij jeszcze że w tych wypadkach sprzęgło- konwerter jest spięte na stałe czyli może także przenosić drgania z silnika jak takowe występują... musisz być pewny że wszystkie poduszki pod silnikiem jak i skrzynią są dobre, jak i wydech który też lubi w tych zakresach nieźle wprowadzać drgania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez proponuje sprawdzic poduszki. Mam ten sam problem w innym samochodzie skrzynia manualna. Jade sobie i tak 1900rpm zaczyna dlawic/trzasc/skakac samochod jak go zwal tak go zwal. Jak szybko przechodze przez ten zakres obrotow ok, jak schodze bez gazu tez ok. Ale jak trzymam sampochod w tym zakresie obrodow to wlasnie dlawi sie.

I na pewno mam rozwalona poduszke.

 

A czy jak wylaczasz silnik to trzesnie troche samochodem/silnikiem? Jesli tak to bankowo poducha. Przy tym silniku masz 4 poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje kolego abyś od razu udał się do renomowanego warsztatu od automatów, bo ja tez miewałem problem z tą skrzynią i "niby" dobry mechanik na początku mówił że z naprawą nie będzie miał problemów ale że będzie jedynie kosztowna... no i sie nie mylił... on z naprawą problemów nie miał, bo juz naprawiał 2 razy (2 x 700zł... częsci nie liczę)... mechanik zaczął mówić że po prostu stara jest skrzynia i to dlatego... ale samochód znalazł sie u niego na 2gi dzien po "naprawie" i od teraz bedzie to juz jego problem czy ja naprawi czy nie bo ja dalej płacił nie będę!!! do tej pory poszło ok 4000zł+laweta 150km + nerwy a to wszystko działo się od pierwszej naprawy!!!! wyszło na to że samochód mam 4miesiące a w warsztacie stoi juz prawie 2!!!!

REASUMUJĄC: jedź od razu do porządnej firmy tylko od automatów, tam dostaniesz gwarancję, zapłacisz wcale nie drożej, a będziesz miał spokój i oszczędzisz nerwów!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności